Що таке кінезіологічні тейпи?

Що таке кінезіологічні тейпи? Фото: freepik

Мабуть, ти вже міг бачити різного кольору стрічки, більше схожі на пластирі, на тілах спортсменів під час змагань. Це кінезіологічні тейпи. Сьогодні ми спробуємо розібратися, що це таке.

Кінезіологічні тейпи винайшов японський терапевт та автор книг Кензо Касо ще в 1970 роках. Саме він зацікавився тим, щоб створити пластир, який би не обмежував рухи, на відміну від атлетичних тейпів, що існували тоді.

Дія кінезіотейпів

Велика еластичність цих тейпів дає змогу створювати простір у суглобах та зменшувати їх подразнення. Також вони можуть змінювати сигнали, які надходять до твого мозку. Тобто коли ти наклеюєш тейп, він підтягує та розвантажує тканини, а мозок отримує інший сигнал та реагує також по-іншому.

Фізіотерапевти наклеюють тейпи на місця, де напружені м’язи. Коли ці ділянки "розвантажуються", больові рецептори надсилають уже новий сигнал у мозок, а напруга зменшується.

Ще одна особливість тейпів – поліпшення циркуляції крові та рідини в тілі. Це добре працює при травмах, адже значно зменшує набряки.

Для чого використовуються тейпи?

Тейпи – ефективна підтримка під час травм. Особливо коли вони використовуються разом з іншими методами лікування.

Тейпи чудово підтримують слабкі зони й запобігають травмуванню м'язів (перевтомі, розтягненням, розривам). Вони не тільки створюють додаткову підтримку м’язам і суглобам, але й можуть підвищити твою рухливість та витривалість завдяки своїй еластичності. Деякі лікарі стверджують, що навіть відчуття тейпів на шкірі може регулювати поведінку так, щоб зменшити навантаження. 

"Перевиховання" м’язів – ще одна особливість роботи тейпів. Напевно, тобі знайомо, що таке сидячий або навіть лежачий спосіб роботи. У такому разі часто з’являються проблеми з поставою, болі у спині, в шиї та інші проблеми. В такому разі також допоможуть тейпи.

Цікаво, що спортсмени використовують тейпи ще й заради підвищення власної продуктивності. Багато бігунів використовують їх під час марафонів.

Що треба знати?

По-перше, дослідження тейпів ще тривають. Деякі вказують на відсутність великої результативності, деякі, навпаки, на те, що результативність є, але її можна досягти разом із лікуванням у фізіотерапевта.

По-друге, це не панацея точно не працює, якщо робити це безвідповідально. Ніколи не наклеюй тейпи на відкриті рани, під час алергічних реакцій, при тромбозі глибоких вен. Будь відповідальним та перед використанням звернися до фізіотерапевта, адже саме він зможе визначити твою проблему та пропрацювати індивідуальний план лікування без шкоди для твого здоров’я.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
photo_2023-02-03_9.18.15_PM.jpeg - Богдан Білошенко
Захоплююся темпом життя цього великого міста та намагаюся не відставати. Вірю, що вивчати Київ можна все своє життя!

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації