Марафон на лінії фронту, біг від Амстердаму до Києва та інші: 6 спортивних благодійних челенджів

Марафон на лінії фронту, біг від Амстердаму до Києва та інші: 6 спортивних благодійних челенджів Фото: Instagram Крісто Енн Вага

Якщо ще 3-5 років тому широкій аудиторії треба було пояснювати, як пов'язані біг чи велозаїзди та благодійність, і як взагалі спортом можна збирати кошти, то в Україні зразка 2024 року таких питань більше не виникає. Всі подібні події стали благодійними: тільки у червні 2024 у Києві заплановано декілька забігів, що присвячені пам'яті героїв або зборам на конкретну ціль для захисників.

Допомагати можна й самотужки: організовуєш сміливий спортивний виклик і вибираєш ціль збору. Спостерігаючи за тим, як ти дисципліновано виконуєш неймовірні речі — біжиш марафон, крутиш педалі або йдеш пішки багато днів поспіль — вболівальники захочуть підтримати твою благородну мету! 

Ми зібрали 6 благодійних спортивних челенджів, під час яких учасники збирали самостійно для України та ЗСУ, і серед них — не тільки громадяни нашої країни. Можливо, це надихне і тебе створити свою благодійну кампанію і перемогти самого себе! 

Велозаїзд естонського депутата Крісто Енн Вага з Таллінна до Києва 

Фото: Instagram Крісто Енн Вага

Ідея виклику — показати європейцям, що "війна триває на відстані одного велозаїзду", і підтримати Україну у боротьбі без намагань заморозити конфлікт. Благодійна мета — зібрати 50 000 євро на FPV-дрони та повнопривідні авто для ЗСУ спільно з організацією NAFO. Наразі вже залучили понад 40 000 євро, збір відкритий за посиланням

Депутат естонського парламенту Крісто Енн Вага проїхав 1700 км на велосипеді з Таллінна до Києва. Весь шлях зайняв 7 днів і 6 ночей. Крісто 27 років, він колишній професійний велосипедист та минулого року став чемпіоном країн Балтії серед велосипедистів-аматорів у групових перегонах.

Група разом із Крісто почала свій рух о 8 годині ранку 26 квітня з площі Вабадузе в Таллінні, 2 травня 2022 року вона фінішувала у центрі Києва. Кожного дня чоловік проїжджав приблизно 250 кілометрів, ночував у готелях Риги, півдня Литви, дві ночі у Польщі, потім — Рівне та Житомир.

Цікаво, що всі необхідні речі Крісто мав із собою: взуття в задній кишені, одяг — у сумках, прикріплених до велосипеда, прав речі в умивальниках готелів. Таким чином він намагався показати, що робить це без підтримки, так само як і Україна захищає самотужки свою демократію. 

Архітектор Слава Балбек пробіг повний марафон у Нью-Йорку на Донеччині

Фото: Instagram Слави Балбека

Ідея зрозуміла — привернути увагу до пріоритетів сьогодення. "Нагадати, що медійні, спортивні й інші зусилля зараз мають конкретний фокус та географічну прив'язку", — говорить Слава Балбек.

Він мріяв пробігти "той самий" марафон у Нью-Йорку, але пробіг той, що на Донеччині, та зібрав 1,5 мільйона гривень для "Очей". Цей забіг Слава фінішував у день з оригінальним Нью-Йоркським марафоном, 6 листопада 2023 року, в його команді вболівальників були двоє: фотограф — Віталій Юрасов та побратим, що біг разом із ним всі 42 кілометри. 

Іронія у тому, що Нью-Йоркський марафон — найвідоміший у світі і найбажаніший для бігунів. В Україні є свій Нью-Йорк, що на Донеччині, — наразі він у декількох десятках кілометрів від лінії фронту.

Архітектор Слава Балбек з початком війни вступив у територіальну оборону, зараз він вже командир добровольчого підрозділу аеророзвідки "Баракуда". Разом з побратимом вони подолали марафонську дистанцію від Нью-Йорка до Костянтинівки у військовій екіпіровці та взутті, — це набагато ускладнило завдання.

Нідерландець Боас Крагтвейк пробіг з Амстердаму до Києва

Фото: Instagram Боаса Крагтвейка

"Пробігши з Амстердаму в Україну, ми можемо показати, наскільки ця війна справді близько, і, сподіваюся, привернемо увагу людей та зберемо багато грошей", — таким був план Боаса влітку 2023 року. 

Боас Крагтвейк стартував зі столиці Нідерландів 22 липня і здолав 2 500 кілометрів, пробігаючи приблизно 50 кілометрів щодня, упродовж 50 днів. Його мета — зібрати кошти на придбання автомобілів швидкої допомоги, які голландська благодійна організація Zeilen van Vrijheid (Вітрила свободи) вже доставила в Україну.

Крагтвейк пробігав від 40 до 60 км за добу, залежно від відстані між містами. За ним у фургоні для відпочинку їхали його менеджер і фотограф. 50-ти денний забіг розпочався на площі Дам в Амстердамі і завершився на Майдані Незалежності в Києві.

За період челенджу Боас схуд на 10 кілограмів, але фінішував вчасно. 

Петро Скрипка з важкою хворобою йде пішки з Івано-Франківська до Харкова і назад

Фото: Instagram Петра Скрипки

"Я це роблю, щоб підтримати наших військових. Щоб показати людям, що, попри вади здоров'я, можна не здаватися, а робити все для нашої перемоги", — зазначив Петро Скрипка. На початку повномасштабного вторгнення він проходив службу в теробороні "Азов". Але через рік у чоловіка виявили розсіяний склероз, що унеможливило подальшу службу. Втім, Петро не здався і знайшов інший спосіб допомагати армії.

Попри важку хворобу він долає піші марафони Україною та Європою, знімаючи трансляції у TikTok, і збирає на ЗСУ. Його ціль — дійти до Харкова, а поки організував піший ультрамарафон та подолав близько 280 км від Луцька до Франика. Ночує в наметі, який носить із собою. Компанію йому складає підліток Роман, дядько якого служив у 72 бригаді та втратив на війні кінцівку. 

Вже зібрано більш як 2,5 мільйона гривень.

 Норвезький мер однієї з громад проїхав на велосипеді від Норвегії до України

Фото: nrk.no

"Наші громади домовилися про співпрацю в різних сферах. Як голова громади хочу зробити свій безпосередній внесок. Тож, цей шлях є і символічним актом солідарності, і способом зібрати гроші для українських героїв, які борються за демократію та свободу", — говорить Йонас Андерсен Саєд, мер норвезького Сокндалу.

Після широкомасштабного вторгнення росії норвезький Сокндал та українські Залізці стали містами-побратимами й тісно співпрацюють у волонтерській справі.

Йонас Андерсен Саєд відомий тим, що чотири роки тому, у 21 рік, став наймолодшим міським головою в Норвегії. У перші дні на посаді заявив, що його зарплата зависока, та зменшив її на 250 тисяч норвезьких крон. У своїй країні відзначається благодійними проєктами та підтримкою України. 

На зібрані кошти під час останнього велосипедного турне, що тривало 11 днів, Андерсен спільно з головою Залозецької громади придбав два дрони Mavic, комп'ютерне обладнання для артилерії, планшети, тепловізор та генератор.

​​65-річний Олександр Каніболоцький збирає заїздами Україною на звичайному велосипеді 

"Таким як я донатять дуже слабо. Це моя ідея, треба щось робити, пробувати. Ну, не назбираю, то це ж таке діло, я свою роботу роблю", — говорить Олександр. Він не є спортсменом, політиком або блогером. У 2022-му чоловік вирішив їздити між містами на своєму велосипеді 1982 року в сандалях і світловідбивному жилеті та збирати гроші на ЗСУ, публікуючи звіти у своєму Facebook.  

За перші шість днів свого благодійного челенджу він подолав близько 800 кілометрів. У вересні 2022 року Олександр проїхав 500 кілометрів за п'ять днів. Тоді вдалось зібрати майже 40 000 грн. За два роки чоловік фінішував вже трьома такими марафонами та зібрав більш як 1,2 мільйона гривень. 

"Мені казали, що велосипед розвалиться біля Гадяча і нікуди я не доїду. А от коли я зробив перші рази, написав, що я вже на 850 км, тоді ніхто вже нічого не говорив", — додає Олександр.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації