Київським каштанам роблять ін'єкції для боротьби зі шкідником, який псує їхнє листя

У Дніпровському районі розпочали боротьбу з каштановою мінуючою міллю (Cameraria ohridella), яка масово вражає київські каштани. Про це повідомили у КП з УЗН Дніпровського району.
Зі шкідником борються за допомогою мікроін'єкцій, які вводять у стовбури каштанів. Їх вже почали робити у парку "Перемога". Для ін'єкцій використовують спеціальний сертифікований препарат, який безпечний для людей, тварин та інших живих організмів, включно з тими мікроорганізмами, що живуть на поверхні листя і кори дерев.
Озеленювачі вимірюють діаметр стовбура каштана, роблять невеликі отвори в корі та вводять препарат, який потім розповсюджується по дереву. Потім отвори пломбують спеціальними втулками, які розкладаються протягом року. Ефективність такої ін'єкції розрахована до трьох років, а результат має бути помітним вже у перший рік обробки.
Мікроін'єкції допоможуть каштанам протистояти мінуючій молі, через яку їхнє листя вкривається "іржавими" плямами та скручується.
Самка молі відкладає яйця на поверхні листя каштана. Потім гусінь, що вилупилась із яйця, проникає під шкірку листа і спочатку харчується соком рослини, а потім – і її тканинами, прогризаючи собі ходи у листі. Потім гусінь облаштовує собі на листі кокон, щоб перетворитись на метелика.

До кінця літа сильно уражений каштан може повністю втратити листя. Це сильно впливає на життєздатність дерева, спричиняє осіннє цвітіння та розвиток інших інфекцій.
Читай також: "Біля Центрального вокзалу почали пересаджувати дерева: це частина підготовку до оновлення паркінгу"