7 найкрасивіших станцій київського метро

Поділитися

7 найкрасивіших станцій київського метро

7 найкрасивіших станцій київського метро Фото: Getty

Шалений ритм столичного життя протікає крізь стіни старовинного метро, яке відкрили у 1960 році. Там створюються історії від щоденних поїздок на навчання чи на роботу до сховища під час повітряної тривоги та пісень про незламність. Тому, аби більше тебе познайомити з цінностями Києва, підготували добірку найкрасивіших станцій найшвидшого транспорту.

Золоті ворота

Золоті ворота
Фото: Вікіпедія

Станція розташована на Сирецько-Печерській лінії. Її відкрили 31 грудня 1989 року, а в 1994 році наповнили мозаїками – пам’ятками архітектури та містобудування, монументальним мистецтвом. Серед мозаїк Великі князі київські, особистості Київської Русі та київські храми домонгольського періоду. Станцію "Золоті ворота" також включали до рейтингу кращих такі видання як The Daily Telegraph та The Guardian.

Осокорки

Осокорки
Фото: Account.Travel

Станція "Осокорки" розташована на зеленій лінії метро. Її відкрили 30 грудня 1992 року. Станція – зала з обох боків, що сполучається сходами з підземними вестибюлями під транспортною розв’язкою. Створена у спокійних світлих тонах у поєднанні з темно-рожевим кольором приколійних стін. "Осокорки" прикрашають 8 муралів сучасних художників про Україну: Богдан Ступка, ведмідь біля Львівської ратуші та степова лисиця біля вежі Донецького аеропорту тощо.

Однак 14 березня 2012 року на станції зайнялися лампи та пластикової підшивки стелі. На наступний день її знову відкрили для пасажирів, утім, сліди пожежі помітні й зараз.

Хрещатик

Хрещатик
Фото: "Радіо Свобода"

Станція метро "Хрещатик" розташована на Святошинсько-Броварській лінії метро. Її відкрили 6 листопада 1960 року. Пам’ятка архітектури місцевого значення має мармурові пілони з яскравими вставками з майоліки, що передають національний колорит – зображені соняшники та кукурудза. Такий витвір мистецтва заслуженої художниці України Оксани Грудзинської ще називають must-see.

Дніпро

Дніпро
Фото: tov_tob.livejournal.com

Станція розташована на червоній лінії Київського метрополітену між станціями "Арсенальна" і "Гідропарк". "Дніпро" відкрили 6 листопада 1960 року, до 1965 року станція була кінцевою.

Перша київська наземна станція метро біля крутого схилу Дніпра являє собою естакаду над набережною з неймовірним видом. Скульптура чоловіка символізує працю, а фігура жінки – мир.

Славутич

Славутич
Фото: tov_tob.livejournal.com

Станція "Славутич" розташована на Сирецько-Печерській лінії на лівому березі Дніпра. Відкрили її 30 грудня 1992 року. Архітектор вирішив додати станції незвичного інтер’єру та відтворити під землею річку Дніпро. На стелі можна роздивитися авторські конструкції у вигляді водяних ліній та композицію Дніпра. 

Театральна

Театральна
Фото: ТСН

Станція "Театральна" розташована на червоній гілці метро. Її відкрили 6 листопада 1987 року під назвою "Ленінська". Але 2 лютого 1993 року перейменували на "Театральна".

Спочатку архітектори на станції хотіли зробити акцент на музиці Бетховена, якою надихався Ленін, утім, проєкт відхилили. В оформленні використали граніт червоно-коричневих тонів Лезниківського родовища, встановили металеві горельєфи з цитатами робіт Леніна. Однак під час фази "ленінопаду" у лютому 2014 року таблички демонтували, а барельєф закрили дерев’яною стінкою. 6 листопада 2014 року на станції відкрили 3D-малюнок із зображенням театральної зали. 

Університет

Fandom
Фото: Fandom

Станцію "Університет" відкрили 6 листопада 1960 року як одну з перших. Назва була присвячена головному корпусу Національного університету імені Тараса Шевченка. У центральному залі встановили бюсти видатних учених та письменників: Івана Франка, Тараса Шевченка, Олександра Богомольця, Михайла Ломоносова тощо. Облицювання пілонів виконали коричнево-рожевим мармуром із білим декоративним орнаментом з гіпсу, карнизи з литого скла та складний візерунок на підлозі. 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_3617.jpeg - Viktoriia Holovach
Редакторка ТиКиїв, закохана у Київ, у його ритм та красу. Люблю розповідати про місто через голоси його мешканців.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації