Приголомшливі книги, які вчать розуміти мистецтво

Приголомшливі книги, які вчать розуміти мистецтво Фото: Unsplash

Як відрізняти картини Марії Примаченко від "наскельного живопису" твоїх сусідів? Ми підготували для тебе добірку книжок українською мовою про цінність музеїв, світові шедеври та його авторів. Вони допоможуть тобі розбиратися в мистецтві – знати авторів, орієнтуватися у мистецьких напрямах, течіях і прийомах. 

Діана Клочко "65 українських шедеврів. Визнані й неявні"

"65 українських шедеврів. Визнані й неявні". Діана Клочко

Мистецтвознавиця та лекторка Діана Клочко розповідає цікаві факти про те, як створювалися 65 шедеврів скульптури, графіки й живопису. Вони є фундаментом для першої пів сотні есеїв – літературного жанру, які наразі не сильно представлені в українській арткритиці. Проєкт створює альтернативні історії українського мистецтва, які ще у 20 ст. не були "канонічними" або "вартими уваги" з ідеологічних причин.

Ірина Магдиш "АР-НУВО. Стилі українського мистецтва XX століття" 

"АР-НУВО. Стилі українського мистецтва XX-го століття". Ірина Магдиш

20 століття спровокувало вибухи нових стилів у світовому мистецтві. Одним із перших був ар-нуво. В ті часи Україна активно працювала над наповненням країни європейськими творчими ідеями та пошуком власних форм.

Книжка "АР-НУВО. Стилі українського мистецтва ХХ століття" – зручний та привабливий трамплін для розуміння світу візуальної культури, щоб побачити зображення рідкісних творів українського ар-нуво та простежити зв'язок національних і світових тенденцій у мистецтві.

С'юзі Годж "Коротка історія мистецтва" 

"Коротка історія мистецтва". Сʼюзі Годж

Книжка розповідає про розмаїття течій та стилів, технік та матеріалів, розвиток нових ідей та новаторських стилістичних прийомів, а також взаємні впливи у різні часи. Завдяки такому пораднику ти більше дізнаєшся про яскравих представників культурних епох та мистецьких рухів, а також відстежиш розвиток мистецтва. Короткі біографічні анотації дають ширше уявлення про авторів.

Мирослав Шкандрій "Авангардне мистецтво в Україні, 1910-1930. Памʼять, за яку варто боротися" 

"Авангардне мистецтво в Україні, 1910-1930. Памʼять, за яку варто боротися". Мирослав Шкандрій

Більшість митців, які вважають себе українцями, народились та працювали в Україні. Однак з різних причин у світі вони стали відомими як представники російської чи європейської культури. Автор книги "повертає обличчя" українським авангардистам. Мирослав Шкандрій досліджує життя та творчість митців 20-30 років 20 століття – Давида Бурлюка, Казиміра Малевича, Івана Кавалерідзе, Дзиґи Вертова, Вадима Меллера, Михайла Бойчука.

Йохан Ідема "Як ходити до музею" 

"Як ходити до музею". Йохан Ідема

Книга Йохана Ідема відповідає на різні запитання. Як найкраще скористатися знаннями музейних доглядачів? Чому ваша дитина – ідеальний гід? Чи справді портрети давніх майстрів – це прообраз сучасних селфі? "Як ходити до музею" – це інструкція для тих, хто цікавиться, як перетворити нудні походи до музею на яскраві подорожі, що подарують неймовірне натхнення.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_3617.jpeg - Вікторія Головач
Редакторка ТиКиїв, закохана у Київ, у його ритм та красу. Люблю розповідати про місто через голоси його мешканців.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації