Русифіковані домени для сайтів мають канути в минуле — Олег Рівтін

Русифіковані домени для сайтів мають канути в минуле — Олег Рівтін Фото: Олег Рівтін

Кyiv.ua замість kiev.ua — в Україні досі використовують русифіковані домени. Викоріненням яких активно займаються інтернет-фахівці України. Одним із таких є Олег Рівтін, ініціатор руху з дерусифікації українських доменів, CEO хостинг-провайдера та реєстратора Сityhost.ua.

Він дав інтерв'ю ain.ua, де розповів про результати, яких вдалося досягти за півтора року.

Олег Рівтін зазначив, що його команда пропагує використання українських доменів з транслітерацією, що заснована на українській мові. Зокрема це стосується українських назв міст. Додав, що наразі існує 8 зон, що мають подвійне написання:

  • kyiv.ua — kiev.ua
  • kharkiv.ua — kharkov.ua
  • odesa.ua — odessa.ua
  • mykolaiv.ua — nikolaev.ua
  • rivne.ua — rovno.ua
  • chernivtsi.ua — chernovtsy.ua
  • cherkasy.ua — cherkassy.ua
  • chernihiv.ua — chernigov.ua

За його словами, майже в усіх русифікованих зонах зареєстровано більше імен, ніж у зонах з правильною транслітерацією. До прикладу на сьогодні в kiev.ua існує 39307 доменів, а в kyiv.ua — усього 3823 імен.

Аби змінити цю статистику, від 26 липня 2023 року Сityhost.ua запровадив реєстр імен тільки з правильною транслітерацією.

Клієнти можуть продовжувати зросійщені домени, але зареєструвати нові технічної можливості вже немає. Якщо користувач перевіряє ім'я в русифікованій зоні — отримує повідомлення про ініціативу і пропозицію зареєструвати правильний домен, — додав Олег Рівтін.

Команда також запровадила знижки на реєстрацію імен в правильних зонах, а правильні домени продавали майже втричі дешевше собівартості.

Довкола спільної мети — викорінення "зросійщених" доменів, Олег Рівтін зібрав однодумців. До ініціативи приєдналися 28 реєстраторів доменів. Разом почали активно просувати правильний столичний український домен. Адже він є наймасовішим і найпоказовішим.

Найбільші українські реєстратори запустили акцію, у межах якої:

  • Адміністратор зони, а за ним і провайдери значно зменшили вартість реєстрації доменів у зоні kyiv.ua. Подекуди ціна знизилася у три рази.
  • Кожен з реєстраторів опублікував на своєму сайті детальну інструкцію з реєстрації та переходу на правильний столичний домен.
  • Реєстратори проводять рекламні кампанії, направлені на популяризацію правильної зони столиці. Роблять розсилки клієнтам, публікують інформацію у ЗМІ, соціальних мережах, телеграм-каналах тощо.  

У результаті їхньої діяльності, за серпень 2023 року, в правильній столичній зоні додалося 872 нових доменів. 

За перший місяць проведення спільної акції доменна зона додала 30% і зростає. За перші 12 днів вересня додалося ще 222 домени.      

На питання щодо подальшої долі російськомовних доменних зон, Олег Рівтін відповів, що з часом від них потрібно повністю відмовитися та закрити їх. Однак, на його думку, це необхідно зробити "максимально безболісно для користувачів".

Нашою основною задачею зараз я вважаю зробити все, щоб домени, транслітеровані з української, стали пріоритетними та престижними, а російськомовні — нецікавими для клієнтів та малочисельними, — зазначив Олег.

За його словами, про подальшу долю російськомовних доменних зон можна буде говорити, коли домен kyiv.ua буде в рази більшим, ніж kiev.ua. Але щоб це відбулося, необхідно докласти багато зусиль.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
photo_2022-12-29_13-46-26.jpg - Ольга Соломаха
Твій персональний гід найактуальнішими та найцікавішими новинами Києва. Зі мною ти першим дізнаватимешся про головне в усіх сферах столичного життя.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації