Де відсвяткувати Масницю у Києві?

Де відсвяткувати Масницю у Києві? Колаж: ТиКиїв

20 лютого розпочинається Масляний тиждень, який триватиме до неділі 26 лютого. За традицією зиму проводжають народними забавами, піснями й смачними млинцями. Гуляння триватимуть до Великого посту, а закінчаться  спалюванням солом'яного опудала. Цьогоріч через воєнний стан більшість святкувань пройдуть значно скромніше, ніж зазвичай. Утім, традиційні локації підготували для тебе чимало цікавих розваг. Про них розповідаємо далі.  

​ВДНГ. Національний комплекс "Експоцентр України"

Масницю на ВДНГ цьогоріч святкуватимуть 25 та 26 лютого. Гостей запрошують зануритися у традиційне святкування. Організатори відмовилися від проведення концертів. Акцент заходу – на темі українських народних ритуалів, традиційного вбрання і страв. Територію прикрасять стрічками й декораціями із сіна та облаштують фотозони. Під час святкування ти зможеш взяти участь в обряді Колодія, здійсниш невеличку подорож у минуле, зробивши фото в традиційному українському головному уборі, та відвідаєш майстер-клас із хусткування. А на фудкортах пригощатимуть варениками з різними начинками й іншими смаколиками.

Також на ВДНГ відбудеться виступ вуличного театру та вогняне шоу. А у фіналі святкувань відбудеться традиційне спалення солом'яного опудала – уособлення злих сил зими.

  • ​ДЕ? просп. Академіка Глушкова, 1
  • КОЛИ? 25 та 26 лютого 
  • СКІЛЬКИ? Вхід безплатний

Музей "Пирогів"

Уже два десятки років у Пирогові відзначають стародавнє свято під назвою "Масниця. Колодій". Гостей розважатимуть традиційними народними забавами, запросять до танцю, пригощатимуть смачними стравами: варениками, млинцями та узваром. Ти зможеш послухати народних пісень чи виступи народних колективів.

Завершенням свята стане "Кострубонька" – обряд спалювання опудала, що уособлює зиму.

  • ДЕ? Вул. Академіка Тронька, 1. Національний музей народної архітектури та побуту України "Пирогів" 
  • КОЛИ? 25-26 лютого

Мамаєва Слобода

Доторкнутися до давніх традицій нашого народу можна у цьому унікальному місці у козацькому стилі. Якщо тобі завжди хотілося дізнатися, як жили наші відважні предки – обов’язково завітай сюди. Тут і традиційні хати, і садиби, і пасіка та водяний млин, а ще триголова дерев’яна церква Покрови Пресвятої Богородиці.

Організатори обіцяють влаштувати святкування за справжніми українськими обрядами та традиціями: майстер-клас з ліплення і частування варениками, майстер-клас з народного танцю і народні пісні у виконанні фольклорних колективів.

  • ДЕ? Вул. Донця, 2 
  • КОЛИ: 25-26 лютого
  • СКІЛЬКИ: від 100 грн звичайний квиток, від 50 грн – пільговий
  • ГРАФІК РОБОТИ: пн-пт 11:00-16:00, сб-нд 10:00-18:00

Українське село

Ще одна локація, де можна поринути у стародавні традиції, – етнографічний комплекс "Українське село". Цими вихідними тут заплановані майстер-класи з народних ремесел, оглядова екскурсія експозицією музею, народні ігри для дітлахів просто неба, а завершаться гуляння феєричним спалюванням опудала. На фудкортах тобі запропонують вареники, гарячі страви, куліш чи шашлик. Протягом дня ти можеш також відвідати тропічні теплиці, зоопарк. А ще придбати сувенірну продукцію, виготовлену українськими майстрами.

  • ДЕ? Вул. Димитрівська, 1, с. Бузова, Києво-Святошинський р-н
  • КОЛИ? 25-26 лютого
  • СКІЛЬКИ: вхід безплатний                                                

Остання Барикада

У серці Києва, на Майдані Незалежності, в одній з найколоритніших гастрономічних локацій столиці також святкуватимуть "Колодія". У "Останній Барикаді" на тебе чекає живе спілкування з частуваннями, старовинними піснями, ворожінням та відтворенням давніх обрядів.

 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
798d4edd-bc8a-41b5-bd57-70363302483c.jpg - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації