Що читають інноватори: бібліотека засновниці DOT_DOT Innovation та Hoshva PR Оксани Гошви

Що читають інноватори: бібліотека засновниці DOT_DOT Innovation та Hoshva PR Оксани Гошви Фото: колаж "ТиКиїв"

Якими б не були досвіченими підприємці, вони постійно вчаться, читають та створюють власні бібліотеки. Це підтверджує Оксана Гошва — засновниця DOT_DOT Innovation та Hoshva PR, інноваційна лідерка, яка першою в Україні реалізувала проєкт у форматі дизайн-спринту (методологія Google Ventures).

Оксана Гошва— колишня старша стратегічна дизайнерка в нью-йоркському офісі BCG X (Boston Consulting Group), авторка курсу з управління інноваціями для MBA-студентів Київської школи економіки та випускниця Executive MBA в IE Business School, проводила корпоративні навчання для Kyivstar, Visa, Coca-Cola, Kernel, Міністерства цифрової трансформації України, YASNO, Starlight Media, Intertop, ПриватБанк та інших.

Любов до книжок супроводжує її з дитинства, а професійний шлях можна простежити через еволюцію читацьких інтересів: від PR-літератури до книг про підприємництво, від управління командами до інновацій. Оксана Гошва розповідає "ТиКиїв" про свої читацькі звички та книги, які зараз її надихають.

Про звичку читання

Останнім часом я прокидаюся о п'ятій ранку і присвячую першу годину дня читанню. Це особливий ритуал: запалена свічка, інколи фонова музика для читання і повна концентрація на тексті. Такий початок допомагає налаштуватися на продуктивну роботу і дає простір для нових ідей.

Читання для мене — це не просто спосіб отримання інформації. Це можливість генерувати нові ідеї, знаходити практичні рішення для роботи зі студентами та клієнтами. Особливо ціную книги, які можна одразу застосувати на практиці — саме тому створила Innovator's Library, якою ділюся зі своїми клієнтами та MBA студентами в Kyiv School of Economics.

Про вибір літератури та формування бібліотеки

На певному етапі я настільки захопилася темою інновацій, що сформувала, можливо, найбільшу тематичну бібліотеку в Україні. Замовляла все можливе з Amazon. З початком повномасштабного вторгнення подарувала всю колекцію офісу "Дія.Бізнес" у Тернополі. Це був мій внесок у розвиток підприємництва рідного міста. Після року життя в Нью-Йорку думала, що більше не збиратиму фізичну бібліотеку, але не втрималась: за рік після повернення знову маю чималу колекцію книжок та журналів.

Вибір літератури тісно пов'язаний із професійним розвитком та особистими інтересами. Від PR до інновацій, від бізнес-літератури до психології — кожен етап мого шляху супроводжується відповідною літературою. Зараз особливу увагу приділяю книгам про інновації в освіті та практичній психології.

Джаннет Воллс, "Скляний замок" (The Glass Castle)

Прочитана в межах Kyiv Bookworms Club, ця книга стала важливою частиною колективного читацького досвіду. Під час ознайомлення цей художній твір постійно викликав у мене велику злість і жагу до обговорення. Але колись на курсі з дизайн-мислення я почула класну фразу "be curious, non judgemental", якщо хочеш краще зрозуміти інших людей, щоб створити для них продукти чи послуги. На мене ця фраза дуже вплинула і я пробувала під час читання залишатися curious, хоч і не могла ніяк зрозуміти спосіб мислення та життя героїв.

Салман Хан, "Сміливі нові слова: як ШІ змінить освіту" (Brave New Words: How AI Will Revolutionize Education (and Why That's a Good Thing)

Книга, яка надихнула на практичні ідеї для викладацької діяльності. У процесі читання з'явилися плани щодо впровадження симуляцій із персонами відомих інноваторів та створення ШІ-агента — innovation co-pilot. Рекомендована всім, хто цікавиться майбутнім освіти та інноваційними методами навчання.

"Навички діалектичної поведінкової терапії для подолання тривоги"

Влітку я багато читала про діалектично-поведінкову терапію, з цим напрямком психології я познайомилася, коли жила та працювала в NYC. Навіть відвідала там кілька групових занять. Мені дуже подобається високий практичний потенціал цього контенту: я вже "згодувала" велику кількість моїх нотаток Claude (історично я в клубі Claude AI, а не Chat GPT) і тепер пишу промти (prompts) та отримую корисні поради.

До прикладу, є чітка формула, як у форматі ненасильницької комунікації донести про свої потреби. Це дуже корисно як в спілкуванні з друзями та родиною, так і в професійній взаємодії.

Hanry Mason, "Trend-Driven Innovation"

У цій книзі команда TrendWatching ділиться потужною, контрінтуїтивною істиною: щоб зрозуміти, що люди хочуть далі, перестань дивитися на клієнтів і почни вивчати бізнеси. Це означає навчитися отримувати потужні інсайти від того, як провідні бренди та інноваційні стартапи — від Apple до Uber, Chipotle до Patagonia — переосмислюють очікування клієнтів.

Поділившись секретами, які допомогли тисячам найбільш успішних брендів і агентств світу покладатися на TrendWatching протягом понад десяти років, ця книга обіцяє змінити твоє уявлення про світ бізнесу.

Зараз буду перечитувати цю книгу, бо хочу створити новий продукт від DOT_DOT Innovation довкола трендвотчінгу, speculative design та futures thinking.

Дізнайся також: Що читає засновниця PR-агенції Вірослава Новосильна

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації