Комітет Ради підтримав скасування переведення годинників: за яким часом житиме Україна

Комітет Ради підтримав скасування переведення годинників: за яким часом житиме Україна Фото: freepik.com

Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку рекомендував парламенту підтримати законопроєкт, що скасовує перехід на "літній" та "зимовий" час в Україні. Про це повідомляє пресслужба ВР.

На засіданні 12 липня члени комітету розглянули проєкт Закону №4201 "Про обчислення часу в Україні", реєстр. Документ встановлює на всій території України без виключень єдиний київський час — це "час годинної зони, в якій розташована столиця України, що відповідає другому годинному поясу в національній шкалі координованого часу України UTC (UA) +2".

Таким чином, законопроєкт встановлює в Україні постійний стандарт часу UTC+2 і скасовує щорічний перехід на "літній" та "зимовий", що відбувається в останню неділю березня та в останню неділю жовтня відповідно. 

У разі ухвалення Радою законопроєкту переведення стрілок годинника, заплановане на 25 жовтня 2024 року, стане останнім. Тобто, Україна залишиться у "зимовому" часі, який відповідає часовій зоні UTC+2.

Зазначається, що законопроєкт спрямований на захист здоров'я населення. Оскільки, на думку більшості науковців та лікарів, переведення годинника на одну годину вперед і назад впливає на стан здоров'я в період адаптації. Так, після переведення годинника погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних хвороб.

Також доведено, що переведення годинника не допомагає енергозбереженню, — зазначають у ВР.

Ще ухвалення законопроєкту має зміцнити й безпекові позиції України та посприяти деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Комітет з питань економічного розвитку ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду в повторному другому читанні прийняти законопроєкт в цілому.

Нагадаємо, в Україні набула чинності заборона на продаж звичайних та електронних сигарет і рідин до них з ароматизаторами та смаковими добавками. Також тепер заборонена реклама електронних пристроїв для куріння.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації