Фонтани, за якими сумують кияни

Фонтани, за якими сумують кияни Фото з архіву автора

У цьому році великі фонтани Києва працювати не будуть, мовляв, це енергозатратно, тож не на часі. Ми вирішили згадати знакові столичні фонтани, які мовчать вже багато років і за якими кияни досі сумують. Адже вони дарували не тільки бажану прохолоду у літню спеку. Біля них відпочивали, призначали побачення, фотографувалися і взагалі, київські фонтани — то було просто красиво…

Біля Українського Дому

Так було колись. Фото: архів автора

Будівлю Музею Леніна (нині Український Дім, Хрещатик, 2), заради якого було знесено старовинну будівлю готелю "Європа" та зрито добрячий шмат Володимирської гірки, було побудовано у 1978-1982 роках. Каскадний фонтан збудовано тоді ж — у комплексі (за задумом архітекторів, він мав виконувати функції своєрідного кондиціонера — розганяти охолоджене повітря приміщенням). Проте води фонтан не бачив вже багато років. Гранітні плити побилися, все поросло бур'яном. 

Сьогодні нічого не працює. Фото: Олександр Панченко

Біля Будинку торгівлі

Фото з архіву автора

Колись біля неоковирного 25-поверхового Будинку торгівлі (Львівська площа, 8а) була справжня оаза (незважаючи на насичений трафік). А все завдяки чудовому фонтану, що пульсував там веселим водограєм. Проте одного дня здивовані кияни побачили, що навколо виріс паркан із сакраментальним написом: "Реконструкція". Ще більше вони здивувалися, коли паркан прибрали і їхнім очам явилася потворна чотириповерхова споруда: новенький блискучий ТЦ.

0 / 0

Біля "Вернадки"

Фото: Олександр Панченко

Якщо стати обличчям до бібліотеки ім. Вернадського (Голосіївський проспект, 3), то праворуч ти побачиш порожній велетенський басейн, а ліворуч — невеличкий гранітний (без води) каскад. Це все — складові охолоджувального фонтану, будівництво якого було завершено (як і самої грандіозної бібліотечної будівлі) у 1989 році. Відтоді фонтан майже не працював — лише на початку свого життя та трохи у 2000-х.

0 / 0

Сьогодні фонтан скоріше мертвий, аніж живий. Є сумне відчуття, що ще трохи — і його закатають в асфальт, як це сталося з його колегою біля палацу "Україна".

Слоник 

Фото з відкритих джерел

Це був наймиліший фонтан Києва (Хрещатий парк, оглядовий майданчик), що вижив і встояв навіть під час бомбардувань Другої світової. Свого часу біля нього перефотографувались чи не всі кияни та гості міста (це було як маст-хев — обов'язкова складова культурного життя). І все задля того, аби його знесли під час будівництва так званої Арки дружби народів.

Фото з відкритих джерел

Подейкують, що вода з хобота слона била на шість метрів вверх. Однак як було насправді — ми вже не довідаємось. До речі, час від часу виникають заклики відродити київського елефанта. Але вони так нічим і не закінчуються. 

На Пейзажній алеї

Фото: vkieve.net

На жаль, найулюбленіше місто відпочинку киян — Пейзажна алея — сьогодні перетворилося на щось дуже брудне і неохайне. Більшість дивовижних мозаїчних витворів Костянтина Скритуцького — травмовані-поламані. Чудовий фонтан "Зебри" не працює вже років з 10, а від фонтану "Дівчинка на кольоровому слоні" залишився лише… слон.

Фото: vkieve.net

Адже бронзову 30-кілограмову "дитину" нахабно поцупили вандали, відкрутивши її від гвинтів, на які вона була прикріплена, просто посеред білого дня. 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації