Театр Воєнних Дій: тут грають лише військові
У листопаді в Києві відкрився унікальний соціально-культурний проєкт — Театр Воєнних Дій, акторами якого стануть ветерани та чинні українські військові.
За концепцією театру, до його діяльності максимально долучені ветерани та члени їхніх родин. З ветеранів бойових дій і чинних військових складається не лише акторський, а й адміністративний склад театру. Дизайнери, фотографи, режисери ТВД також мають воєнний досвід або є членами родин військових. Театр Воєнних Дій має на меті стати потужним інструментом соціальної адаптації ветеранів до цивільного життя та створити впливову ветеранську громаду.
Наразі відбувається відкритий кастинг ветеранів до складу вистави "Стусанина" — прем’єра її оновленої версії відбудеться 6 січня, в день народження Василя Стуса, як подія-відкриття масштабного міжнародного фестивалю "Стус-Фест 2025".
Чинні військові матимуть змогу долучитися до наступного проєкту Театру Воєнних Дій — акції #рядовий_стус, коли військові з фронту записують відео з улюбленими віршами Василя Стуса. Під час торішньої акції #рядовий_стус організатори отримали понад 80 відео віршів у виконанні бійців Національної Гвардії України (серед них щемке виконання віршів Стуса Максимом Кривцовим, поетом та військовим, який 7 січня 2024 року трагічно загинув, захищаючи нашу країну).
На березень 2025 року в ТВД запланована прем’єра вистави "Меланхолійний вальс" за новелою Ольги Кобилянської за участі трьох ветеранок у постановці режисерки з Чернівців, вдови бійця-"азовця" Тетяни Воронової.
Одна з головних задач Театру Воєнних Дій — дати військовим та ветеранам Голос, який буде почутий як в Україні, так і за кордоном, — каже художній керівник та засновник Театру Воєнних Дій Алекс Боровенський.
Вже зараз Боровенський налагоджує зв’язки Театру Воєнних Дій з ветеранськими спільнотами США.
Театр Воєнних Дій також має освітній та реабілітаційний складник, в межах якого ветерани отримають серію безплатних майстер-класів з акторської підготовки, пластики, роботи з голосом, гри на музичних інструментах, роботи з психоемоційним станом, покращення рівня володіння англійською мовою, імпровізації тощо. Цей напрям вже отримав назву "Д.У.Ж. — Дій. Учись. Живи.".
Вже у грудні Театр Воєнних Дій організовує майстерню з імпровізації англійською мовою з американським коучем Allen Blackwell для курсантів КІНГУ (Київського Інституту Нацгвардії України) та безплатний майстер-клас із вокалу для ветеранів та членів їхніх родин від київської вокальної студії Vdoma.
Наразі Театр Воєнних Дій веде перемовини про співпрацю з ключовими ветеранськими спільнотами та організаціями, проводить кастинги до акторських складів своїх перших вистав і набирає команду Театру.
Також театр заохочує ветеранів та чинних військових долучатися до цієї ініціативи.
Читай також: Олександр Терен: "У київських ресторанах майже відсутня доступність для людей з інвалідністю"