Як дизайнерка Любава Сокол створює культурний український фронт за кордоном

Як дизайнерка Любава Сокол створює культурний український фронт за кордоном Фото з особистого архіву Любави Сокол

Історія цієї жінки здатна мотивувати. Війна застала її в Бучі, але із сином на руках вона виїхала до Швейцарії, де знайшла натхнення розказати про Україну й нагадати, що ми варті підтримки всього світу. І що українська нація – незламна.

Ми поговорили із засновницею та креативною дизайнеркою бренду L.SOKOL Любавою Сокол про неочікувані зміни у роботі, проєкт, що здатен подарувати дітям здоровий сон, та елегантний жіночий стиль.

Про життя після повномасштабного вторгнення

Ми жили в Бучі, а батьки в Бородянці, тому повномасштабна війна зачепила нас відразу ж. Ми із сином пережили дуже страшні дні... Тепер перебуваємо під захистом у Швейцарії, але поки не маємо змоги повернутися додому.

Моє виробництво наразі зовсім припинилося. Коли на Київщині стало трохи легше, мій чоловік намагався відновити виробництво. Дівчата, які працювали зі мною, мешкали здебільшого в Ірпіні, Вишгороді, Бородянці, тож хтось повернувся, а хтось виїхав знову в Європу.

Коли чоловік намагався відновити роботу бренду, виявилося, що багато тканин зараз не постачаються або вони мають значно гіршу якість. Я замовляла тільки високий рівень якості, тож чекаю на відновлення постачання. Попри все сподіваюся, що зможу розмістити замовлення в Україні. Адже коли я у Швейцарії показала свої роботи, отримала високу оцінку якості тканин і шиття.

Любава Сокол показала перформанс на міжнародній конференції в Лугано після виступу Президента Зеленського
Перформанс Любави Сокол на Міжнародній конференції в Лугано після виступу президента Зеленського

Про мотивацію та джерела натхнення

Але попри всі обставини я продовжую розвивати свою справу, тому що дизайн – моя друга дитина. Без нього я не відчуваю світ повною мірою.

Для мене дуже важливо бути у світі краси та створювати для людей речі, що підкреслюють їхню індивідуальність. Це не просто характер повсякденної речі, що ти одягаєш, насолоджуєшся нею. Це про створення речей, в яких людина має дуже ідеальне відчуття себе.

Коли я переїхала до Швейцарії, то спочатку мені дуже сильно хотілося допомогти тим, що я можу. З того, що я вмію – мій талант. Оскільки не було в мене там ані виробництва, ані всього того, що було в Україні, я почала створювати скульптуру з газети методом папʼє-маше. Для цього потрібні картопляний клей і газета.

0 / 0

Перформанс Любави Сокол на Міжнародній конференції в Лугано після виступу президента Зеленського

Через те, що мої батьки живуть неподалік від Музею Марії Приймаченко, знищеного у перші дні війни, мені захотілося, щоб світ побачив красу українських митців. По друге, моя дитина зазнала також жахів війни. Натхнення зʼявилося тоді, коли син перестав вночі прокидатися і боятися літаків, різних звуків. Мені захотілося підтримати українських діток, які переїхали зі своїми мамами у безпечні зони, тим, щоб проводити сеанси арттерапії та створювати екологічні обʼєкти. 

Про бренд L.SOKOL

Бренд особливий тим, що я завжди намагалася якомога глибше зрозуміти сутність мого клієнта. Завжди шукала властиві тільки йому риси, і не стільки у зовнішності, скільки у вдачі, у характері. Щоб проявити це в одязі та показати унікальність, адже кожна людина неповторна. 

Любава Сокол з власницею магазину в Люцерні, де є частина її колекції
Любава Сокол із власницею магазину в Люцерні, де представлена частина її колекції

Гадаю, жіночність має доповнюватися певною грою – коли ти поєднуєш непоєднувані речі. Наприклад, дівчина йде в красивій сукні, перехожі бачать її й думають: "О, красива сукня!" Але коли на гарній сукні, приміром, є кишеня у вигляді рукавички, то погляд людини мимовільно зачепиться за таку деталь. Вона захоче її розглядати та вивчати, адже мозок допитливий, йому потрібна відповідь, чому саме так, чому рукавичка не на звичному місці, яке її значення в цьому образі. Я дуже люблю гратися з цікавими деталями та вносити їх в крій. А також шукати такі, здавалося б, непоєднувані речі й надавати їм новий зміст.

Про жіночий стиль і тренди

Жінці потрібно вдягнути те, в чому вона почувається розкішно. Тільки це робить будь-який одяг на ній гарним, а жінку – привабливою. Тож і презентує себе жінка відповідно до того, як почувається в тому чи іншому одязі. 

Що стосується актуальних трендів, то має значення перш за все те, в якому місці ви перебуваєте. Для всього світу зараз у тренді повернення в 90-ті: неонові кольори, різні сітки, а також силуетна лінія – перебільшена або сильно обтягувальна, а також кроп-топи. Зараз набуває нової хвилі гамма кольорів від червоного до рожевого, вона створює соковиті барви. Ще актуальним є моноблок, один колір у образі.

Шоурум бренду у Києві
Шоурум бренду в Києві
Бренд L.SOKOL
Бренд L.SOKOL

Для України, на мою думку, залишаються актуальними теплі зручні костюми для повсякденного вжитку. Я українка, тож, безумовно, спостерігаю за трендами в Україні, аналізую їх. Упевнена: наші українські жінки вміють красиво одягатися і тонко відчувати моду й культуру, тож вони дуже круті порівняно з жінками у інших країнах.

Про співпрацю та волонтерство

Планувалися грантові роботи. Ми мали з Олександрою Чичкан, знаменитою українською художницею, створити нову роботу, де поєдналися б одяг і картини художників, але, на жаль, це все зараз на паузі. Та я маю надію, що найближчим часом повернемося до цього, адже маємо величезний культурний спадок і величезні таланти українців. Тож, сподіваюся, Україна процвітатиме в модному плані.

Я створила артпроєкт як скульпторка вперше. Створила Бичка-баюна за мотивами картин Марії Примаченко, щоб залучити дітей до творчості й допомогти їм зцілюватись.

Для мене волонтерським став проєкт про здоровий сон дітей Sleep Well Baby, який ми потім показали в Лугано. Я зробила перформанс на конференції, цей виступ мав місце після прямої промови нашого президента Володимира Зеленського. Дітки показали, наскільки вони пережили ці страшні дні, наскільки вони хочуть добре спати, та забути про те, що відбувалося. Щоб надати пережитому досвіду нових спогадів.

Любава Сокол показала перформанс на міжнародній конференції в Лугано після виступу Президента Зеленського
Перформанс Любави Сокол на міжнародній конференції в Лугано після виступу президента Зеленського

Після того ми ще були із цим бичком на Заході, коли Євген Клопотенко презентував борщ у Цюриху, та поставили коробку для донатів. Ці гроші передали українським діткам для відновлення здоровʼя. Я дуже хочу, щоб відбулися аукціони та планую ще створювати роботи, а вилучені кошти підуть на лікування постраждалих від війни дітей та протезування. Мій чоловік переїхав з Києва на захід України, де відбувалося постачання з Польщі. Він працював як водій, допомагав перевозити вантаж та формувати товар для територій, які постійно обстрілювали.

Про проєкт, Марію Примаченко й ідею Любави Сокол з арттерапією в пресі
Про арттерапію Любави Сокол розповіли у швейцарській пресі

Про майбутнє бренду L.SOKOL

Він живе, він квітне. Але я розумію, що зараз я проходжу певну особисту трансформацію і, безумовно, вона позначиться на речах, які я створюватиму. Ймовірно, буде більше творчих колаборацій. Мені завжди було цікаво співпрацювати з різними митцями. А зараз тим паче! Гадаю, піду у тому напрямі, де дизайн одягу поєднується з мистецтвом і при цьому адаптується до повсякденного життя. 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_3617.jpeg - Вікторія Головач
Редакторка ТиКиїв, закохана у Київ, у його ритм та красу. Люблю розповідати про місто через голоси його мешканців.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації