У Києво-Печерській лаврі покажуть унікальні ікони українського бароко

У Києво-Печерській лаврі покажуть унікальні ікони українського бароко Фото: пресслужба Києво-Печерської лаври

В Успенському соборі Києво-Печерської лаври з 21 грудня до 7 січня виставлятимуть дві унікальні ікони, написані у стилі українського бароко. Про це повідомляє пресслужба національного заповідника "Києво-Печерська лавра".

Ікони Божої Матері Озерянської (1734 року) та Вишгородської (XVII століття) надали Лаврі на тимчасове зберігання з родинного зібрання Івана та Олександра Панченків.

Озерянська ікона вважається головною святинею Харкова і всієї Слобожанщини. Її авторство приписують Алімпію Галику, видатному лаврському іконописцю XVIII століття. Належала ікона шляхетному козацькому роду Квіток, з якого походить родоначальник української літератури Григорій Квітка-Основ'яненко.

Ікона написана олійними фарбами на дерев'яній основі, покритій левкасом, з багатою позолотою. Її композиція базується на традиціях іконопису, близьких до Ченстоховської Богородиці, але з українськими особливостями. Напис на зворотному боці ікони свідчить про її створення у 1734 році.

Фото: пресслужба Києво-Печерської лаври

Вишгородська ікона Божої Матері, написана у 1650-1690 роках, має цікаву історію. Довгий час вона перебувала в Італії, поки у 2016 році її не повернули в Україну. За легендою, ікона врятувала життя італійському офіцеру під час Другої світової війни, який зберіг її.

Срібно-золоті шати ікони виконані в стилі бароко-рококо й вирізняються високим художнім рівнем. А зображення Святої Анни свідчить про те, що її написали на замовлення знатної української родини.

Фото: пресслужба Києво-Печерської лаври

Експонати будуть виставлені у центральній частині Успенського собору. Відвідувачі зможуть не тільки побачити ці унікальні ікони, а й, за бажанням, долучитися до молитви перед ними.

Раніше "ТиКиїв" повідомляв, що у Великій дзвіниці Києво-Печерської лаври відкрилася Резиденція Святого Миколая. Там усі охочі зможуть написати листа Святому Миколаю та зустрітися з ним особисто, зробити фото на згадку, взяти участь у майстер-класах і відвідати арку бажань, щоб загадати найзаповітніше.

Читай також: "Євген Клопотенко "приготував" українські різдвяні страви у Києво-Печерській лаврі: його розкритикували"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації