Жахливо милі монстри Labubu: чому вони популярні та де купити в Києві?

Жахливо милі монстри Labubu: чому вони популярні та де купити в Києві? Фото: Unsplash

Світом шириться тренд на іграшки Labubu (Лабубу), який тепер дістався України. Цих усміхнених монстриків можна все частіше побачити в магазинах, в інтернеті та на вулицях — на чиємусь рюкзаку чи просто у руках. Деякі люди скупають ці іграшки десятками, якщо не сотнями. І роблять це не тільки батьки, щоб порадувати своїх дітей, а й колекціонери та модники. То звідки взялись ці лабубу та чому вони тепер — майже усюди? Розбираємось.

Лабубу — це людиноподібні монстрики з покритим шерстю тілом, довгими кролячими вушками, широкою зубастою посмішкою та бешкетливим поглядом. Зазвичай їх випускають у вигляді плюшевих іграшок різних розмірах, часто у формі брелоків. Вони бувають різного кольору, інколи з додатковим одягом та аксесуарами.  

Фото: instagram.com/popmart

Лабубу мають такий вигляд, ніби щойно утнули якусь витівку і дуже нею пишаються. Ну або тільки планують утнути. І, можливо, сам у цій "жахливо милій" зовнішності полягає секрет їхньої популярності. Адже азійський ugly cute тренд зараз на підйомі.

Проте за успіхом лабубу стоїть не тільки їхня яскрава зовнішність, яка водночас приваблює та відштовхує, а й чіткий маркетинговий розрахунок. Ну і, звісно, не обійшлось без соцмереж — головного рушія трендів у сучасному світі.

Звідки пішли лабубу 

Хоча всесвітню популярність ці ляльки здобули нещодавно, їхня історія налічує вже понад десять років. Автором лабубу є гонгконгсько-нідерландський художник Касінг Лунг, який створив їх для свого фентезійного всесвіту The Monsters, натхненного скандинавською міфологією. 

Касінг Лунг зі своїми "Монстрами". Фото: instagram.com/kasinglung

За легендою, лабубу є хоч і пустотливим, але добросердечним створінням, яке прагне усім допомагати. Щоправда, часто випадково досягає протилежного результату.

Фізичне ж втілення лабубу, разом з іншими персонажами "Монстрів", вперше отримали у 2015 році завдяки гонконзькому виробнику іграшок How2Work. Однак широкого визнання вони тоді не отримали й продавалися так собі. Справи пішли вгору у 2019 році, коли автор почав співпрацювати з іншою китайською компанією Pop Mart. 

Фото: Getty Images

Цей виробник використав новий маркетинговий хід — продавати лабубу у "сліпих" коробках, щоб покупці не могли бачити, який саме вигляд  має іграшка всередині. До того ж у деякі коробки клали секретних персонажів, випущених обмеженим тиражем. Ця стратегія у стилі "кіндер-сюрприз" виявилась успішною, особливо серед колекціонерів, які почали полювати на рідкісні екземпляри. Та все ж до буму популярності, який лабубу переживають зараз, все ще було далеко. 

Як "жахливо-милі" монстри захопили світ 

Все змінилось у квітні 2024 року, коли фото із лабубу виклала у своєму Instagram співачка Ліса (Lisa) — учасниця одного з найпопулярніших жіночих кейпоп-гуртів Blackpink. Кейпоп-айдоли неймовірно популярні у Кореї та сусідніх країнах, і прихильники часто копіюють їхній стиль до дрібниць. Тож не дивно, що нова модна забавка викликала неабиякий інтерес, і багато хто з фанатів захотів мати таку саму.

Фото: instagram.com/lalalalisa_m

Тренд почав ширитися країнами Південно-Східної та Східної Азії, ну а далі свою справу зробили соцмережі, які рознесли звістку про нову хайпову іграшку по усьому світу.

На фоні сплеску популярності лабубу у 2024 році багато жителів Таїланду навіть почали вірити, що зображення цих монстриків може принести багатство й удачу. Тож у цій країні вони трансформувались у буддійські амулети та священні татуювання.

Священне татуювання із лабубу. Фото: thairath.co.th

Незабаром до лабубу-лихоманки доєднались і такі західні зірки як Ріанна, Дуа Ліпа, Девід Бекхем, Емма Робертс і Кім Кардаш'ян, а також різноманітні блогери та інфлюенсери. Тепер ці монстрики перетворились з просто популярної іграшки на жаданий модний аксесуар, яким володіють багаті та знамениті.

Лабубу стали гостями модних показів та різноманітних заходів, з ними почали випускати одяг та мерч. Словом, Pop Mart на повну скористались нагодою максимально монетизувати їхню популярність. Також компанія випустила кілька серій іграшок у колаборації з іншими світовими брендами, як-то Coca-Cola, і навіть з такими відомими музеями як Лувр.

Лабубу як частина вуличного стилю. Фото: Getty Images

Лімітовані серії іграшки розлітаються миттєво, а колекціонери ладні віддавати за особливо цінні та рідкісні екземпляри тисячі доларів.

Лабубу в Україні

У нашій країні тренд на усміхнених монстриків поки ще перебуває на початковій стадії. Проте більшість великих українських магазинів, які продають іграшки, вже мають їх у своєму асортименті.

Вартість лабубу коливається від 200-300 гривень за брелок чи маленьку іграшку до кількох тисяч за рідкісні колекційні екземпляри. Наприклад, на одному з найбільших українських маркетплейсів лабубу з лімітованої серії Coca-Cola пропонують купити за 5999 грн.

Окрім оригінальних іграшок від Pop Mart, продають і різноманітні репліки, в тому числі й українського виробництва. Тож при купівлі слід звертати увагу, якого саме виробника вказав продавець. Оригінальних лабубу в усьому їхньому розмаїтті виробляє тільки Pop Mart.

Також доволі жваво продається одяг для лабубу. Так-так, свого кишенькового монстрика можна ще й одягти у щось нове та стильне. 

Фото: shafa.ua

Та й це ще не все. У вигляді лабубу у Києві роблять торти, при чому такий смаколик пропонують одразу декілька модних столичних кондитерських.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by NAMELAKA (@namelaka.kyiv)

А от в Одесі, наприклад, продають цілий лабубу-мобіль. Біла "Ауді", повністю обвішана плюшевими монстриками, коштує близько 200 тисяч доларів.

0 / 0

Як і будь-який тренд, лихоманка за лабубу неминуче вщухне з часом. Та поки ці бешкетливі монстри лише набирають обертів та закохують у себе все більше людей.

Читай також: "Розбираємо стиль українських артистів: Jerry Heil, Mélovin і Юлія Саніна"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації