На Київщині знищують стародавню пам'ятку археології Змієві вали, щоб збудувати котеджне містечко

На Київщині знищують стародавню пам'ятку археології Змієві вали, щоб збудувати котеджне містечко Фото: Wikimedia Commons

У Київській області забудовник продовжує знищення пам'ятки археології національного значення — Великого Ходосівського городища, також відомого як Змієві вали Київщини. Про це повідомив голова Київської ОДА Руслан Кравченко.

Городище, яке датують IX століттям до нашої ери — IV століттям, розташоване біля села Іванковичі в Обухівському районі. На його території забудовник проводить незаконні земляні та будівельні роботи — риє котловани та руйнує ландшафт. За словами Кравченка, ці роботи відбуваються без відповідних дозволів та погоджень органів охорони культурної спадщини. 

В охоронній зоні пам'ятки на відстані приблизно 10-15 метрів від валів розташовані будинки, побудовані в минулі роки. За задумом не чистих на руку забудовників, тут заплановано звести котеджне містечко, — каже посадовець.      

Він розповів, що Київська ОВА та обласний Департамент культури та туризму вже не раз оглядали вали та за результатами інформували Офіс генпрокурора та Мінкульт. А в травні Департамент культури та туризму також звернувся до обласної прокуратури із повідомленням про пошкодження пам'ятки.

Крім того, обласний Департамент містобудування та архітектури направив матеріали щодо забудови на території пам'ятки до ДІАМ, щоб там вжили заходів.

Щоб зупинити знищення Великого Ходосівського городища та встановити причетних до руйнування пам'ятки, голова Київської ОДА написав заяву до Київської обласної прокуратури про вчинення кримінального правопорушення. За його словами, правоохоронці мають розібратися у цій ситуації та притягнути всіх винних до відповідальності.

Раніше про загрозу знищення Великого Ходосівського городища через дії забудовника повідомляли у Київському еколого-культурному центрі. Там розповіли, що пам'ятка належить до ранньої залізної доби, а її вік налічує близько 3500 років. За часів Київської Русі вал городища був частиною останнього рубежу оборони перед Києвом.  

Читай також: "На Байковому кладовищі почали розбирати історичну огорожу: фото"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації