Символи української незламності, які ми будемо передавати дітям

Поділитися

Символи української незламності, які ми будемо передавати дітям

Символи української незламності, які ми будемо передавати дітям Фото: ТиКиїв

Поки російські терористи воліють стерти Україну та її культуру з лиця землі, ми не здаємося та героїчно даємо відсіч.

Зробили для вас добірку символів незламності України, що надихають наших захисників та захисниць на перемогу.

“Русскій воєнний корабль, іді*****” 

 

“Русскій воєнний корабль, іді*****”

 

Ми всі знаємо ці слова і розуміємо, що вони для нас означають. Це той випадок, коли без лайки ніяк. 

 

Вислів українського прикордонника, який пролунав на острові Зміїний у перший день повномасштабного вторгнення, став гаслом російсько-української війни. Він підняв і згуртував український народ, зміцнив бойовий дух. 

Азовсталь

 

Азовсталь

 

"І коли ти захочеш здатися, Бо все тріснуло, як кришталь... Згадай лиш одне: Азовсталь!" 

 

Бракує слів, щоб описати той подвиг, на який були  спроможні наші герої. Нещодавно Президент Володимир Зеленський ініціював проєкт, присвячений їхній силі та міцності духу: “Азовсталь. Символ незламності”.

 

Це браслети, створені з 5 грамів сталі, яку виробили на прокатному стані 3600 комбінату “Азовсталь”. Саме з такого сплаву у 1981 році виготовили шахту для запуску космічного корабля, а згодом, у 2012 році, – новий саркофаг для ЧАЕС.

 

Прибуток від продажу браслетів передадуть на потреби армії, а в українського народу тепер є фізичний символ цього подвигу.

Пішохідний міст на Володимирську гірку

 

Пішохідний міст на Володимирську гірку

 

“Він тепер – не тільки один з туристичних символів Києва, а й символ незламності й стійкості України”, – сказав міський голова Віталій Кличко.

 

Металеві конструкції мосту були виготовлені на маріупольському комбінаті "Азовсталь". І так, вони витримали ракетний удар, на відміну від Кримського мосту.  

Півник з Бородянки

 

Півник з Бородянки

 

Декоративна фігурка Васильківського майолікового заводу у формі півника, яка вціліла під час російського обстрілу в Бородянці, стала одним з перших символів української незламності. Згодом шафу, на якій стояла фігурка, перенесли до Національного музею Революції Гідності.

Байрактар

 

Байрактар

 

Безпілотники турецької компанії Baykar Makina, задіяні в обороні Києва та звільненні острова Зміїний, так запали в душу українцям, що про них уже в перші дні після вторгнення почали складати пісні. 

Привид Києва

 

Привид Києва

 

Про цього героя почали ходити легенди також із перших днів війни. Захищаючи Україну, він збив чимало ворожих літаків. Хоч у мережі й зʼявлялися фейки про героїчну загибель Привида Києва, його загадку згодом було розкрито.

 

Привид Києва – це збірний образ пілотів 40-ї бригади тактичної авіації Повітряних Сил, які стоять на обороні захисту столиці. І так, він був одним з перших символів, які додавали українському народу сил. 

 

А після деокупацїї у Києві встановили мініскульптуру на честь Привида Києва.

Червона калина

 

Червона калина

 

Гімн січових стрільців "Червона калина", створений понад століття тому, теж став символом  незламності. Цю пісню співали у всьому світі всі, від малечі до літніх людей, підтримуючи український дух у найважчі моменти.

Марки Укрпошти

 

Марки “Укрпошти”

 

Знамениту серію марок "Русскій воєнний корабль, іді*****" памʼятає майже кожен українець. Люди годинами стояли в черзі, щоб придбати на памʼять ці патріотичні марки. А згодом зʼявилась марка "Русскій воєнний корабль, ...ВСЬО".

 

Наразі випуск нової тематичної марки від Укрпошти – вже традиція, яка постійно нагадує нам про міць ЗСУ.

Чорнобаївка

 

Чорнобаївка

 

Село Чорнобаївка посіло окреме місце в ході протистояння між ЗСУ і російською тупістю. Ця історія багаторазових невдалих спроб “звільнення” невеличкого населеного пункту на Херсонщині стала справжнім мемом. 

 

До речі, тепер на честь Чорнобаївки й хліб випікають, і ковбасу перейменували з “московської” на “Чорнобаївську”. Українці ніколи не припинять створювати із болю жарти та символи. 

 

Бо в цьому наша незламність. 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_3617.jpeg - Viktoriia Holovach
Редакторка ТиКиїв, закохана у Київ, у його ритм та красу. Люблю розповідати про місто через голоси його мешканців.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації