Більше ніж половина мостів та шляхопроводів Києва — в аварійному чи передаварійному стані

Більше ніж половина мостів та шляхопроводів Києва — в аварійному чи передаварійному стані Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов

Більш як половина мостів та шляхопроводів у Києві перебувають в аварійному стані або скоро стануть аварійними. Про це у своїй статті пише транспортний аналітик та голова ГО "Пасажири Києва" Олександр Рак.

Загалом у столиці налічується 132 автодорожні мости. Йдеться про мости над річками та шляхопроводи, які фактично є тими ж мостами, але над автодорогами.

Станом на кінець 2024 року 28 з них (21%) визнані аварійними, а ще 44 (33%) перебувають у передаварійному стані. Аварійними називають споруди, що перебувають у п'ятому експлуатаційному стані (непрацездатні), а передаварійними — у четвертому (обмежено працездатні). Всі ці об'єкти можна побачити на карті:

При цьому статус "обмежено працездатний" не означає, що користуватися таким мостом безпечно. Наприклад, міст через річку Либідь на проспекті Повітряних Сил вважався таким до червня 2024 року, коли обвалилася частина його тротуару. Лише після цього його стан визнали непрацездатним.

Тобто понад половина мостів і шляхопроводів Києва вже є аварійними або можуть стати такими будь-якої миті — без попередження, просто в момент, коли від конструкції відвалиться чергова частина, — каже експерт.

Серед цих мостів є найстаріший у місті — шляхопровід на вулиці Кудрявській 1896 року, який повністю закрили для руху у 2001 році.

З шести мостів через Дніпро лише два — Дарницький і Подільський — є відносно новими. А решта чотири мости є аварійними частково чи повністю:

  • Міст через річку Десенка перебуває в аварійному стані та потребує капітального ремонту, а його продовження, Північний міст, є передаварійним.
  • Міст Метро визнаний аварійним (зараз там тривають протиаварійні роботи), а його продовження, міст через Русанівську протоку, в передаварійному стані.
  • Міст Патона є аварійним.
  • Обидві правобережні естакади Південного мосту також аварійні, тоді як сам міст — у передаварійному стані.

Серед мостів через залізницю та метро також має чимало проблемних споруд. В аварійному стані перебувають три шляхопроводи над магістральними залізничними коліями: на вулиці Петра Скоропадського, Ковельський на Берестейському проспекті та шляхопровід на вулиці Бойчука. Ще п'ять шляхопроводів — у передаварійному стані.

Також аварійними є два шляхопроводи над коліями метро — біля станцій "Дарниця" (там реконструкція вже розпочалася) та "Чернігівська" (проєктування реконструкції триває). А передаварійними також є два шляхопроводи над залізницею, у складі яких є споруди метро: Гаванський шляхопровід по Берестейському проспекту та шляхопровід на Броварському проспекті.

На лівому березі аварійними чи передаварійними є усі три мости на Русанівці. Щодо двох з них "Київавтодор" у березні 2025 року оголосив тендер на проєктування робіт з капітального ремонту. Негайної реконструкції також потребує меліоративний канал на вулиці Празькій (Стара Дарниця), яким проходять трамвайні колії.

За словами Олександра Рака, торік КМДА активніше взялася за ремонт мостів і шляхопроводів. Зараз на п'яти об'єктах триває реконструкція або капітальний ремонт, ще по шести оголосили тендери на проєктування. Низку інших шляхопроводів планують відремонтувати у 2026–2027 роках. Зокрема це шляхопровід над залізницею по Харківському шосе, трамвайний та автомобільний шляхопроводи біля метро "Берестейська", естакади біля метро "Дніпро" та понад 10 інших споруд.

Поки мости й шляхопроводи чекають своєї черги реконструкції, для продовження терміну їх експлуатації встановлюють обмеження на вагу транспортних засобів. Наприклад, такі обмеження вже запровадили на мосту Патона, мосту через Десенку та Повітрофлотському шляхопроводі.

Читай також: "Влітку розпочнуть новий етап ремонту мосту Метро: чи зупинятимуть рух поїздів"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації