Українські полярники показали красу зимової Антарктики: відео

Українські полярники з антарктичної дослідницької станції "Академік Вернадський" показали, як виглядає океан в Антарктиці взимку. Про це повідомили у пресслужбі Національного антарктичного наукового центру.
В Антарктиці, як і у всій Південній півкулі Землі, зараз — розпал зими. У цей період акваторію навколо острова Галіндез, де розташований "Академік Вернадський", запаковує льодом, і виїзди на човнах стають дедалі рідшими, а на певний час припиняються взагалі.
Поки є можливість, українські дослідники виходять працювати в океан для відбору зразків та спостережень за тваринами. Один з таких виходів вони й зафільмували, показавши красу зимової Антарктики.
Такі зимові спостереження є дуже цінними, адже дають унікальну інформацію про поведінку тварин, зокрема китів, в умовах зміни клімату, — кажуть у НАНЦ.
Зокрема на відео можна побачити круглі крижані "млинці", що вкривають поверхню води. Це — один з етапів формування морської криги. У разі зниження температури "млинці" застигають в еластичну льодову кору, що зветься нілас.
Також біологам пощастило зустріти горбатих китів, які пускали фонтани та округлювали спину. Фонтани з'являються, коли кит робить видих через дихало на своїй, випускаючи струмінь повітря та конденсованої водяної пари. У горбанів такі фонтани можуть сягати 3-5 метрів у висоту.
А округлення відбувається, коли під час пірнання кит сильно вигинає спину в районі плавця. Саме за таку звичку та сам спинний плавець, що надає тілу кита горбатої форми, цей вид отримав свою назву.