Що читає громадська діячка Анастасія Дєєва

Що читає громадська діячка Анастасія Дєєва Фото: колаж "ТиКиїв"

Анастасія Дєєва — громадська діячка, CEO Tokarev Foundation. Була заступницею міністра внутрішніх справ з питань європейської інтеграції, працювала у багатьох українських громадських організаціях та постійно підтримує тему жіночого лідерства та фемінізму.

Для читачів "ТиКиїв" Анастасія підготувала добірку з останніх шести прочитаних книжок: рекомендує їх усім, хто так само селективно ставиться до того, куди інвестує свій найцінніший і невідновлюваний ресурс — час.

Про звичку читання та вибір книжок

Я читаю при кожній можливості, тому що для мене це, як спорт і сон. Книжки — це паливо для особистісного зростання, спосіб додати унікальності нових відтінків і глибини. Я повільний читач, але саме завдяки цьому кожну книгу проживаю як особисту історію. Я дуже вибаглива у виборі літератури, адже читання — це інвестиція часу.

Я завжди читаю три типи літератури паралельно: художню — для натхнення та емоційного занурення, документальну — щоб розширювати світогляд, а також професійну та наукову — для розвитку та розуміння складних процесів.

Зазвичай ці книги у мене в різних форматах: художню люблю читати на папері, документальну — у цифровому вигляді, а професійну часто слухаю в аудіоформаті.

Девід Мітчелл, "Тисяча осеней Якоба де Зута"

Найкращий історичний фікшн, який я коли-небудь читала. Кожна сторінка — як страва від мішленівського шефа: загадкові поєднання смаків, які лише разом створюють ідеальну гармонію. Після цієї книги мені щоразу сняться сни, ніби все, що в ній описано, відбувалося в моєму минулому житті.

Marietje Schaake, The Tech Coup: How to Save Democracy from Silicon Valley

Якісне дослідження про справжні загрози технологій та про те, в чиїх руках вони насправді зосереджені. Жодної зайвої води, лише факти, аналітика та глибокий аналіз. Ця книга для тих, хто не боїться складних тем і не шукає простих чорно-білих рішень.

У "Технологічному перевороті" авторка розповідає, як технологічні компанії поступово проникли в усі сфери нашого життя та урядів. Вона ділиться історіями з ключових зустрічей із правозахисниками, бізнес-лідерами, науковцями та політиками, щоб показати, як технології — від соціальних мереж до штучного інтелекту — з обіцянки утопії перетворилися на загрозу для демократії.

Спираючись на свій досвід роботи в Європейському парламенті та спілкування з інсайдерами Кремнієвої долини, Схаке малює тривожну картину нашої залежності від технологій та закликає до негайних дій, поки ще не пізно.

Toshikazu Kawaguchi, Before the Coffee Gets Cold

Дуже мила й легка японська історія. Ідеальний вибір для перельотів або поїздок потягом. Читається легко, залишаючи теплий післясмак.

Роман японського автора Тошікадзу Каваґучі про затишне токійське кафе, де відвідувачі мають унікальну можливість повернутися в минуле. Однак є кілька правил: змінити теперішнє неможливо, і потрібно повернутися назад, поки кава не охолоне.

Через історії чотирьох персонажів, які прагнуть завершити незакінчені розмови, попросити пробачення чи попрощатися з коханими, Каваґучі майстерно досліджує теми жалю, надії та сили моментів, що визначають наше життя.

Сюзанна Кларк, "Піранезі"

Якщо ти не любиш Девіда Лінча і ніколи не замислювався про Чорний Вігвам, ця книга — не для тебе. Але якщо тобі цікаві подорожі енергетичними світами, ти проковтнеш її за кілька днів.

"Піранезі" переносить читача у дивний, майже безмежний Лабіринт із нескінченних залів, заповнених статуями та залитих припливами. Головний герой, Піранезі, живе серед цих величних просторів, досліджуючи їхні таємниці та ведучи щоденник своїх відкриттів. Проте поступово він починає розкривати правду про цей світ і самого себе. Кларк створює атмосферну, медитативну історію про самотність, пам’ять і пошуки істини, що залишає глибокий слід у серці читача.

Габріель Зевін, "Завтра, завтра, завтра"

Не хочу спойлерити, але… Я ненавиджу Габріель за те, що вона зробила з моїм улюбленим героєм! Дуже захоплива, стильна і незабутня історія.

Цей роман — зворушлива історія про дружбу, творчість і пошуки себе, розказана через життя двох друзів, які об'єднуються, щоб створити відеогру. Від дитячих зустрічей у лікарняній палаті до стрімкого успіху в індустрії ігор, їхній шлях сповнений тріумфів і втрат, розчарувань і надій. Роман досліджує силу уяви, вагу людських зв'язків і те, як мистецтво може стати способом зрозуміти себе та інших.

Julia Boorstin, When Women Lead

Цю книгу рекомендую всім, хто цікавиться жіночим лідерством у бізнесі. Джулія Бурстін ґрунтовно та комплексно досліджує цю тему, спираючись на реальні кейси. Сильна робота від талановитої журналістки.

У цій книзі Джулія Бурстін досліджує унікальні підходи до лідерства, які застосовують жінки на чолі найінноваційніших і найуспішніших компаній світу. Авторка об’єднує історії понад шістдесяти жінок-керівниць із результатами численних досліджень, показуючи, як раніше недооцінені якості — від вразливості та вдячності до нестандартного мислення — можуть стати потужними інструментами успіху. Видання містить нові інтерв’ю з Ґвінет Пелтроу, Дженн Хайман, Вітні Вулф Герд, Ліною Вейт, Шивані Сіроєю та іншими видатними жінками.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації