7 фільмів березня, які варто подивитися

7 фільмів березня, які варто подивитися Кадр із фільму "Я, "Побєда" і Берлін". Фото: Kinomania

"ТиКиїв" розповідає про 7 кінопрем'єр березня в українських кінотеатрах, які варто подивитися. 

Читай також: Гід на тиждень: куди піти в Києві з 26 лютого до 1 березня

Смак свободи
 

Режисер: Олександр Березань
Виробництво: Україна, 2024
Прем'єра: 7 березня

Новий фільм Олександра Березаня, який зняв стрічки "Шляхетні волоцюги", "Давай танцюй" і серіал "Козаки. Абсолютно брехлива історія". 

Кухарка Варя мріє присвятити життя улюбленій справі. Однак у придорожньому кафе, де вона працювала, її висока кухня виявилась нікому не потрібною. Тож дівчина їде до Львова, щоб стати шефом у ресторані європейської кухні. Там вона знаходить книжку кулінарки Ольги Франко "Перша українська загально-практична кухня" 1929 року. Вона відкриває для дівчини світ вишуканої автентичної кулінарії. Ольгу Франко у стрічці зіграла актриса Ірма Вітовська.

Головна роль дісталась Ірині Кудашовій. До акторського складу також увійшли: Костянтин Темляк, Томаш Собчак, Тетяна Малкова, Римма Зюбіна, Джамала та Павло Лі.

Цензорка
 

Режисер: Петер Керекеш 
Виробництво: Україна, Словаччина, Чехія, 2021
Прем'єра: 7 березня

Дебютна стрічка словацького режисера і сценариста Петера Керекеша. Головну героїню Лесю засудили за вбивство чоловіка-зрадника. Вона народила первістка у спеціальній в'язниці, де відбувають покарання вагітні та жінки з новонародженими дітьми. Лесю турбує, чи дозволять їй опіку над сином. За її життям спостерігає цензорка Олена, якій дедалі складніше лишатися осторонь.

Фільм заснований на реальних історіях жінок із Чорноморської виправної колонії №74. Це одна з двох українських в'язниць, де перебувають вагітні та з новонародженими дітьми.

Світова прем'єра відбулась на Венеційському кінофестивалі, де стрічка отримала приз за найкращий сценарій. Того ж року Словаччина висувала її на "Оскар".

Я, "Побєда" і Берлін
 

Режисерка: Ольга Ряшина
Виробництво: Україна, 2024
Прем'єра: 14 березня

Пригодницька комедія за автобіографічною повістю співака Андрія Кузьменка. Це друга повнометражна робота Ольги Ряшиної після ромкому "Секс і нічого особистого".

Фільм занурює глядачів в атмосферу 1990-х. За три дні до запланованого концерту музикант-початківець Кузьма (Іван Бліндар) разом із другом Бардом вирушає до Берліна на жовтій "Побєді". Хлопці хочуть обміняти старе авто у колекціонера на шестисотий "Мерседес". Кузьма має не лише повернутися до коханої Барбари на новій тачці, а й встигнути на виступ. Однак із перших хвилин подорожі все летить шкереберть.

Фільм зняли ще у 2021 році, однак прокат перенесли через повномасштабне вторгнення росії. 

У стрічці звучать 16 каверів на пісні Скрябіна. До саундтреку долучилися: Monatik, Джамала, Wellboy, Dzidzio, Тіна Кароль, гурти "Антитіла й "Без обмежень".

Зелений кордон
 

Режисерка: Аґнєшка Голланд
Виробництво: Польща, Чехія, Франція, Бельгія, 2023
Прем'єра: 21 березня

Нова робота польки Аґнєшки Голланд, що розповідає про гуманітарну кризу на кордоні Польщі й Білорусі, спричинену режимом Лукашенка у 2021 році. Біженці з Близького Сходу й Африки намагаються дістатися до ЄС лісами між Білоруссю і Польщею. Білоруська пропаганда заманює туди мігрантів та обіцяє легкий прохід. У цьому місці переплітаються життя активістки Юлії, прикордонника Яна та сирійської сім'ї.
Світова прем'єра пройшла в конкурсі Венеційського кінофестивалю, де стрічку відзначили спеціальним призом журі. 

Лишайся онлайн
 

Режисерка: Єва Стрєльнікова
Виробництво: Україна, 2023
Прем'єра: 28 березня

Драма про початок повномасштабної війни, яка стала повнометражним дебютом Єви Стрєльнікової.

До рук київської волонтерки Каті потрапляє ноутбук, який передали для військових. Раптом їй надходить відеодзвінок від хлопчика, який розшукує батька, попереднього власника пристрою. Той зник під час вторгнення російських військових у Бучі. Катя, ризикуючи життям, погоджується допомогти знайти власника. 

Фільм зняли частково у форматі скринлайф. Для деяких сцен записували відеодзвінки героїні на екрані ноутбука.

Світова прем'єра відбулася на кінофестивалі Fantasia у Монреалі, де стрічка отримала приз за найкращий дебют.

У головних ролях — Єлизавета Зайцева, Олександр Рудинський, Гордій Дзюбинський, Роман Лях, Олександр Ярема та Олеся Жураківська.

Пам'ять любові
 

Режисер: Мішель Франко
Виробництво: США, Мексика, 2023
Прем'єра: 28 березня

Новий фільм мексиканця Мішеля Франко, режисера стрічок "Новий порядок" та "Після Люсії". У центрі сюжету — матір-одиначка Сильвія, яка працює соціальною працівницею та виховує доньку. Одного разу її запрошують на зустріч випускників. Там жінка знайомиться з Солом. Чоловік постійно потрапляє в дивні ситуації, бо забуває, що з ним сталося кілька годин тому. Їхня зустріч розпочинається з непорозуміння, але цей випадок зближує обох. Попри особисті травми, вони намагаються побудувати стосунки. Головну жіночу роль зіграла Джессіка Честейн.

Ґодзілла та Конґ: Нова імперія
 

Режисер: Адам Вінґард
Виробництво: США, 2024
Прем'єра: 28 березня

Фантастичний екшен, який є п'ятим фільмом кіносерії "Монстерверс", що об'єднала Ґодзіллу, Кінґ-Конґа та інших чудовиськ із цих двох франшиз. Новинку зняв американець Адам Вінґард. 

Події розгортаються після протистояння у стрічці "Ґодзілла проти Конґа" 2021 року. Ґодзілла та Конґ стикаються з новою колосальною загрозою, яка прихована глибоко всередині планети. Невідома сила загрожує існуванню цих титанів і виживанню людства. Щоб дати відсіч, колишні вороги змушені об'єднатися.

Стрічка розкриває історію походження титанів, таємниці Острова Черепа та деталі міфічної битви, яка сприяла появі цих істот і назавжди пов'язала їх із людьми. 

Головні ролі виконали Ребекка Голл, Браян Тайрі Генрі та Ден Стівенс.

Читай також: Що насправді пропагує фільм "Уроки толерантності"?

Раніше "ТиКиїв" розповідав про фільми, які вийшли у національний прокат у лютому. Дізнавайся про "Дюну: Частину другу", "Зону інтересу", "Уроки толерантності" та інші прем'єри у нашому матеріалі.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
01.jpeg - Ілля Прокопенко
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації