Кавуновий бум: смачні пропозиції столичних закладів

Кавуновий бум: смачні пропозиції столичних закладів Фото: Getty Images

Столичні заклади до літнього сезону підготували спеціальні пропозиції для кавунового настрою в прохолодному келиху. Редакція "ТиКиїв" відшукала, де готують лимонади, коктейлі й матчу на основі соковитого кавуна.

Frankly

Фото: пресслужба Frankly 

Заклад Frankly, що на Золотих воротах, створив кавунове меню. Скористались усіма народними лайфхаками, аби обрати найсолодші ягоди та зробити напої на їх основі: кавуновий лимонад, матча-тонік-кавун та айс матча-лате кавун. А для поціновувачів міцних напоїв розробили алкогольну версію — коктейль "Кавун Денієлс" на основі віскі, з кавуном, тоніком, банановим лікером та лаймом.

  • ДЕ? Вул. Франка, 9 

Українське слово "кавун" походить від турецького kavun, тобто диня. А от з англійської назва watermelon дослівно перекладається як "водна диня". І це досить логічно, тому що кавуни на 92% складаються з води. Тільки уяви: у 6 кг м'якоті міститься близько 5,5 літрів рідини!

Villa Riviera

Villa Riviera — сімейний ресторан європейської кухні на лівому березі Києва. До літнього сезону заклад підготував спеціальне меню. В ньому є смузі "диня-кавун" (120 грн), лимонад "кавун-ананас" (120 грн) й фреш з кавуна (150 грн). Також можна замовити салат з динею та прошуто, різноманітні сорбети — зі смаком дині, дині й горгонзоли, дині й чебрецю. 

  • ДЕ? Дніпровська набережна, 14Д

Кавун — це солодкий родич огірка та гарбуза. Він народився в Африці, але дуже популярний в Україні. Традиційним центром вирощування баштанних культур є Херсонська область, де до повномасштабного вторгнення збирали понад 50% урожаю кавунів у країні. Щорічно в кінці серпня в місті Гола Пристаньна, що на Херсонщині, проводили фестиваль "Український кавун — солодке диво". Однак зараз місто окуповане. 

ОЮМ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by кафе ОЮМ (@oium.cafe)

Столичне кафе "ОЮМ" на Великій Житомирській, що поблизу Пейзажної алеї, пропонує гостям скуштувати кавуновий лимонад. Напій виготовляють на основі кавуна з додаванням лимона, лаймового кордіалу та газованої води. А також на основі лимонаду нещодавно у меню додали нову позицію — матчу-кавун. 

Кавун складно поєднати з еспресо, а от із матчею можна. Ці інгредієнти мають подібний профіль смаку: легкий, трав'янистий, солодкий. Додавання цитрусових, зокрема ефірної олії лайма, підкреслює більш екзотичний бік напою, — розповідає Павло Полтавченко, співвласник та бар-менеджер закладу. 

  • ДЕ? Вул. Велика Житомирська, 27

М'якуш кавуна містить 5,5-13% легкозасвоюваних природних цукрів. До моменту дозрівання в ньому переважають фруктоза і глюкоза, а сахароза накопичується в процесі зберігання кавуна. Зрілий плід насичений фруктозою, яка не викликає інсулінової напруги в підшлунковій залозі. Тому невеликі дози ягоди можна вживати й при цукровому діабеті.

Глек

Фото: пресслужба "Глек" 

Прохолодні напої на основі кавуна з'явилися також у меню ресторану сучасної київської кухні "Глек". У закладі пропонують незвичний лимонад із кавуна, кокосового молока, сиропу маракуї, лимонного соку та мінеральної води. А також — коктейль із кавуновим сиропом, білим сухим вином та грейпфрутовим лікером. 30 серпня на терасі "Глеку" відбудеться кавунова вечірка. Гостей частуватимуть коктейлями й стравами з ягоди, вирощеної в селі Яблунівка фермером із Херсонщини, у музичному супроводі київських музикантів. 

  • ДЕ? Вул. Велика Житомирська, 6 

Існує поширена думка, що кавун — це найбільша ягода з усіх відомих науці. Насправді плід кавуна — це багатосім'яна соковита гарбузина. Тому з погляду ботаніки називати плід кавуна ягодою не зовсім правильно. Кавун звичайний (лат. Citrúllus lanátus) — це однорічна трав'яниста рослина баштанних культур сімейства Гарбузові (Cucurbitaceae).

Bowl

У кафе Bowl, що на вул. Сагайдачного, окрім поживних боулів й смачних десертів, придумали незвичний тандем — матча-кавун. Замість лимонаду у закладі подають кавуновий фреш.

  • ДЕ? Вул. Сагайдачного, 37 

Читай також: Сезонне меню в ресторанах Києва: страви з кавуном та динею  

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_1490.JPG - Михайло Пилипчук
Заступник головного редактора

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації