Компанія з Броварів розробила "тролейбуси-павербанки": як вони працюють
Броварська компанія "Політехносервіс" займається виготовленням тролейбусів з автономним ходом та батарей до них. А нещодавно виробник розробив функцію, яка дозволяє перетворювати тролейбуси на "павербанки", пише dev.ua.
Системи автономного ходу, які компанія ставить на тролейбуси, дозволяє транспорту заряджати внутрішню батарею під час руху під контактною мережею (також її можна заряджати від високовольтної розетки). Якщо контакт із мережею обривається, тролейбус автоматично складає струмоприймачі та продовжує рух.
Зараз система надає можливість долати 60% шляху під контактною мережею та 40% — без неї. За цих умов батарея у тролейбусі встигає зарядитися. У майбутньому компанія хоче вийти на співвідношення 50/50%.
Додатково у "Політехносервісі" розробили функцію "тролейбус-павербанк", яка дозволяє транспорту перетворитись на джерело енергії. Маючи високовольтну батарею та перетворювач, тролейбус може в критичний момент підживити медзаклад, який цього потребує, чи іншу установу.
Також "Політехносервіс" кілька років тому працював над розробкою першого в Україні водневого тролейбуса. У Європі такий транспорт успішно використовують вже кілька років, адже він є доволі екологічним. Після початку повномасштабної війни проєкт відклали, проте компанія готова відновити його, якщо буде інтерес від замовників.
Щоб перетворити тролейбус на водневий, потрібно встановити додатковий елемент живлення, який перетворює водень на електроенергію. Також такий тролейбус має на борту батарею, яка приймає енергію від водневого елементу. Таким чином тролейбус фактично перетворюється на електробус, що живиться від водню. Для перевезення водню використовують спеціальні балони, які можна заправляти.
Зазначимо, що "Політехносервіс" сам не займається виробництвом кузовів, але покращує кузови від інших виробників своїми розробками. Зокрема обладнанням компанії оснащують тролейбуси "Богдан". Електротранспорт від "Політехносервіс" зараз їздить вулицями Чернівців, Вінниці, Миколаєва та Харкова.
Раніше "ТиКиїв" розповідав, що сестри з Києва розробили модель роботизованої станції, яка самостійно сортуватиме сміття за допомогою нейромережі. Розробка дівчат взяла "срібло" на одній з найбільших подій Європи, присвяченій інноваційності та винахідництву.