8 трендових професій, які визначають майбутнє просто зараз
В умовах технологічного стрибка на ринку праці з'являються все нові фахівці, здатні закрити сучасні потреби. На основі даних порталу "Дія" ми вибрали 8 актуальних професій, які будуть на піку популярності вже до кінця десятиліття!
Аналітик Big Data
Big Data — це буквально величезні обсяги інформації, де міститься все: від дописів у соцмережах до фінансових операцій, погодних умов, ба навіть даних, які генерують датчики у смарт-пристроях. Просіяти цей океан інформації, оптимізувати послуги та покращити взаємодію з клієнтами допомагають аналітики Big Data. Наприклад, компанія електронної комерції може замовити послуги цих фахівців для аналізу звичок клієнтів у браузері та прогнозування, які продукти будуть популярними наступного сезону. Як тобі таке, Ілоне Маску?
Онлайн-учитель
Світова популярність віддаленого навчання різко зросла після пандемії COVID-19. А в Україні цей процес тим паче прискорився через війну, бо мільйони внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та дітей на окупованих територіях втратили доступ до традиційної освіти. Онлайн-учителі можуть викладати все — від шкільних предметів до спеціалізованих навичок, як-от кодування чи дизайн. Київські репетитори переважно працюють із такими платформами, як Preply, Prometheus та EdEra. А їхніми протеже можуть бути як дорослі, так і діти, залежно від фаху.
Імідж-консультант
Як не крути, в сучасному світі успіх часто визначається зовнішнім виглядом та особистим брендом. А зі зростанням впливу соцмереж перше враження може сформуватися за лічені секунди. Звідси й зростання попиту на імідж-консультантів: ці фахівці допомагають клієнтам удосконалити свій імідж (від image — "картинка", "зображення") — від вибору гардероба до стилю спілкування. Їхніми послугами можуть скористатися не тільки компанії, що прагнуть поліпшити свою репутацію, а й навіть молоді спеціалісти, які банально готуються до співбесіди.
Аналітик квантового машинного навчання
Квантове машинне навчання поєднує принципи квантових обчислень із технікою машинного навчання. На відміну від класичних обчислень, які обробляють інформацію у двійковому вигляді (0 і 1), квантові обчислення використовують квантові біти або кубіти, які можуть існувати в кількох станах одночасно. Це дозволяє квантовим комп'ютерам обробляти й аналізувати величезні обсяги даних ефективніше, ніж традиційні системи. Аналітик же відповідає за дослідження та розробку рішень, які зроблять алгоритми швидшими й продуктивнішими.
Інженер-еколог
Такий фахівець розробляє інноваційні рішення для зменшення забруднення, керування природними ресурсами та пом'якшення зміни клімату. Для України питання екології вкрай актуальне з огляду на щоденну російську загрозу: той-таки підрив Каховської ГЕС спричинив масштабну екологічну катастрофу. А ось у мирний час інженери-екологи здебільшого допомагають містам розвивати екологічнішу інфраструктуру: наприклад, використовувати відновлювані джерела енергії або будувати системи з переробки відходів.
Психотерапевт
В Україні популярність психологів та психотерапевтів продиктована нашими реаліями: за оцінками ООН, понад 22 % людей, які постраждали внаслідок війни, можуть мати розлади психічного здоров'я! А отже, мільйони українців — зокрема ВПО, ветерани та їхні родини — потребують терапії задля подолання тривоги, психотравм та інших проблем. Сьогодні працювати зі спеціалістом можливо навіть онлайн: приміром, на популярній платформі Mindly.
Менеджер платного трафіку
Нині світом "керують" соцмережі — тому бізнес дедалі активніше переспрямовує свої маркетингові бюджети на онлайн-рекламу. Отут замовникам і згодиться менеджер платного трафіку: він залучає потенційних клієнтів через правильний таргетинг реклами. Для цього фахівець використовує Google Ads, Facebook Ads, TikTok Ads та інші популярні платформи. Ця професія особливо приваблює молодих спеціалістів, позаяк не потребує вищої освіти. Натомість такий менеджер має постійно тримати руку на пульсі та вловлювати найменші зміни на ринку.
UX-дизайнер
Ти ж любиш, коли інтерфейс твоїх мобільних застосунків "юзер-френдлі"? За це варто подякувати UX-дизайнерам: саме вони створюють безперебійний та інтуїтивно зрозумілий досвід користування вебсайтами, програмами й іншими цифровими продуктами. Полегшити навігацію в банківському ПЗ, покращити інтерфейс платформи електронної комерції: усе це — парафія UX-дизайнера. Тепер очевидно, завдяки кому monobank та "Дію" так хвалять за комфортність.
Читай також: Де вчитися на веб- та UI/UX-дизайнера в Києві