Що читає кінопродюсерка Ольга Брегман: американська підліткова література, Козловський та Франкл

Що читає кінопродюсерка Ольга Брегман: американська підліткова література, Козловський та Франкл Фото: колаж "ТиКиїв"

Ольга Брегман (Бесхмельниціна) — українська продюсерка, співзасновниця кінокомпанії 2Brave Productions. У її портфоліо — "Стоп-Земля" Катерини Горностай, "Анна" (2019 рік) Декеля Беренсона, "Коллапс: як українці зруйнували імперію зла", "Байконур. Вторгнення" (2020 рік), "Земля Івана" (2020 рік) та багато інших кінопроєктів.

З редакцією "ТиКиїв" Ольга поділилась літературними вподобаннями та останніми прочитаними книжками.

Про звичку читання

Мій графік шалений, але я намагаюсь завжди знаходити час для читання. Третину життя я проводжу в дорозі, тож зазвичай читаю в потягах, літаках, готелях, зранку за кавою, ну або вже під час свят чи на вихідних.

Останні декілька років читання для мене виконує освітню функцію. Я намагаюсь повністю перейти на читання англійською мовою, щоб покращити словниковий запас та більш вільно розмовляти. Щоб цей перехід дався легко, це не завжди книжки, які я читаю зазвичай, і лексика має бути простішою. Тому я вирішила придивитись до підліткової літератури, а оскільки я ще й люблю наукову фантастику, то це і стало моєю новою читацькою звичкою. 

Це можливість відволіктись від буденності, поринути у вигаданий світ і відпочити. Таке читання — справжній відпочинок для мене.

Про вибір книжок

Велика частина з того, що я читаю, — це книжки, які мене підтримують, надихають або допомагають справлятись із реальністю. Часто в моїй роботі я маю справу з дуже складними матеріалами воєнних фільмів. Щоб уникнути емоційного виснаження з усіх сторін, я намагаюсь десь для себе створювати острівки щастя, і підліткова та науково-фантастична література тут — найкращий помічник.

У складні ж моменти я звертаюсь до авторів, які можуть допомогти відновити віру та сили, ці книжки лежать завжди десь поруч, під рукою. Для мене це — "Людина на перехресті" Ігоря Козловського та "Людина в пошуках справжнього сенсу" Віктора Франкла.

Більшість книжок я читаю в електронному вигляді, такий варіант комфортний особливо для подорожей, бо за одну поїздку можу осягнути одразу декілька. Але вдома маю чимало друкованих видань, завжди в книгарнях купую щось цікаве, багато отримую книг у подарунок. Це дуже цікавий тренд, і я йому радію. Колись мої батьки збирали вдома бібліотеку, а тепер і я починаю, тож це якась читацька сталість.

Останні з прочитаних мною книг — американських авторів. Є навіть декілька письменників, доробки яких я вже майже повністю перечитала в оригіналі, вони дуже комфортні для сприйняття та легкі.

Серед них Douglas E. Richrds — раджу читати його серії, бо це круті історії та улюблені герої, з якими не хочеться розлучатись. Також мені дуже імпонує, як автор працює з деталізацією, науковими обґрунтуваннями, архівами, обожнюю читати, окрім самих книг, ще й пояснення, які розкривають, як виникла ідея та створювався твір.

Ігор Козловський, "Людина на перехресті. Роздуми про екзистенційний інтелект"

Книга Ігоря Анатолійовича Козловського, видатного українського науковця та релігієзнавця, є свідченням глибоких роздумів людини, яка понад 700 днів провела в полоні окупантів. Те, що автор не побачив виходу своєї книги у світ, додає цьому твору особливого значення, перетворюючи його на своєрідний заповіт для наступних поколінь. 

У книзі розкривається безліч важливих тем — від етики до філософії внутрішньої свободи, що є основою людської гідності. Ігор Козловський змушує задуматися над тим, що дійсно важливо в житті, і як зберегти свою людяність навіть у найтемніші часи. Кожен розділ — це крок у глибину людської душі, де любов і прощення стають важливішими за будь-які зовнішні обставини.

Віктор Франкл, "Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі"

Це не просто автобіографія, а глибоке філософське дослідження людської душі в умовах найжорстокіших випробувань. Переживши три роки в концентраційних таборах Дахау та Освенцимі, Франкл зміг не лише вижити, але й створити життєствердний твір, який став класикою психології. Книга складається з двох частин: спогадів про страждання і нелюдську жорстокість, а також із роз'яснень ідей логотерапії.

Ця праця стала основою для нового підходу в психології, де свобода волі та здатність вибирати ставлення до життя вважаються ключовими факторами психічного здоров'я. Франкл стверджує, що, попри обставини, кожен має можливість знайти сенс у своєму житті. 

Douglas E. Richards, "The Enigma Cube"

Я б радила починати знайомство з Річардом Дугласом саме з цієї серії, вважаю її однією з найкращих. Двоє класних головних героїв, науковиця та військовий, і, звісно ж, романтична лінія між ними.

Історія про таємничий куб інопланетного походження, здатний змінювати фізичні закони й реальність навколо себе, який стає об'єктом боротьби між різними урядовими структурами та корпораціями, що прагнуть використати його на свою користь.

Douglas E. Richards, "A Pivot in Time"

У цій книзі є все: подорожі в часі, біохакінг, вплив інших цивілізацій, кохання, і, як не дивно, дуже важлива релігійна лінія. Як би це все дивно разом не звучало, від книги не відірватись! Ідея обертається навколо концепції часових паралелей та можливості впливати на хід подій у минулому, щоб змінити майбутнє.

Головні герої, що були вже в попередніх книжках автора, зіштовхуються з новим викликом: мають технологію, що може змінити майбутнє, але, як це завжди буває, кожне втручання несе непередбачувані наслідки. Тому вони мусять боротися з етичними та науковими дилемами щодо того, чи має людство право змінювати свій шлях. 

John Scalzi, "Kaiju Preservation Society"

Це книжка, яка починається як одна з історій під час пандемії коронавірусу та розвивається в захопливу подорож до прихованого паралельного світу. Легка, динамічна, сповнена гумору, та така, яка завжди дивує. Я дуже люблю неочікуваний розвиток подій у сюжетах, і тут цього досхочу. 

Ну, і звісно, кайдзю — величезні монстри, яких людству потрібно охороняти. Як і чому — не буду спойлерити, але одвічні питання захисту природи актуальні, і класно проглядаються саме через такі науково-фантастичні паралелі.

John Scalzi, "Starter villain"

Це одна з найсмішніших та найнеочікуваніших науково-фантастичних книжок, які я коли-небудь читала. Головний герой проходить шлях від звичайного хлопця до суперзлодія, заручившись підтримкою розумних тварин.

Дуже смішна, іронічна, ідеальна на вечір чи в дорогу історія, щоб моментально підняти настрій.

Читай також: 5 найпопулярніших книжок про йогу: духовна практика, тренування та філософія

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації