П’ять книг, в яких події розгортаються на вулицях Києва

Ми склали добірку крутезних книжок про улюблений Київ. Не історичних, не документальних, а художніх! Книг, у яких Київ розкривається з незвичних сторін. Наприклад, будинки в ньому вміють... розмовляти. А на старовинних вулицях зручненько облаштувалися… крокодил Валерій і відьми. Тож гайда у новий, незвичний, але такий наш — Київ!
Ігор Сілівра "Цепелін до Києва"

Уявіть собі Київ, в якому немає електрики (як під час нещодавніх блекаутів). Ба більше, електрика — це хибна наука. Шарлатанство. Уявіть собі Київ, в якому не має метро, і замість звичних блакитних вагонів під землею — монорейковий наземний транспорт. А замість літаків — сигароподібні велети-цепеліни! І в цьому Києві відбувається щось дивне: зникають вчені, проте з'являються двійники померлих людей…
Цю таємницю і намагаються розкрити столичний слідчий Остап Герон, який на бойовій операції у Чорнобилі втратив руку, та його молодий помічник Юрко.
Десь із тилу зразу рикнули "ішаки" — багатоствольні міномети, і перший ряд вибухів здійняв пил далеко в тилу наступу.
Галина Ткачук "Вечірні крамниці вулиці Волоської"

Є такий унікальний жанр — казки для дорослих. Так, не для маленьких читачів, а саме для нас із тобою. Це, наприклад, історії Тоона Теллегена і Туве Янссон. З українських письменників можу назвати Лише Галину Ткачук з її неймовірними "Вечірніми крамницями" та яскравими героями (голубом-художником, крокодилом Валерієм та білочкою Рататоск).
Поділ. Тут розташовані різноманітні заклади (без вивісок), які утримують... місцеві тварини. Один із таких закладів належить вороні Вассі, яка обожнює снідати сиром. Її диво — це загадкова субстанція апейрон, яка може… виконувати мрії. Але одного разу у місті з'являється банда котів, яка безжально обкрадає усі крамнички, виносячи тамтешні реліквії та дива.
Про нерозмінну монету кота Романа знав майже весь Київ. А точніше — та частина, що цікавилася таємницями.
Лада Лузіна "Меч і Хрест"

Перша книга з популярного циклу "Київських відьом". Три жінки (максимально несхожі між собою) отримують дар (чи прокляття) і стають києвицями — тобто берегинями Києва. Відтепер вони можуть мандрувати у минуле міста, розмовляти зі старовинними будинками та відчувати, як їм… лячно. Адже на столицю насувається могутнє чорне зло.
А потім Катя почула страшний нелюдський крик і побачила, що Адріан горить, і горить книга, і стіл, і картина над ним, наче її облили струменем бензину.
Олесь Ільченко "Збирачі туманів"

Це трохи сумні, трохи ностальгійні історії киянина про місто, що незворотно змінилося, і людей, які пішли у засвіти. Тут і дитинство, і кіностудія Довженка, на якій ще не було руїн та пустки, а вирувало життя, і легендарне кафе "Пінгвін" з його дешевим морозивом у креманках. І ні краплини жалю на зразок "раніше і трава була зеленішою". Ні, це швидше інтелігентна літературна фіксація минулого — як жилось, як було. Без стогону та перебільшень. Іронічне кепкування з дурості, якої тоді вистачало. Милування колоритними персонажами, чия історія завершувалась просто на очах автора.
Та потім ходити не стало куди, бо нова влада, залучивши голоту, людей-перекотиполе, ті церкви зрунувала.
Євгенія Кужавська, Олександр Красовицький "Справа зниклої балерини"

Перший роман із серії "Історичний детектив" (у серії вже чотири книги). До Тараса Галушка, слідчого у відставці, звертається дівчина, у якої таємничим чином зникла сестра — балерина Віра. Зникла, можна сказати, на очах сотень глядачів... Події розгортаються у Києві 1916 року, в часи, коли у місті вирувало бурхливе театральне життя, коли тут працювали такі відомі художники, як Олександра Екстер та Григорій Петрицький.
Київські трамваї, популярні столичні ресторани, вулиця цукрових королів, легендарний будинок Гінзбурга та багато, багато кави (Галушко — великий поціновувач цього напою) — буде атмосферно та цікаво!
У кухні чисто, як у лабораторії. Для Тараса Адамовича це і є лабораторія. Тут він досліджує та експериментує. Змішує смаки й аромати.