Митців з Києва запрошують створити експериментальні вистави
Митці з Києва мають змогу стати учасниками Стипендії імені Антонена Арто.
Залучають митців, які готові досліджувати нові форми в напрямку театрального та перформативного мистецтва. Програма підтримує експериментальні роботи в камерному форматі, які можуть стати основою для майбутніх більших проєктів.
Шукаємо тих, у кого є ідея, але немає можливості її реалізувати. Навіть на сцені університетського театру чи в підвалі для друзів, бо вона занадто неформатна, некласична та експериментальна. Якщо на неї не вистачало часу, грошей чи досвіду це той самий шанс для втілення. Головне, аби фінальна робота розширила художні уявлення. Митець, мистецтво, твір і робота з ним, без акценту на публіку і продаж квитків. Експеримент — може вдатися або ні. Але це завжди про спробу, яку варто собі дозволити, — каже координатор фонду proto produkciia Володимир Бурковець.
Подати заявку на отримання Стипендії імені Антонена Арто можна до 24 жовтня включно за посиланням. У ній потрібно описати ідею та концепцію того, щоб ти хотів зробити. Вказати наявну команду та технічні вимоги для реалізації проєкту та описати орієнтовний план використання стипендії.
Учасники отримають стипендії в розмірі 40 тис. гривень для реалізації проєктів. Залежно від кількості залучених людей сума може бути більшою або меншою.
Ці кошти мають бути спрямовані на створення вистави: гонорари, закупівля матеріалів, костюмів, логістичні витрати. Організаційна підтримка включає: комунікаційний супровід, нетворкінг, надання простору для репетицій. У лютому відбудеться презентація work in progress.
Довідково
Стипендію імені Антонена Арто засновано фондом proto produkciia та лабораторією сучасної опери Opera aperta. Цей конкурс реалізується у партнерстві з GT Foundation з Румунії. За фінансової підтримки Європейського Союзу за програмою Дім Європи, а також Culture of Solidarity Fund, що фінансується European Cultural Foundation.
Антонен Арто — французький письменник, драматург, реформатор театру, актор, поет, есеїст. Відомий як автор концепції театру жорстокості або крюотичного театру. Арто — автор численних есе та маніфестів, присвячених театру.
"Театр і його Двійник" — найвідоміша книжка Арто, яка розкриває його концепцію театру. Його тексти передбачили багато напрямів пошукового театру, які почали розвиватись вже після Другої світової війни: театру художника, пластичного театру, world theater, імерсивних вистав і принципів розширеної сценографії.