Під час обстрілу Києва в "Охматдиті" пересадили органи померлої дівчинки трьом пацієнтам

Під час обстрілу Києва в "Охматдиті" пересадили органи померлої дівчинки трьом пацієнтам Фото: пресслужба НДСЛ "Охматдит"

Під час нещодавнього обстрілу Києва у НДСЛ "Охматдит" врятували життя трьох пацієнтів, пересадивши їм органи померлої дівчинки. Про це розповіли у пресслужбі лікарні.

Фахівцям "Охматдиту" вперше вдалося отримати згоду на посмертне донорство від батьків дитини, у якої щойно діагностували смерть головного мозку, та провести трансплантацію органів іншим дітям. Донором стала чотирирічна дівчинка з Житомирщини, яка потрапила до лікарні наприкінці минулого тижня, проте лікарі змушені були констатувати у неї смерть головного мозку.

Це був перший випадок в нашій лікарні, коли наші медики спільно з психологами змогли пройти складний шлях разом із родиною і отримати згоду батьків на посмертне донорство. Це рішення — героїчне. Воно врятувало одразу три життя, — розповіли в "Охматдиті".

Після підписання згоди фахівці лікарні та Українського центру трансплант-координації підібрали реципієнтів органів з Єдиної державної інформаційної системи трансплантації, забезпечили логістику та організувати все в умовах повітряної тривоги та ракетного обстрілу. 

Двоє реципієнтів уже перебували в "Охматдиті". Так, 16-річна дівчина з хворобою Вільсона-Коновалова мала перший статус екстреності, і для неї пересадка донорської печінки була єдиним шансом вижити. Інший пацієнт — 14-річний хлопчик, який понад сім місяців жив на діалізі в "Охматдиті". Йому пересадили нирки.

Тієї ж ночі в Інституті серця пересадили серце 12-річній дівчинці з першим статусом екстреності.

Операції тривали понад 13 годин, і усі реципієнти були "дуже важкими". Попри сирени, нічні вибухи, прольоти дронів та ракет медики не зупинилися. Адже чим менше часу донорські органи перебувають поза тілом, тим більше шансів на успіх.

Я щиро вдячний батькам за розуміння того, що їхнє рішення подарувало шанс на життя трьом дітям. Це перший випадок, коли в "Охматдиті" була проведена і діагностика смерті мозку, і вилучення органів, і трансплантація, — каже трансплантолог лікарні Олег Годік.

Читай також: "Дратує, коли люди знецінюють час", — лікарка-кардіологиня Олександра Телегузова про те, що тривожить, зворушує та мотивує у роботі

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації