Поїде чи ні? Що зараз відбувається з відновленням роботи транспорту під час тривог

Поїде чи ні? Що зараз відбувається з відновленням роботи транспорту під час тривог Фото: Ігор Кузнєцов/"ТиКиїв"

У Києві продовжується серіал під назвою "відновлення роботи громадського транспорту під час повітряних тривог". У новій серії — чергова успішна петиція від киян та обіцянки військової адміністрації все ж розібратися з цим питанням.

На минулому тижні Рада оборони Києва відправила рішення про зміни в роботі громадського транспорту на доопрацювання. Заступник голови КМДА Микола Поворозник посилався на рекомендації ДСНС, військових та поліції. Мовляв, безпекова ситуація з 2022 року не змінилась, і відновлювати повноцінний рух транспорту все ще небезпечно.

До того ж проєкт, який розглядали, пропонував віддати рішення — зупиняти автобус чи трамвай під час тривоги або їхати далі — на розсуд водія. А це, кажуть у КМДА, може призвести до конфліктів із пасажирами та збоїв графіків перевезень. А ще додасть водіям стресу через додаткову відповідальність.

Тож, столична адміністрація відмовилась підтримувати це рішення, поки не розробили чіткі алгоритми, як саме працюватиме транспорт під час повітряних тривог та хто нестиме відповідальність за потенційну небезпеку для пасажирів і водіїв.

Фото: Ігор Кузнєцов/"ТиКиїв"

Не крапка, а кома

Попри чергове "ні" від КМДА кияни не здаються. Так, зібрала голоси чергова петиція про скасування рішення зупиняти транспорт під час тривог. Вона стала вже дев'ятим зверненням містян до влади Києва з цього питання, яке набрало необхідні для розгляду 6000 підписів.

У людей немає змоги нормально добиратися на роботу або додому, а якщо це стосується тривог у вечірньо-нічний період, то не у всіх є змога добиратись до своїх домівок, — йдеться у петиції.

Її автор додає, що пасажири не отримують жодних компенсацій за незручності, пов'язані із зупинкою транспорту. Та й безпеки таке рішення, на його думку, не додає, адже люди не йдуть в укриття, а скупчуються на зупинках, наприклад, на вулиці біля станції метро "Лук'янівська", де вже не раз були прильоти.

За підрахунками ГО "Пасажири Києва", за 2,5 роки простою комунального транспорту під час тривог економіка столиці втратила мінімум 5,4 млрд. Вигідним це, на думку активістів, є лише для власників маршруток і таксі, якими кияни змушені користуватися (переплачуючи сотні гривень), коли муніципальний транспорт зупиняється.

Активісти нагадують, що Київ залишається єдиним містом України, яке зупиняє комунальний транспорт під час повітряних тривог.

Зображення: t.me/kyivpassengers

На чергову петицію вже відреагували у КМВА. Речник військової адміністрації Євген Ієвлєв розповів, що на цьому тижні має відбутися чергове засідання Ради оборони Києва. На ньому знову мають розглядати питання скасування рішення про зупинку громадського транспорту під час тривог. 

Позиція начальника КМВА Тимура Ткаченка є незмінною і твердою, рада має ухвалити найліпше для киян рішення, — каже Ієвлєв. 

Ця відповідь дає надію, що транспортне питання не відкладуть "на колись", а якщо і не розв'яжуть у найближчому майбутньому, то хоча б дійдуть якогось компромісного рішення.

Читай також: "Чи має громадський транспорт Києва зупинятися під час повітряних тривог: розглянемо "за" і "проти"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації