Понад 60% українців ніколи не користувались ШІ, а 12% навіть не чули про нього — дослідження

Понад 60% ніколи не використовували інструменти штучного інтелекту, а найчастіше ними користується молодь з великих міст. Про це свідчать результати дослідження, проведені Київським міжнародним інститутом соціології.
Всеукраїнське опитування щодо використання ШІ проводили з 14 лютого до 4 березня цього року методом телефонного інтерв'ю. Воно показало, що більшість українців знають про ці технології, проте не особливо ним користуються.
Так, 64% опитаних не використовують ШІ взагалі. З них 12% вперше чують про ШІ й не знають, що це таке. А 52% знають про ШІ, але жодного разу ним не користувалися. Ще 9% використовували цю технологію лише один або кілька разів.
Лише 26% респондентів мають досвід використання ШІ. Водночас 9% з них є нерегулярними користувачами (кілька разів на місяць чи рідше). А 17% користуються ШІ постійно (12% — щодня або майже щодня та 5% — кілька разів на тиждень).
Найчастіше ШІ в Україні використовує молодь у віці 18-29 років. Понад половина опитаних у цій віковій групі (54%) роблять це регулярно. У віці 30-44 років цей показник становить лише 21%, а серед людей віком від 60 років — лише 4%.
Серед чоловіків ШІ регулярно користуються 23% респондентів, а серед жінок — 13%.
Показник користування ШІ значно вищий серед містян, ніж серед мешканців сіл. Серед міського населення (жителі СМТ та міст будь-якого розміру) рівень регулярного використання становить 21%, а серед сільського населення — 9%.
Рівень добробуту також впливає на користування ШІ. Лише 4% тих, кому не вистачає навіть на їжу, регулярно використовують цю технологію. Серед людей, які можуть дозволити собі коштовні речі, цей показник становить 27%, а серед тих, хто може дозволити собі практично все, — 39%.
А от рівень освіти чи регіон проживання не сильно впливають на використання ШІ.
Також українці по-різному оцінюють вплив ШІ на світ і людей. Найбільша частка респондентів (45%) вважає, що ця технологія містить значні ризики та може призвести до серйозних проблем чи навіть катастроф. А 39% ставляться до ШІ позитивніше та вважають, що він сприяє прогресу й наближає людство до кращого майбутнього.
Водночас молодь у віці 18-29 років є більш оптимістичною щодо цієї технології (63% оптимістів і 30% песимістів). А у решті вікових груп скептиків більш як половина.