Як оздоровити дитину влітку: безплатна програма від держави

Як оздоровити дитину влітку: безплатна програма від держави Фото: Freepik

Українські родини можуть отримати гроші для дитини за програмою "єОздоровлення". Яку допомогу пропонує держава та як її одержати?

"єОздоровлення" — експериментальна програма від Мінсоціполітики. З 2023 року вона працює за принципом "гроші ходять за дитиною". Батьки отримують кошти на картку й самі оплачують путівку для оздоровлення та відпочинку малечі. Торік так вдалося оздоровити 2 тисячі дітей із малозабезпечених родин.

"єОздоровлення" унеможливлює ручний розподіл путівок з усіма його наслідками — непрозорістю, недоходженням путівок до дітей, на яких вони розраховані. А принцип "гроші ходять за людиною" завжди створює конкуренцію на ринку, якої б галузі він не стосувався, — говорить міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

У 2024 році програму розширили. Раніше вимогою до оздоровчих закладів було карпатське розташування. Нині ж дітей за програмою "єОздоровлення" зможуть прийняти й київські заклади, якщо вони внесені до Державного реєстру майнових об'єктів оздоровлення і відпочинку та мають облаштоване укриття. 

Долучитися зможуть і дитячі заклади оздоровлення та відпочинку в таких областях:

  • Вінницька;
  • Волинська;
  • Закарпатська;
  • Івано-Франківська;
  • Львівська;
  • Рівненська;
  • Тернопільська;
  • Чернівецька;
  • Хмельницька.

Як знайти заклад? Перелік оновлюється на сайті Національної соціальної сервісної служби України. Та є заковика: наразі до публічного договору доєдналися лише 16 закладів. І всі вони — на заході країни: в Івано-Франківській, Львівській та Закарпатській областях. Утім, держава обіцяє, що у списку будуть і нові заклади.

Один із доступних закладів — дитячий оздоровчий табір "Артек-Прикарпаття" у Трускавці Львівської області. Фото: facebook.com/artek.prykarpattya

Ми ж радимо моніторити розділ "Пошук закладу" на сайті Мінсоцполітики. Там є зручний фільтр за областями й окрема інформація про кожен заклад: режим роботи, ціна ліжко-дня, доступність для дітей з інвалідністю, контакти, галерея тощо. А функція "'єОздоровлення" відсортує заклади-учасники.

До речі, за фільтром "м. Київ" пошуковик знаходить Міжнародний дитячий центр "Артек" у Пущі-Водиці. Цей заклад бере участь в окремій оздоровчій програмі від уряду. Детальніше читай на сайті Дія.

Хто може отримати путівки? Послугою можна скористатися, якщо цьогоріч дитина ще не оздоровлювалася за кошти з державного або місцевих бюджетів. Для участі в "єОздоровленні" мають одночасно виконуватися дві умови: такі...

  • сім'я отримує допомогу як малозабезпечена;
  • дитина віком 7–18 років перебуває на обліку як пільговик, а інформація про неї міститься в Реєстрі пільговиків з чинною категорією "Дитина з багатодітної сім'ї".

...або такі:

  • сім'я отримує допомогу як малозабезпечена;
  • дитина віком 7–18 років має інвалідність (крім підкатегорії А).

Перевірити, чи відповідає родина умовам програми, можна через форму на сайті "єОздоровлення". Якщо в переліку пільговиків немає даних про дитину, радимо подати заяву до найближчого відділення Пенсійного фонду України. Там малечу поставлять на облік та нададуть статус "Дитина з багатодітної сім'ї".

Сума виплати на одну дитину — 15 980 гривень: це п'ять прожиткових мінімумів для дітей віком 6–18 років. Вартість оздоровлення залежатиме від категорії закладу. 

Путівку на оздоровлення можна придбати на 21 день, путівку на відпочинок — на 14 днів.

Фото: Freepik

Як отримати гроші? Це може зробити один із батьків або опікун дитини. Кабмін наводить 6 кроків:

  1. Отримати сповіщення в "Дії", застосунку "ПриватБанку" або від працівників соцзахисту. (Опціонально — навідатися в "ПриватБанк" особисто.)
  2. Відкрити картку зі спеціальним режимом використання для програми "єОздоровлення" у відділенні "ПриватБанку".
  3. Отримати гроші на картку, 15 890 грн на одну дитину. Кошти нараховуються для всіх дітей у сім'ї віком 7–18 років, які мають право скористатися програмою.
  4. Обрати заклад зі списку тих, що долучилися до програми.
  5. Забронювати путівку. Для цього треба звернутися до керівника обраного закладу, щоб дізнатися, чи можуть там прийняти дитину. Має бути зазначений строк перебування й повна вартість путівки.
  6. Після приїзду дитини до закладу розрахуватися за путівку карткою.

Гроші можна використати протягом трьох місяців із дня зарахування на поточний рахунок, але не пізніше 25 грудня 2024 року. Невикористані кошти з твоєї картки повернуться до державного бюджету.

Якщо кортить оздоровити дитину саме у столичному закладі — доведеться почекати на оновлення списку. Якщо ж підходить заклад із карпатською атмосферою — звернутися по путівку можна хоч сьогодні!

Фото: Freepik

Читай також: Грошова підтримка й субсидії для ВПО

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації