Що читає спеціалістка з міжнародних комунікацій в IT Олександра Говоруха

Що читає спеціалістка з міжнародних комунікацій в IT Олександра Говоруха Фото: колаж "ТиКиїв"

Олександра Говоруха — голова з міжнародних корпоративних зв'язків у Sigma Software Group, амбасадорка ІТ Асоціації України у Великій Британії, співзасновниця технологічної спільноти UTEW Tech Tribe та авторка курсу "Міжнародний PR в IT".

До Sigma Software Group Олександра обіймала посаду керівниці з PR у компаніях Ciklum, UNIT.City, Tech Ukraine, а також працювала в бізнес-медіа та рекламній індустрії. Протягом останніх 8 років вона активно сприяє просуванню бренду України як технологічного хабу, будуючи партнерства з міжнародними організаціями.

Редакції "ТиКиїв" Олександра розповіла про знакові для неї книжки.

Про звичку читання та вибір літератури

З огляду на мою роботу в комунікаціях, я читаю дуже багато, але зазвичай це не книги. Я вичитую тексти, які готує моя команда для публікацій, а також постійно моніторю медіапростір, щотижня готуючи з командою дайджест технологічних новин щодо наших ключових ринків.

До того ж я майже постійно онлайн, адже в роботі піарника важливо тримати руку на пульсі стейкхолдерів, які оточують компанію, і діяти швидко. Отже, для книг, на жаль, залишається час лише тоді, коли я офлайн. Тому читаю я переважно під час перельотів.

Читання допомагає мені заспокоїти думки, зосередитися на одній темі та, якщо це художня література, відволіктися від реальності.

Зазвичай я обираю паперові книги, бо обожнюю тактильні відчуття під час читання, запах і шурхіт сторінок, а також можливість робити помітки на полях олівцем. Часто буває так, що я читаю паралельно дві книги — щось із бізнес-літератури та щось художнє. Я чергую їх залежно від настрою.

Я хочу поділитися короткими описами книг, які вплинули на моє життя тим чи іншим чином: надали поштовх до дій, надихнули на нові ідеї, підтримали у складний час. А також — однією новою книгою, яку купила зовсім недавно і сподіваюся, що вона теж буде надихаючою.

Клайв Стейплз Льюїс, "Хроніки Нарнії"

Цікавий факт: книгу мені подарував тато, коли мені було близько 10-ти років, тобто на початку 1990-х, коли цього фільму ще не існувало, а сама книга була настільки рідкісною, що ніхто з моїх друзів навіть не чув про неї. А мені так хотілося з кимось обговорити події Нарнії! Тому я розповідала цю історію своїм друзям під час літніх прогулянок, щоб хоч якось залучити їх до моїх переживань.

Коли я вже була дорослою і вийшов перший фільм за "Хроніками Нарнії", то була на сьомому небі від щастя й стрибала, як маленька дитина: "Нарешті мільйони дізнаються про цю історію!"

Коли почалася повномасштабна війна, ми з молодшою донькою передивлялися перший фільм із серії, і я переосмислила цю історію крізь призму війни. Адже події там розгортаються під час Другої світової війни. Трьох дітей батьки відправляють із Лондона до далекого родича, щоб уберегти від фашистських бомбардувань. І за час цієї відсутності діти потрапляють у пригоди, до яких, здавалося б, зовсім не були готові. Але в підсумку вони з усім справляються завдяки своїй сміливості, командному духу й винахідливості.

А прекрасний лев Аслан уособлює силу, благородство і справедливість.

Малколм Гладуелл, "Поворотний момент"

Цей автор відкрив для мене просту, але потужну ідею: маленькі зміни можуть призвести до масштабних зрушень, якщо вони потрапляють у правильний момент і контекст. Як PR-спеціалістка я постійно шукаю ці "тригерні точки" — вивчаю поведінку людей, тестую меседжі та занурююся в умови, які перетворюють інформацію на вірусний ефект.

Гладуелл дав мені структуру для розуміння того, як працює вплив: через закон небагатьох, силу контексту і "липкий" фактор. Читаючи цю книгу, я ще більше усвідомила, що ефективна комунікація — це не лише про слова, а й про середовище, в якому вони звучать. Це допомогло мені краще зрозуміти, як формуються тренди, як переконувати людей і як зробити так, щоб моя ідея не просто прозвучала, а змінила правила гри.

Стівен Р. Кові, "7 звичок надзвичайно ефективних людей"

Ця книга потрапила до мене на початку моєї кар'єри і стала моїм першим наставником. Вона надає дієві (перевірено багато разів!) інструменти для саморозвитку. За умови їх регулярного використання та високої самодисципліни — успіх у вашій діяльності гарантовано! Тому я щиро рекомендую її студентам і молодим спеціалістам, адже набагато краще отримати готові інструменти відразу, а не прийти до них з роками й набитими шишками.

До речі, одна з моїх улюблених "звичок" із семи — це метод win-win. Саме на ньому я будую роботу, дружбу, партнерства.

Автор книги, Стівен Кові, через 15 років після публікації "7 звичок" випустив її продовження — "Восьма звичка". У ній він говорить про важливість поєднання таланту, пристрасті й сумління з умінням знаходити своє покликання та допомагати іншим робити те саме. Це про синергію — і вона теж стала моєю звичкою.

Ермінія Ібарра, "Набуваючи Я. Нетипові стратегії, що змінюють кар'єру"

Це книга, яка трансформувала мій підхід до розбудови кар'єри. Вона про те, що зміна кар'єри — це не просто перехід з однієї професії в іншу, а трансформація власної ідентичності. Ібарра стверджує, що ми не знаходимо своє істинне "я" в роздумах, а створюємо його через дії, експерименти та досвід.

Наша професійна ідентичність складається не лише з того, ким ми є зараз, а й з можливостей майбутнього, нашого потенціалу та прагнень.

Книга стала провідником на моєму кар'єрному шляху: змінивши шість сфер та ще більше професійних ролей, я щоразу використовувала стратегії Ібарри. Так я, наприклад, відкривала нові грані себе, не відкидаючи минуле, а інтегруючи його у свій унікальний досвід.

Головна ідея книги — не варто чекати на ідеальний момент або бездоганний план, потрібно діяти, пробувати, змінюватися. І саме так ми знаходимо справу, яка дійсно резонує з нашим "я".

Patrik Schober, "The Art of Leadership through Public Relations"

Пандемія, війна в Україні та прискорення кліматичних змін поставили перед лідерами країн, компаній і професій безпрецедентні виклики. Ці події не лише змінили спосіб, у який ми працюємо, ведемо бізнес і живемо, а й докорінно змінили очікування щодо комунікації лідерів. Сьогодні зацікавлені сторони чекають від них чіткої, прозорої позиції з найважливіших питань.

Ця книга — своєрідний дороговказ для лідерів і організацій, які хочуть не лише відповідати цим викликам, а й використати нові тренди в комунікаціях для зміцнення свого лідерського статусу.

Дев'ять розділів книги містять прогнози від провідних PR-експертів світу, а також рішення та підходи від автора, які допомагають краще орієнтуватися в майбутньому комунікацій.

Як PR-фахівчині мені було надзвичайно цікаво дізнатися, як мислять мої колеги по галузі і які виклики вони бачать. Ця книга стала для мене підтвердженням сили комунікації в сучасному світі, де лідерство неможливе без відкритого діалогу та здатності чути й відповідати на суспільні запити.

Тетяна Лукинюк, Людмила Колб, "Як хотіти й отримати все"

Єдина книга, яку я поклала в тривожний рюкзак перед початком повномасштабного вторгнення. По-перше, вона унікальна, тому що купити її можна тільки в Україні. По-друге, я в той момент її ще не дочитала до кінця і боялася, що не встигну.

Отже, авторка — Тетяна Лукинюк, моя добра знайома, топменеджерка, висококласна спеціалістка з маркетингу, мати двох доньок і чудової собаки Лулу, СЕО Google в Україні. Її співавторка — Людмила Колб, журналістка.

Таня щиро і відверто ділиться лайфхаками побудови успішної кар'єри в корпорації, відштовхуючись від свого досвіду. Що мені відгукнулося найбільше — це етичність і екологічність методів, поданих з легкою іронією авторок. Це не про "йти по трупах" або "сподобатися всім". 

Також для мене книга цінна тим, що авторка — жінка, українка, яка живе в тому самому суспільстві, що і я, і розуміє сучасні реалії. Що, погодьтеся, набагато релевантніше, ніж чоловік, який описує свою кар'єру у 1980-х роках у США.

Наступні мої книги на черзі до читання:

Saeed K. Aldhaheri, "Digital Nation"

Ця книга — перша у своєму роді розповідь про унікальний шлях ОАЕ до майбутнього, заснованого на використанні проривних технологій, таких як штучний інтелект, і розвитку цифрових інновацій.

Історія про те, як ОАЕ втілюють свою цифрову стратегію в життя, яка містить цінні уроки для лідерів, керівників та інноваторів у всьому світі в умовах ери цифрової трансформації.

 Justin Hempson-Jones, "Influence: Understand it, Use it, Resist it" 

Автор — поведінковий вчений, який працює в Міністерстві закордонних справ і Співдружності Великої Британії та в Науково-технічних лабораторіях Міністерства оборони.

За останні 20 років цифрові технології революціонізували спосіб, у який працює вплив. Хід історії змінюється, а інформація стала такою ж важливою, як кулі та бомби, у війнах.

Вплив став найважливішою валютою для комерційної та політичної вигоди: якщо ви не розумієте, як він працює, ймовірно, станете його жертвою.

Ця книга є безпрецедентним посібником для орієнтації в хаотичному та заплутаному світі, в якому ми живемо.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації