Євген Клопотенко "приготував" українські різдвяні страви у Києво-Печерській лаврі: його розкритикували

Відомий український шеф-кухар та ресторатор Євген Клопотенко взяв участь у новому епізоді проєкту "Реальна історія" журналіста Акіма Галімова. У трапезній церкві Києво-Печерської лаври він розказав про традиційні різдвяні страви, які раніше готували українці.
Новий випуск "Реальної історії" був присвячений частково втраченим стравам, які наші пращури готували на Різдво. В епізоді взяли участь дослідниця гастрокультури Олена Брайченко та шеф-кухар Євген Клопотенко, який відтворив ці страви у трапезній Лаври. Серед них були кутя з халвою, узвар із сухофруктів, хліб карачун, банник, пампухи з ружею, панянки, борщ з вушками та інші.
У соцмережах Клопотенко розповів, що його метою було ознайомити якомога більше людей зі справжніми українськими традиціями святкування Різдва.
На жаль, знання про все українське було знищено радянським союзом, і чи не єдине місце, де збереглися згадки про традиційні різдвяні страви — це архівні церковні переписи, — розповів шеф-кухар.
Він додав, що саме в архівах Лаври знайшов згадки про деякі страви, про які розповідав у цьому випуску. Тому, після консультацій зі священниками та працівниками заповідника, вирішив відтворити "справжній різдвяний стіл українців" саме у трапезній церкві, яку збудували як обідню залу духовенства.
Після виходу епізоду деякі українці обурились через те, що Клопотенко вирішив проводити знімання саме у храмі Києво-Печерської лаври. У коментарях до його допису деякі користувачі назвали це "позором", "безсоромним знущанням зі святині" та "вертепом розбійників".
У відповідь на критику шеф-кухар наголосив, що не хотів образити почуття вірян, а прагнув навпаки поділитись із глядачами чимось добрим і світлим. Також він наголосив, що не готував, а саме демонстрував страви, дотримуючись усіх правил перебування у Лаврі.
Раніше "ТиКиїв" повідомляв, що у Великій дзвіниці Києво-Печерської лаври відкрилася Резиденція Святого Миколая. Там усі охочі зможуть написати листа Святому Миколаю та зустрітися з ним особисто, зробити фото на згадку, взяти участь у майстер-класах і відвідати арку бажань, щоб загадати найзаповітніше.
Читай також: "Євген Клопотенко: "Хочеться відчути концентровано український смак, насолодитися його незалежністю й унікальністю!"