Прокуратура хоче змусити власника врятувати будівлю Бактеріологічного інституту: пам'ятка руйнується

Прокуратура хоче змусити власника врятувати будівлю Бактеріологічного інституту: пам'ятка руйнується Фото: facebook.com/kyiv.gp.gov.ua

Столична прокуратура через суд вимагає від власника будівлі Бактеріологічного інституту на вулиці Миколи Амосова розпочати там реставрацію. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Там розповіли, що Солом'янська окружна прокуратура звернулась з позовом до власника будівлі, яка є об'єктом культурної спадщини. Прокурори просять суд зобов'язати власника розпочати у будівлі ремонтно-реставраційні роботи, щоб захистити її від руйнування та привести до належного стану.

Фото: facebook.com/kyiv.gp.gov.ua

При цьому реставрацію мають проводити згідно з науково-проєктною документацією, розробленою та погодженою у встановленому законом порядку.

У прокуратурі кажуть, будівля Бактеріологічного інституту перебуває у вкрай занедбаному та аварійному стані. При цьому власник пам'ятки не виконує умов охоронного договору та вимог пам'яткоохоронного законодавства, а також ігнорує приписи Департаменту охорони культурної спадщини КМДА. Через це пам'ятка продовжує занепадати.

Фото: facebook.com/kyiv.gp.gov.ua

За позовом прокуратури Київським окружний адмінсуд вже відкрив провадження у справі.

Бактеріологічний інститут був однією із кращих лікарняних установ міста, діставши у сучасників назву "Палац науки". Там виготовляли сироватки та вакцини, застосували нові засоби лікування та профілактики інфекційних хвороб, — кажуть у прокуратурі.

Там додають, що двоповерхова будівля інституту у стилі неоренесанс є унікальною пам'яткою архітектури кінця XIX століття. Вона має значну історичну, архітектурну, мистецьку, наукову та естетичну цінність.

Фото: facebook.com/kyiv.gp.gov.ua

Раніше "ТиКиїв" повідомляв, що на території Києво-Могилянської академії заасфальтували місце археологічних розкопок фундаменту Богоявленського собору Києво-братського монастиря. Розкопки мали охоронний статус, а під час їх досліджень у 2023 році археологи виявили чимало важливих знахідок.

Читай також: "На Виноградарі руйнуються незвичайні керамічні скульптури Любові Муравйової"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації