Що ми маємо знати про Національну музичну академію України ім. П. І. Чайковського?

Що ми маємо знати про Національну музичну академію України ім. П. І. Чайковського? Фото: Нік Греспі

Музичний навчальний заклад засновано у 1863 році та названо на честь композитора Петра Ілліча Чайковського. Розташований він за адресою: вул. Архітектора Городецького, 1/3.

Історія

27 жовтня 1863 року будівля називалася Київським відділенням Російського музичного товариства, через 5 років – Імператорським російським музичним товариством. Однак у січні 1868 року на основі цієї будівлі відкрили Київське музичне училище.

Керівники училища тричі намагалися підвищити статус музучилища до консерваторії, однак всі спроби не були успішними.

Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського
Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського у давнину

Тільки у 1913 році з’явилося позитивне рішення принцеси О. Г. Саксен-Альтенбурзької, яке дало змогу відкрити консерваторію. Тож заклад протягом 1924-1928 років працював під статусом музичного технікуму, студенти могли отримати вищу музичну освіту за виконавськими спеціальностями. З 1928 по 1934 рік заклад був у складі Музично-драматичного інституту імені М. В. Лисенка, та згодом відокремлений і реорганізований у Київську державну консерваторію. 

Тільки після постійних змін Указом Президента України в 1995 році консерваторія стала Національною музичною академією України ім. П. І. Чайковського. 

Міжнародна співпраця

У 2019 році НМАУ почала тісну співпрацю з Університетом міста Хеншуй в Китаї на основі підготовки музичних кадрів та матеріальної допомоги. А далі заснували Музичний центр Конфуція при НМАУ імені П. І. Чайковського за підтримки Штаб-квартири Інституту Конфуція НМАУ та Пекінської Центральної консерваторії.

Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського
Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського. Концерт

Тепер

При НМАУ також функціонує оперна студія, яку відкрили в 1938 році. Там ставилися опери українських авторів – "Запорожець за Дунаєм", "Наталка Полтавка", "Ноктюрн", "Катерина", "Марина", "Ельза Штраус", "Лісова пісня" тощо.

У жовтні 2019 року Вчена рада вирішила відмовитися від використання українських перекладів, тому і питання мови в опері було порушено групою науковців та міністром культури, молоді та спорту В. Бородянським. 

Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського
Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського у давнину

Випускники

Видатними випускниками Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського були В. Буймістер, Д. Гнатюк, П. Козицький, Г. Майборода, Є. Мірошниченко, Н. Рахлін та інші.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_3617.jpeg - Вікторія Головач
Редакторка ТиКиїв, закохана у Київ, у його ритм та красу. Люблю розповідати про місто через голоси його мешканців.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації