Як побудувати особистий бренд: практичні поради стилістки

Як побудувати особистий бренд: практичні поради стилістки Фото: Freepik

Зараз дуже часто від блогерів, експертів з різних сфер, бізнесменів, акторів можна почути думку про те, що необхідно будувати особистий бренд, проявляти себе, створювати власний образ. Це потрібно для того, щоб прямувати до успішної кар'єру та підняти життя на новий рівень. Умовно кажучи, те, який ти вигляд маєш, як тебе сприймають люди, які меседжі транслюєш через свій образ — все це безпосередньо впливає на репутацію, охоплення в блозі, на професійну вагу в колі колег. І величезне значення у побудові особистого бренду має тій зовнішній вигляд. Разом із персональною стилісткою Оленою Шевченко розбираємось в тому, як правильно сформувати власний образ для створення особистого бренду.

Як конкретний колір чи деталь гардероба може впливати на побудову особистого бренду?

Розповідаю на власному прикладі. У мене яскраве фіолетове волосся, і коли люди про мене згадують, вони асоціюють колір мого волосся з моїм ніком. Пурпур, пурпурний — вони це запам'ятовують. До того ж коли у тебе щось незвичне в зовнішності, то воно запам'ятовується, одразу привертає до себе увагу. 

Фото: інстаграм Олени Шевченко

Коли аудиторія постійно бачить тебе в одному кольорі, в одному принті чи в образі або у прикрасах, вона тебе так запам'ятовує. У людей виникає пряма асоціація з тобою. Тобто у мене це фіолетове волосся та яскраві сережки, у бренду Sho Gooska — логотип гуски. Коли якусь деталь, маленьку фішку, аудиторія постійно бачить, то починає тебе із цим асоціювати. І за нею одразу тебе впізнає.

Чи впливає зовнішній вигляд на успіх та проявлення особистого бренду?

Так, це правда, зв'язок між цим є, тому що люди зараз повністю перейшли на візуальне сприйняття інформації. Тобто що кращий візуальний образ — то ліпше це для особистого бренду. І тут йдеться не про красу, а про гармонійність твого образу. Це може бути незвична фішечка — кольорове волосся, сережки, татуювання, якийсь цікавий одяг.

Фото: інстаграм Mianne Chan

Якщо ти будуєш свій бренд як експерт, знімаєш відео, то у тебе мають бути якісь базові кольорові налаштування, тому що люди запам'ятовують колір. Знайди свою фішку у візуалі, щоб в аудиторії постійно виникала з тобою якась асоціація.

Будьмо відвертими: людям подобається дивитися на естетично красивих людей. Коли все естетично підібрано, людина доглянута, є гармонія кольорів і коли на фоні все гарно. Це чіпляє аудиторію, тому що аудиторія наїлася реального життя і їй хочеться краси.

Це має бути не штучна, не "вилизана" краса, а натуральна естетика. Твій особистий бренд має будуватися на особистому стилі, тобто не потрібно нікого повторювати — варто транслювати себе. Як ми вже говорили, треба віднайти свою фішку — прикраси, стрижку, незвичний колір волосся, татуювання тощо. Зробити це тим, через що тебе впізнають. І, звісно, дотримуватися гармонійної естетики. Ці загальновідомі речі — колірний круг Іттена, колористика — все це ефективно працює. Можна скільки завгодно повторювати, мовляв, ми тільки про реальне життя, але навіть реальне життя треба транслювати через гармонію та естетику, якщо йдеться про експертні блоги.

Також треба розуміти, що портретна зона — це 70% зовнішності, і саме через неї запам'ятовуються експерти. Якщо це бренд, то краще працювати через кольори і якісь асоціації — приміром, можна  повторювати анімалістичні принти. Це можуть бути певні тканини, комбінація кольорів. Але це має бути наративом у всьому, що ти робиш, тобто повторюватися у кожному дописі, у кожному відео.

Фото: інстаграм Тані Пренткович

Як можна підібрати "свій" колір? Зараз дуже популярний рожевий. Чи може він бути "моїм" кольором?

Неможливо зрозуміти, чи потрібно саме тобі носити рожевий колір. Тому що якщо ти тупо почнеш за кимось повторювати — це не спрацює. Цю фішку треба використовувати, тільки зважаючи на твої природні дані. Умовно кажучи, пасує тобі коротке піксі в тотал-блонді — роби його! Не треба нарощувати волосся та накачувати губи, тому що так роблять всі. Тут треба зрозуміти свою зовнішність і те, як її "підсилити". Любиш ти об'ємні сережки, незвичні прикраси на шиї — ок, подобається тобі яскрава помада — то зроби це "своїм".

Експерти можуть мати який завгодно вигляд — кольорове волосся, татуювання, головне — щоб все було естетичним і відповідало тому, що транслює експерт. Тому що якщо персональний стиліст ходить в сірому халатику та з засмальцованим волоссям — йому не будуть довіряти. Зовнішній вигляд експерта — це перший пункт формування довіри аудиторії.

Фото: інстаграм Леоніда Мартинчика

Як правильно підібрати одяг, щоб сформувати у людей конкретний образ?

Одяг треба вибирати, не тільки виходячи з роду своєї діяльності, а з того, як ти хочеш себе транслювати. Якщо ти плануєш показатися серйозною людиною, тоді вибирай відповідний одяг. Але перш за все я завжди рекомендую клієнтам вибирати такий одяг, щоб не здаватися кимось, а в якому тобі комфортно, який транслює твоє "я". Вже давно пройшли ті часи, коли діловий костюм означав ділову людину, а жінка в якійсь мереживній сукні сприймалася несерйозно. 

Перше — це твій особистий комфорт. Щоб тобі нічого ніде не тиснуло і не смикалось, щоб ти не думала, що на підборах болять ноги, умовно кажучи. Друге — те, як ти себе відчуваєш, одяг має транслювати це. Третє — вбрання має бути доречним. Тобто якщо ти відчуваєш себе ніжною та романтичною квіточкою, а тобі треба йти на серйозну ділову зустріч, тоді вбирайся у діловий костюм, але в ніжних романтичних кольорах з якоюсь блузочкою.

Фото: інстаграм Анни Добровольської

Як зрозуміти, чи сприймає мене оточення так, як сприймаю себе я?

У мене є класна вправа, яку я даю на своїх вебінарах: напиши про себе три слова, три прикметники. Наприклад, "я жіночна, втомлена, красива". Потім попроси п'ятьох близьких людей описати тебе трьома прикметниками, а якщо є сміливість — можна попросити ще й незнайомців. Головне — щоб люди робили це відверто. І ти просто зможеш потім порівняти те, як ти себе описуєш і як тебе бачать люди. Це такий маленький лайфхак, який дає швидку картину реальності.

Як взагалі навчитися вибудовувати особистий бренд? З чого почати?

Ти береш ручку і пишеш: "Яка/який я зараз, якою/яким я хочу бути" й порівнюєш. Пишеш на папері: "Я зараз втомлена, в спортивному костюмі, несерйозна" і т. ін. "Хочу бути серйозною, яскравою, сексуальною" тощо. "Люди мене сприймають зараз так і так". Потім те, що ти написала, треба проаналізувати. Умовно кажучи, "я хочу бути яскравою, сексуальною, серйозною, професійною" тощо. Шукаємо синоніми: "професійна, серйозна, статусна". Взяли їх в один тег. "Сексуальна, жіночна" — в інший тег. У тебе вийде багато таких великих груп тегів. Одиночні синоніми ми прибираємо, тому що, скоріше за все, вони ні до чого. Ми вибираємо найбільші групи тегів і вже на їхній основі будуємо власний гардероб та бренд.

У тебе точно все вийде, якщо це буде йти від твоїх власних прагнень, захоплень у житті, від способу життя та інтересів!

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації