У Києві відкрили освітньо-реабілітаційний центр для людей з порушеннями зору
Через повномасштабну війну в Україні збільшується кількість дітей та дорослих, у яких погіршується або зникає зір. До цього призводять стрес, опіки, вогнепальні та мінно-вибухові поранення. Згідно з даними Національної служби здоров'я України, з лютого 2022 року до липня 2023 року 38 тис. 870 українцям вперше поставили діагноз, пов'язаний із втратою та зниженням зору. Ця — 28% від загальної кількості травм, спричинених війною.
Щоб допомогти людям, які втратили зір або мають його порушення, в Києві відкрили "Трініті ХАБ" — унікальний безбар'єрний соціально-освітній простір. Головними завданнями центру є реабілітація і навчання, профорієнтація, спорт і дозвілля людей з порушеннями зору. Реабілітація проходить на безоплатній основі.
"Трініті ХАБ", що розмістився на площі в 750 кв. метрів, складається з відділів розвитку зорового сприймання, орієнтування та мобільності, відновлювальної терапії, рекреації та профорієнтації, танцювально-рухової терапії, життєвих компетенцій, освітніх технологій, підтримки та супроводу родин, психологічної реабілітації. Робота з людьми з порушенням зору здійснюється за єдиною в Україні комплексною програмою реабілітації та соціалізації для відновлення, адаптації до сучасних умов життя.
Простір має чималу бібліотеку літератури шрифтом Брайля. Кабінети для навчання рельєфно-крапковим шрифтом та цифрових гаджетів мають сучасне тифлообладнання — унікальні пристрої, що дозволяють читати графіку за допомогою дотику та голосового супроводу.
Окремими видами реабілітації є спорт та іпотерапія, як невіддільний напрямок формування та становлення особистості з порушеннями зору. Реабілітанти мають змогу займатися верховою їздою, бадмінтоном, дартсом, падболом та піклболом, шахами, шашками, голболом, дзюдо, армреслінгом та скелелазінням. Тут також активно проводять заняття з танцювальної реабілітації.
Важливою складовою діяльності центру є формування і розвиток у реабілітантів сенсорних навичок для подальшого їх використання в повсякденному житті. Серед етапів роботи цього унікального простору — комплексне використання спеціальних фізичних вправ для підвищення рухової активності незрячих осіб, чутливості стопи, їхньої впевненості при пересуванні як вдома, так і поза ним.
У найближчих планах центру — відкриття "Трініті хауса" на 20 людей для проживання іногородніх реабілітантів і їхніх родин. Також буде передбачена допомога у працевлаштуванні реабілітантів.
Наразі центр спроможний одночасно працювати з 60 учасниками освітньо-реабілітаційних програм на місяць, а в планах досягнути планки у 80 реабілітантів.
Раніше "ТиКиїв" писав, що у столиці після п'ятирічної перерви відбудеться благодійний віденський бал. На заході збиратимуть кошти для благодійної організації "СОС Дитячі Містечка в Україні", що надає допомогу дітям-сиротам і дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах, отримали фізичні і морально-психологічні травми під час війни. Детальніше про цей захід дізнавайся в нашій публікації.