Український екостартап Releaf відкрив у Парижі фабрику паперу з опалого листя

Український екостартап Releaf відкрив у Парижі фабрику паперу з опалого листя Фото: facebook.com/releafpaper

Екостартап Releaf Paper відкрив у Парижі перше у світі індустріальне виробництво целюлози з опалого листя. Про це повідомив співзасновник компанії Олександр Соболенко.

На створення цієї фабрики витратили 3 роки та 3,5 млн євро. Церемонія відкриття відбулася 14 листопада, на ній були присутні політики, представники банків, бізнесу та медіа. Для виготовлення целюлози підприємство буде використовувати опале листя з вулиць Парижу.

Це революційне досягнення: запуск першого у світі целюлозного заводу, що працює на опалому листі, — кажуть у компанії.

За даними Forbes Україна, стартап Releaf Paper був заснований у 2020 році та почався зі шкільного проєкту 17-річного Валентина Фречки. Він розробив унікальну технологію виготовлення паперу та паперових пакетів з опалого листя. У 2021 році вже почалися перші продажі.

Спочатку такий папір виготовляли на Житомирському картонному комбінаті, пізніше — на Луцькому картонному комбінаті. У вересні 2022 року Releaf Paper відкрив продажі у Європі та почав відвантажувати продукцію зі складу в Словаччині, яка вироблялася в Україні.

У грудні 2022 року стартап отримав грант у розмірі 2,5 млн євро від ЄС на будівництво фабрики. Крім Франції, як потенційні локації для майбутнього виробництва розглядали також Фінляндію та Україну.

За оцінками Соболенка, загальна вартість будівництва фабрики становила 3,5 млн євро. З цієї суми 2,5 млн євро профінансував грант Єврокомісії, а ще 1 млн євро компанія планувала залучити у вигляді позики в одному з французьких банків.

Раніше "ТиКиїв" повідомляв, що у 2023 році в Україні обрали 15 найкращих стартапів року, де Releaf Paper здобув перемогу в номінації "Прорив року". Творці стартапів — компанії, які зробили вагомий внесок у розвиток стартап-екосистеми.

Читай також: "Сестри з Києва створили модель роботизованої станції за допомогою нейромережі, яка сортує сміття"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації