Міжнародний день сім'ї: програми соціальної допомоги родинам в Україні

Міжнародний день сім'ї: програми соціальної допомоги родинам в Україні Фото: Freepik

15 травня відзначають Міжнародний день сім'ї. Через повномасштабне вторгнення росії в Україну багато українських родин вимушено переїхали до інших міст і більшість з них потребує допомоги держави. "ТиКиїв" розповідає про соціальні програми для сімей в Україні. 

Міжнародний день сім'ї заснований Організацією Об'єднаних Націй у 1993 році. Він став офіційним святом у всьому світі вже наступного року, а в Україні його почали відзначати з 2023-го. 

Фото: unsplash
Фото: Unsplash

Якщо вам потрібна допомога

На порталі Дія існує чотири соціальні послуги, скориставшись якими сім'ї з дітьми можуть оформити допомогу від держави без збору тонни папірців і походів до держустанов. 

Для оформлення допомоги від держави батькам не потрібно збирати документи та робити їх копії. Відомості про народження дитини підтягуються з реєстру. Це значно економить час та унеможливлює помилки в документах, через які раніше доводилось повторно ходити до держорганів і заново подавати заяви. 

На порталі Дія доступні такі послуги: 

  1. допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною — для батьків, усиновлювачів, названих батьків, батьків-вихователів, опікуна, піклувальника, який доглядає за дитиною;
  2. допомога особі з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю — соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства, яка призначається на весь час інвалідності;
  3. допомога при усиновленні дитини — для батьків, які усиновили дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування;
  4. допомога на дитину одинокій матері або батьку — для одиноких усиновлювачів чи одиноких матерів або батьків, які не перебувають у шлюбі.

Електронні документи, які необхідно надати для отримання послуг: 

  • заява;
  • копії посвідчення батьків багатодітної сім'ї (з пред'явленням оригіналу); 
  • копія посвідчення дитини з багатодітної сім'ї; 
  • копії свідоцтв про народження всіх дітей. 
Фото: Unsplash

Грошова допомога призначається також сім'ям у випадку народження третьої дитини або двох і більше дітей, внаслідок чого сім'я набуває статусу багатодітної.  

Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому подано заяву, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно. Після досягнення дитиною з багатодітної сім'ї 6-річного віку подається посвідчення дитини з багатодітної сім'ї. Аби отримати допомогу, слід подати заяву одного з батьків, з яким постійно проживає дитина.

Якщо все зроблено вірно, система погодить запит... і вітаємо — щомісячна допомога у 2100 гривень ваша.

Фото: unsplash
Фото: Unsplash

Якщо ви хочете допомогти

Протягом 2023 року 435 громадян України висловили бажання прийняти у свої родини дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Підготовкою сімей займається міжнародна благодійна організація "БФ "СОС Дитячі Містечка" Україна.

Сьогодні організація працює у десяти областях України, а навчання наразі проводяться у п'яти: Чернівецька, Київська, Івано-Франківська, Закарпатська і Львівська області. 

В організації розповіли, що існує 5 форм влаштування дітей у родину, це, зокрема, усиновлення, опіка (піклування), прийомна сім'я, дитячі будинки сімейного типу та патронат над дитиною. Щоб долучитися до програм, потрібно зібрати пакет документів та подати його разом із заявою до Служби у справах дітей за місцем проживання заявника.

Після погодження документів майбутніх батьків направляють на проходження навчання, яке організовують та проводять Центри соціальних служб.

Навчання триває 7 днів. Тільки після успішного проходження курсу та отримання позитивної рекомендації, кандидати зможуть розпочати пошук дітей та встановлювати з ними контакт. 

Майже щомісяця ми проводимо навчання для кандидатів у сімейні форми виховання. І надзвичайно радує те, що є люди, які мають відкриті серця і готові відкрити двері своїх домівок для дітей, які цього потребують, — розповіла Анастасія Маринович, фахівчиня напрямку з альтернативних форм виховання МБО "БФ "СОС Дитячі Містечка" Україна. 

Спеціальне навчання мають відвідувати усі кандидати, що претендують на сімейні форми виховання дітей, які були позбавлені батьківського піклування або залишилися без батьків. Тобто, якщо ви подружня пара, то навчання потрібно проходити чоловіку та дружині. Його проводять сертифіковані тренери із залученням психологів. По закінченню тренінгів кандидати отримують рекомендації щодо подальшого процесу прийняття дитини в родину. Тривала кропітка робота соціальних фахівців та тепло люблячої сім'ї допомагає діткам загоювати травми минулого та підготуватися до повноцінного самостійного життя.

Фото: Freepik

Читай також: День матері: історія, традиції й тематичні фільми

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації