Найочікуваніші вистави червня, на які варто потрапити

Найочікуваніші вистави червня, на які варто потрапити Кадр із мюзиклу "Тигролови". Фото: Національна оперета України

Це чергова добірка з нашими очікуваннями від новинок культурної сфери у червні. Тут робимо акцент на театральному житті Києва. Далі — огляд прем'єрних вистав, на які варто звернути увагу найближчими тижнями. 

Тигролови

Мюзикл Тигролови
Афіша: Національна оперета України

Мюзикл режисера Сергія Павлюка за мотивами однойменного роману Івана Багряного про героя, який кидає виклик радянській системі.

Дія відбувається у 1930-х роках. Інженера-авіатора Григорія Многогрішного засуджують на 25-річне ув'язнення, але йому вдається втекти з поїзда, який перевозив арештантів до сибірських концтаборів. На далекому Сході юнак знаходить прихисток у родині Сірків із Полтавщини, але його за сюжетом переслідує майор НКВС Медвин. 

Над виставою працювали композитори Кирило Бескоровайний, Антон Гуманюк і Богдан Решетілов. Поштовхом до початку роботи стала цікавість до роману "Тигролови" та бродвейських мюзиклів. А для Сергія Павлюка це вже друге звернення до творчості Багряного. Раніше він ставив "Сад Гетсиманський" у Черкасах. 

"Тигролови" — мюзикл на дві дії про любов, свободу та жагу до життя з посилом "Сміливі завжди мають щастя". За словами творців, це актуальна історія, тематика та автобіографічність якої виразно перегукується із сучасною Україною. Адже в центрі оповіді — боротьба з російським монстром, яка триває сьогодні.

  • ДЕ? Вул. Велика Васильківська, 53/3. Київський національний академічний театр оперети
  • КОЛИ? 2-3 червня, 17:00
  • СКІЛЬКИ? 100-300 грн

Kavka

Опера KAVKA
Афіша: Art.razom

Оперна трилогія режисерки й фундаторки незалежної мистецької формації Art.razom Марини Рижової за найвідомішими творами Франца Кафки. В основу покладено новелу "Перевтілення" та романи "Процес" і "Замок". 

Марина Рижова та диригент-постановник Іван Стецький у своїй інтерпретації подають три сюжети як частини однієї історії. Вони об’єднані сном чоловіка, який перетворився на маленького офісного жука. Втомлений від нескінченної роботи та зусиль кар'єрного до зростання, герой намагається розібратись у своїх заплутаних сновидіннях і знайти з них вихід. Він прагне розірвати замкнене коло жаху та прокинутися й розпочати повноцінне життя. 

Оперу написала композиторка Вікторія Шинкаренко. Вона характеризує Кафку як сучасного автора, адже ми теж живемо на зламі століть та у воєнні роки і стикаємось зі схожими питаннями. Відповідно, події та образи з його творів можна перенести на сьогодення. Зокрема, відчуття знесилення, паралізованість, смерть...

Також твір порушує питання, хто така людина, яке її місце у цьому світі, чи може вона змінитися, а не плисти за течією обставин. 

  • ДЕ? Вул. Дегтярівська, 5. Мала опера
  • КОЛИ? 3-4 червня, 17:00
  • СКІЛЬКИ? 190-390 грн

Жінка в Берліні

Вистава Жінка в Берліні
Афіша: Малий театр

Імерсивна вистава режисерки Олени Щурської на основі текстів німецької журналістки Марти Гіллерс. Спрямована на переосмислення подій Другої світової та розвінчання радянського міфу.

В основу постановки Олена Щурська поклала щоденник журналістки, яка в останні дні війни перебувала у підвалі під постійними обстрілами без їжі, води, газу та електрики та стала свідком і жертвою воєнних злочинів. У своїх записах вона фіксувала досвід виживання у спотвореному червоноармійцями місті, зокрема розповідала про масові зґвалтування радянськими солдатами. Дія відбувається 1945-го і завершується 9 травня. 

Задум вистави стосувався важливості вивчення ключових сторінок історії, готовності прийняти правду та визнати злочини радянських солдатів. Також метою була рефлексія досвіду нинішньої російсько-української війни. 

  • ДЕ? Вул. Олеся Гончара, 33. Малий театр
  • КОЛИ? 8-9 червня, 18:00
  • СКІЛЬКИ? 400 грн

Олена Теліга. Повернення

Вистава Олена Теліга. Повернення
Афіша: "Майстерня Лєни Лазовіч"

Вистава режисерки Лєни Лазовіч та її майстерні про поетесу та діячку Організації українських націоналістів Олену Телігу, яку 1942-го розстріляли нацисти у Бабиному Яру.

У постановці не тільки розповідають про життя і творчість героїні. Ще досліджують формування її поглядів, цінностей та ідеалів, джерела сили, натхнення й захоплення. А також через поезію й листи літераторки шукають відповіді на виклики сьогодення в умовах війни. 

Творці спектаклю наголошують, що Олена Теліга — феномен української літератури. Адже вона була авторкою сильних, радикальних есеїв та віршів, діячкою ОУН і борцем за незалежність. Тому вирішили розібратися, як можливі такі поєднання в одній постаті.

"Ми дивимось на жіночу поезію в кризових для нації періодах. Душа у жінок — криниця. Таке сміливе твердження Теліга доводить власними вчинками. Сильна та тендітна жінка, що віддала всю себе служінню. Не втрачаючи при цьому легкості до життя. Вона вчить нас, що ми можемо обирати власне ставлення до будь-яких подій. Жодна війна не здатна відібрати любов до життя, якщо ми самі не вирішуємо її віддати. Теліга — це свято. Коротке, проте яскраве та щасливе", — каже Лєна Лазовіч. 

  • ДЕ? Просп. Степана Бандери, 23. Простір Pochayna Event Hall
  • КОЛИ? 13 червня, 18:30
  • СКІЛЬКИ? 250-450 грн

Весна та осінь. 5 танго

Балет 5 танго
Фото: Національна опера України

Вечір одноактних балетів "Весна та осінь" і "5 танго" влаштовують у Національній опері України. 

Виставу "Весна та осінь" поставив американський хореограф Джон Ноймаєр на музику чеського композитора Антоніна Дворжака. В основу лягла Серенада для струнних, у звучанні якої поєдналися меланхолійність і святковість. Балет заснований на абстрактних формах народного танцю. Основна тема — танцівник і танець, мова музики та руху. 

Ноймаєр дозволив реалізацію "Весни та осені" на знак висловлення любові до України, у захваті й натхненні від героїзму нашої країни та мужності танцівників. У Києві над постановкою працювали асистенти Ноймаєра Олександр Рябко і Костянтин Селіков.

Постановку "5 танго" на музику аргентинського композитора Астора П'яццолли здійснив нідерландець Ганс ван Манен. У балеті для семи пар хореограф поєднав іспанські елементи музики П'яццолли з бальним танцем і використав пуанти замість високих підборів, характерних для танго. 

Для української сцени твір підготував колишній соліст Нідерландського національного балету Олександр Жембровський. Ван Манен надав дозвіл на виконання своєї вистави не лише на знак солідарності з Україною, а й під враженням від життя українського народу в умовах війни та підтримки танцю як об'єднавчої сили в ці важкі часи. 

  • ДЕ? Вул. Володимирська, 50. Національний академічний театр опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка
  • КОЛИ? 23 червня, 17:00
  • СКІЛЬКИ? 200-1000 грн
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
01.jpeg - Ілля Прокопенко
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації