5 українських жінок-бігунок, що надихають у соціальних мережах

5 українських жінок-бігунок, що надихають у соціальних мережах Фото: Instagram, Валерії Зіненко

Зараз важко уявити, що ще 55 років тому жінок не допускали на марафони, а першу жінку, яка наважилась фінішувати Бостонський марафон (під чоловічим ім’ям та у чоловічому одязі), просто виштовхували з траси організатори. Зараз популярність бігу серед жінок неймовірна, і, наприклад, у Сполучених Штатах у марафонах бере участь більше жінок, ніж чоловіків.

В Україні дівчат та жінок-бігунок вистачає: вони системно тренуються, створюють свої бігові клуби, беруть участь у змаганнях і перемагають! Тож якщо тобі потрібно більше натхнення для того, щоб почати або продовжувати свої бігові тренування — розповідаємо про українських бігунок, що пишуть про свій спортивний досвід в Instagram.

Валерія Зіненко

Фото: Instagram Валерії Зіненко

Валерія — українська легкоатлетка, спеціалізується на бігу на довгі дистанції, тренер по бігу, живе в Івано-Франківську. 

Вона є чемпіонкою України з бігу на різних дистанціях. Серед досягнень — золоті медалі на чемпіонатах України у 2020 і 2021 роках, а також бронзові й срібні медалі на інших важливих змаганнях.

На національних змаганнях до 2021 року представляла Полтавську область, а починаючи з 2022-го — виступає за Донецьку область.

Її особисті рекорди включають 15:38.63 на 5000 м (2023), 31:55.60 на 10000 м (2022) та 1:10.28 на півмарафоні (2023).

У своєму Instagram Валерія розповідає про свої тренування, екіпіровку, харчування та підготовку до стартів: у 2023 році вона, наприклад, виграла півмарафон у Чехії.

Катерина Карпюк

Фото: Instagram Катерини Карпюк

Катерина Карпюк — українська легкоатлетка, яка спеціалізується на бігу на 400 метрів, учасниця Олімпійських ігор у Токіо. 

Вона є майстром спорту України міжнародного класу і має значні досягнення у своїй спортивній кар'єрі. Катерина здобула золоту медаль на Універсіаді в Неаполі у 2019 році в естафеті 4×400 м, а також "бронзову" на чемпіонаті Європи серед молоді у 2017 році.

Її особистий рекорд на 400 м становить 51.84 секунди (2020 рік). Крім того, вона має медалі з чемпіонатів України та універсіад, а також низку призових місць на чемпіонатах України в приміщенні.

Катерина веде свій блог тренера в Instagram і розповідає про те, як правильно тренуватись самостійно, щоб не нашкодити та мати розвиток, про харчування, спорт і стосунки та інші корисні та цікаві навколобігові речі. 

Марія Голота

Фото: Instagram Марії Голоти

Марія Голота завершила серію World Marathon Majors у 2019 році й навіть готується пройти цю серію вдруге. Вона є сертифікованим тренером за всіма рівнями Американської федерації легкої атлетики (USATF Track&Field Coach Level 1, Level 2 та Level 3) і бренд-амбасадором спортивного бренду PUMA. Також Марія є авторкою книги про біг Never stop.

Марія створила найбільший в Україні незалежний біговий клуб RUN21, який не належить до жодного спортивного бренду, та глобальне ком’юніті бігунів з учасниками по всьому світу. Біг для неї завжди був більше, ніж просто хобі — з особистого інтересу це переросло у професійну діяльність. Вона активно бігає і не планує зупинятись, постійно вдосконалюючи свої навички та знання. 

Марія щиро пише про свій біговий шлях, рефлексує з приводу фінішів та надихає інших на досягнення у бігу, розповідаючи про свій досвід та досягнення клубу.

Анна Абдулова

Фото: Instagram Анни Абдулової

Анна Абдулова — тренерка з бігу, що має місію — привести в любительський спорт якомога більше українців. Займається спортом з 7 років, і наступні 25 були тісно пов’язані з ним. Розповідає, що її стосунки зі спортом були різними — від щасливих до складних і аб’юзивних, але це не завадило їй досягти великих результатів. 

З юнацького віку Анна була частиною збірної команди України з триатлону. За свою кар'єру вона стала неодноразовою переможницею та призеркою Чемпіонатів України, Кубків Європи та Азії. Протягом 6 років була легіонером у французьких та італійських клубах з триатлону, подорожуючи та отримуючи неоціненний досвід на міжнародних змаганнях та спортивних зборах.

Її професійна діяльність поступово злилася з тренерською, і Анна здобула сертифікацію від Міжнародного союзу триатлону, а також дипломи з бігу від Американської асоціації легкої атлетики. Крім того, вона пройшла численні курси з суміжних дисциплін, включаючи фармакологію та реабілітацію.

Наразі основна діяльність Анни пов’язана з підготовкою бігунів: у 2023 році з нею тренувалося понад 800 людей, а у 2024 році ця цифра вже перевищила 1400 учасників.

Ольга Нижник

Фото: Instagram Ольги Нижник

Ольга Нижник — бронзова медалістка Чемпіонату Європи та олімпійка. Вона представляла Україну на Лондонській олімпіаді 2012 року, де посіла 20-те місце. У 2024 році спортсменка здобула перше місце на Варшавському марафоні.

Цікаво, що чоловік Ольги, Микола Нижник, також є професійним українським бігуном. В інстаграмі Ольга постійно ділиться сімейними біговими пригодами, подорожами, тренуваннями та побутом. У березні 2024 року вони фінішували першими на Десятці Незламності, організованій Run Ukraine, кожен у своєму заліку. Ольга та Микола бігають з дитинства, і це їх основна професійна діяльність. Вони також тренують любителів, готуються до нових змагань і виховують дворічну доньку Міру.

Наразі подружжя тренуються у біговому таборі в Кенії, і в Instagram цікаво спостерігати за їх виснажливими тренуваннями та тим, як облаштовані такі організації.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації