Друге дихання: культовий корейський ресторан Arirang відтепер на КПІ

Друге дихання: культовий корейський ресторан Arirang відтепер на КПІ Фото: Arirang

Ресторан корейської кухні "Arirang" восени відновив роботу на новій локації та тепер приймає гостей на Берестейському проспекті. Ми поспілкувалися з власником Дмитром Каном про популяризацію кулінарних традицій у столиці, відродження закладу після нетривалої паузи та навіть скуштували корейську кухню, тож готові поділитися враженнями.

Arirang: початок 

Я переїхав до України наприкінці 90-х. Моя мама вже працювала у Києві кухарем в одному з ресторанів, а згодом їй запропонували його перекупити. Так на початку 2000-х і з'явився "Сеул". Це було невеличке сімейне кафе на кілька посадкових місць. Я доєднався до родинного бізнесу у 2001-му.

Фото: Arirang біля Либідської площі 

Оновлений Arirang з'явився аж у 2007-му поблизу Либідської площі. Річ у тім, що кілька років довелось витратити на ремонтні роботи. Справи йшли добре, адже корейська культура — це було щось нове для жителів столиці. Тож чимало людей просто хотіли спробувати автентичні корейські страви. Серед них були й представники дипломатичних відомств, а також співробітники корейських компаній у Києві.

До слова, у нас певний час працював шеф-кухар з Кореї, якому вдалося адаптувати корейську їжу під українського споживача.

Arirang: нова сторінка 

Після початку повномасштабної війни я з родиною вирішив закрити ресторан та переїхав до Ужгорода. Я розумів, що дістати імпортні продукти з Південної Кореї стане складно, виникали проблеми з логістикою. Тож у новому місті ми відкрили суші-бар з елементами корейської кухні. До Києва ми повернулися на прохання наших постійних відвідувачів, які не могли дочекатися, коли їх улюблений Arirang знову відкриє свої двері. Ми повернулися з Ужгорода навесні 2023-го та відкрились на Політехнічному університеті. Чекали на повернення і наші працівники.

Фото: Arirang

Мені вдалось зібрати довкола себе ту команду, яка працювала до 24 лютого. Повернулась і шеф-кухарка, яка з нами вже 10 років. У майбутньому ми теж плануємо збільшувати штат. Насамперед будемо орієнтуватися на попит. Arirang на Берестейському проспекті розрахований на 60 посадкових місць. Ми не запрошували дизайнерів для облаштування ресторану, усе робили власними силами.

Фото: Arirang

Декоративні елементи, література, картини, посуд — усе це діставали самі. На барній стійці у нас є статуетка кота Манеки-Неко, який, до речі, символізує щастя та удачу. А ще у нас є вітрина з корейськими снеками, газованими напоями та раменом швидкого приготування. Водночас основний акцент ми зробили на корейське барбекю. Для цього навіть спеціально обладнали столи металевою поверхнею та витяжкою.

Барбекю-меню

  • пульгогі — 320 грн. Маринована яловичина у соусі, яка подається з листами зеленого салату, свіжим огірком, часником та кунжутною олією зі спеціями та пастою тенжан;
  • осам пульгогі — 390 грн. Свинина та кальмари в гострому соусі кочудян зі свіжими овочами;
  • ягньом моксаль — 330 грн. Маринований свинячий ошийок подається з соусом тенжан, листями зеленого салату, часником та ароматною кунжутною олією зі спеціями.

Популярні позиції

Фото: Бібім паб

У нас має попит Бібім паб — боул з рисом, соковитою свининою, традиційними салатами та яйцем. До неї подається улюблена гостра паста корейців — Кочудян. Страва йде з бульйоном.

Фото: Arirang 

В Arirang ми пропонуємо 13 видів супів, які є як у малих, так і у великих порціях. У нас полюбляють суп з кімчі зі свининою та тофу. Страва подається з рисом. А на десерт ти можеш замовити моті — нині популярний в Україні традиційний японський десерт з рисової муки, в асортименті: манго, кокос, лісові ягоди матча і т.д. 

Фото: Arirang 

З напоїв — кава, а також чаї: зелений з коричневим рисом, зелений лате, чай з солодкого гарбуза та дикого ямсу. А ще різноманітні корейські газовані напої — зі смаком дині, кавуна, манго чи алое вера.

З меню 

  • Жею Покум — 290 грн. Тушкований свинячий ошийок з овочами в гострому соусі кочудян;
  • Кімчі тіге — 275 грн. Гострий наваристий суп з кімчі, свининою та тофу. Подається з рисом;
  • Кальбітан — 270 грн. Наваристий суп на із яловичими реберцями, бататовою локшиною, яйцем. Подається з паровим рисом;
  • Тансуюк великий — 320 грн. Соковиті шматочки свинини в обсмажені в клярі, деревні гриби, солодкий перець, яблуко та груша під кисло-солодким соусом. Не гостра страва.

Дегустація

Одразу скажу — в Arirang можна поїсти недорого і смачно. Мені вдалося скуштувати гострий суп із ніжною яловичиною, бататовою локшиною та яйцем "Юккеджан".

Фото: Arirang 

Він коштує всього 295 гривень та подається з рисом і шістьма видами закусок. Вони, до речі, змінюються щотижня, але незмінною залишається кімчі — салат із корейської капусти. Мені випало спробувати такі: маринований гарбуз, паростки сочевиці, оладки з овочами, маринований перець та мариновані баклажани. Серед інших закусок ви можете отримати оладки з цибулею, корнішони, маринований редис тощо.

По суті, це "гастрономічна лотерея", адже ти ніколи не знаєш, якими видами закусок пригощатимуть саме сьогодні. Зізнаюсь відверто, це був мій перший досвід дегустації страв корейської кухні: відчуття були змішаними, однак точно рекомендую. Готуйтеся, що їжа може здатися гострою. Водночас це дуже смачно і поживно. Тому другу страву я вирішив замовити на виніс. Це були овочі зі свининою в гострому соусі кочуджан.

Фото: Arirang 

Майбутнє ресторанного бізнесу

Київ — це столиця ресторанного бізнесу, адже він тут розвивається шаленими темпами. Стало з'являтися усе більше цікавих кулінарних напрямків, у порівнянні з початком 2000-х. Це змінило і ставлення пересічних киян до ресторанної культури: вони стали більш вибагливі та готові до кулінарних експериментів. А ми ресторатори маємо цей попит задовольняти.

  • ДЕ? Берестейський проспект, 31
  • КОЛИ? Щодня з 11:30 до 22:00
  • INSTAGRAM
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
798d4edd-bc8a-41b5-bd57-70363302483c.jpg - Михайло Пилипчук
Заступник головного редактора

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації