До свята Хрещення Русі. Де в Києві князя Володимира можна зустріти?

28 липня — день пам'яті князя Володимира. Окрім того, в цей день Україна відзначає День хрещення Русі. Тож ми вирішили провести розвідку, де у Києві сьогодні можна зустріти славетного князя.
З Володимирською гіркою все зрозуміло — там височить наш головний Володимир. А от про інших ми тобі із задоволенням розкажемо і покажемо.

Обирає віру та повчає
На території МАУП (Міжрегіональна академія управління персоналом) є не тільки окремий невеличкий пам'ятник (робота скульптора Петра Глемязя), присвячений князю,

де він обирає віру, а й окремий корпус, що має назву "Навчально-науковий інститут права імені князя Володимира Великого".
- ДЕ? Вул. Фрометівська, 2
У вигляді воїна з мечем
Ми вже згадували пам'ятник на Володимирській. Але він міг мати геть інший вигляд. Скульптор Микола Піменов вбачав князя не просто святим з хрестом у руці, а воїном-переможцем: з мечем та щитом. І який попирає ідола поганського.

До речі, ідол дуже симпатичний (є в ньому щось трошки від статуї Свободи, трошки — від мавпочки) і в цій версії його навіть шкода.

- ДЕ? Національний музей історії, вул. Володимирська, 2
Князь у воді
Цей барельєф встановлено на місці, де, як вважається, відбувалося хрещення. У квітні цього року Дніпро так розлився, що князю знову довелося увійти у воду.

- ДЕ? Набережна — навпроти пам'ятника Магдебурзькому праву, який, до речі, називають ще "нижнім пам'ятником князю Володимиру".
На фресці та дверях
Відвідувачів Володимирського собору князь зустрічає біля дверей. Точніше — прямо на неймовірної краси дверях.

Окрім того, зображення Володимира можна побачити на фресці "Хрещення Русі" (розташоване над входом на хори), яку виконав художник Віктор Васнецов.

- ДЕ? Бул. Шевченка, 20
Володимир у метро
Князя можна зустріти і в метро — на найкрасивішій київській станції — "Золоті ворота". Автори мозаїки — українські художники Григорій Корінь та Володимир Федько.

- ДЕ? Станція метро "Золоті ворота"
На грузинському карбуванні
Біля музею історії встановлена невеличка каплиця (УПЦ МП), яку активісти постійно вимагають знести. До того ж, як стверджують у Міністерстві культури, її там встановлено незаконно.
Хай там як, пропоную звернути увагу на чудові карбування, якими прикрашені зовнішні стіни каплиці. Їх робили майстри з Грузії. Є там і наш Володимир.
- ДЕ? Вул. Володимирська, 2
У соборі
У Преображенському соборі, що на Теремках, у храмі можна побачити чудову мозаїку (художник Юрій Левченко — автор оформлення станції метро "Славутич"), на якій Володимир стоїть поруч із княгинею Ольгою. До речі, собор має найбільшу площу мозаїк у Києві.

- ДЕ? Вул. Самійли Кішки, 3