Де відсвяткувати Масницю в Києві: гід головними столичними локаціями

Де відсвяткувати Масницю в Києві: гід головними столичними локаціями Фото: facebook.com/vdngkyiv

Вже розпочався Масляний тиждень, який триватиме до неділі, 2 березня. За традицією зиму проводжають народними забавами, піснями та смачними млинцями. Гуляння триватимуть до Великого посту, а закінчаться спалюванням солом'яного опудала. Як і в попередні роки, через воєнний стан святкові заходи проведуть скромніше, ніж зазвичай. Утім, традиційні локації підготували чимало цікавих активностей.

ВДНГ. Національний комплекс "Експоцентр України"

Фото: пресслужба ВДНГ

​"Зимова Країна" на ВДНГ традиційно завершиться дводенною Масницею. У перші вихідні весни, 1 та 2 березня, територія виставкового комплексу перетвориться на центр народних гулянь, колориту й весняних розваг. У програмі святкування: народні обряди, музика, смачні частування та цікаві активності.

Фото: пресслужба ВДНГ

На фольклорній сцені виступатимуть ансамблі "Громиця", "Зернятко", SoloMia, "Кралиця", гурти "ДваТри", "GG ГуляйГород", Baika Band, капела "Збитень" та дитячо-юнацька вокальна студія "Нота". Програму доповнять колективні співи веснянок, гаївок і майстер-класи з народних танців та хороводів.

Крім того, відбуватимуться вуличні вистави та виступи ходулістів. А всі охочі зможуть взяти участь у майстер-класах з гончарства, виготовлення виробів із соломи, хусткування та інших автентичних ремесел.

Фото: пресслужба ВДНГ

Територію ВДНГ прикрасять різнобарвні квіткові композиції, українські стрічки, гілки з помпонами та велетенська мотанка — символ весни й родинного тепла. На локації ще облаштують лабіринти й фотозони із сіна.

На фудкортах діятиме особливе меню, яке поєднає давні рецепти із сучасними смаками. Солоні й солодкі вареники з різноманітними начинками, млинці, трав'яні чаї, наливки й інші традиційні частування.  

Фото: пресслужба ВДНГ

Яскравим фіналом святкувань стане спалення Коструба, що символізуватиме прощання із зимою. На гостей чекатиме також вогняне шоу від театру вогню "Ясне сонце".

  • ДЕ? ВДНГ, просп. Академіка Глушкова, 1
  • КОЛИ? 1-2 березня, 12:00-20:00 
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Мамаєва Слобода

Фото: музей живої історії "Мамаєва Слобода"

Доторкнутися до давніх традицій нашого народу в козацькому стилі можна на цій унікальній локації. Якщо тобі завжди хотілося дізнатися, як жили наші відважні предки — обов'язково завітай сюди. Тут є традиційні хати, садиби, пасіка та водяний млин, а ще триголова дерев'яна церква Покрови Пресвятої Богородиці.

Фото: музей живої історії "Мамаєва Слобода"

У програмі — майстер-клас із ліплення вареників, обряд "волочіння Колодки" та уроки народних танців. Також відбудеться символічний обряд "Вербове колесо", що закликає весну. Гостей частуватимуть варениками та хмільними вишневими напоями, і все це — під музичний супровід гурту Bozhedary.

  • ДЕ? Музей живої історії "Мамаєва Слобода", вул. Михайла Донця, 2
  • КОЛИ? 1-2 березня, 16:00-18:00 
  • СКІЛЬКИ? 520 грн — для дорослих, 420 грн — для дітей

Музей просто неба в Пирогові

Фото: instagram.com/pyrohiv.museum

Уже два десятки років у Пирогові відзначають стародавнє свято під назвою "Масниця. Колодій". Гостей розважатимуть традиційними народними забавами, запросять до танцю та пригощатимуть смачними стравами: варениками, млинцями й узваром.

Тут можна послухати виступи народних колективів та приєднатись до веселих ігор, хороводів, конкурсів та забав для всієї родини. Завершенням свята стане "Кострубонька" — обряд спалювання опудала, що уособлює зиму. 

  • ДЕ? Вул. Академіка Тронька, 1, Національний музей народної архітектури та побуту України "Пирогів" 
  • КОЛИ? 1-2 березня, з 12:00 
  • СКІЛЬКИ? 150 грн 

"Арт-завод Платформа"

Фото: instagram.com/artzavodplatforma

Збиратися разом на "Коло Свароже. Колодій" від "Арт-завод Платформа" — це багаторічна традиція киян. У ці дні заплановані виступи переможців "Євробачення-2022" KALUSH ORCHESTRA, етноф'южн-гурту EtnoGen, гурту Wahomo та колективу Чумацький Шлях (CH.SH), який запалить у жанрі Folk Alternative Metal.

Також у програмі: майстер-класи, шоу світлових барабанів, бойовий гопак та видовищні ходулісти-бики. Ще працюватиме виставка репродукції картин відомої франківської художниці Марти Пітчук. А на фудкортах можна буде скуштувати традиційні млинці та вареники. Завершиться свято вогняним шоу зі спаленням Марени — символу зими. 

  • ДЕ? Вул. Я. Гніздовського, 1А, "Арт-завод Платформа" 
  • КОЛИ? 1-2 березня, з 12:00 
  • СКІЛЬКИ? 300 грн 

​Українське село​

Фото: facebook.com/Ukrselo

Ще одна локація, де можна поринути у стародавні традиції, — етнографічний комплекс "Українське село". Цими вихідними тут заплановані майстер-класи з народних ремесел, оглядова екскурсія експозицією музею, розспівування весняних пісень, обрядові дійства та ігри для дітлахів просто неба.

Фото: facebook.com/Ukrselo

На фудкортах гостям запропонують млинці, вареники, козацький куліш, шашлик, гарячі напої та глінтвейн у казані. А завершать гуляння феєричним спалюванням солом'яного Коструба.

  • ДЕ? Вул. Димитрівська, 1, с. Бузова, Києво-Святошинський р-н
  • КОЛИ? 1-2 березня, 13:00-15:00 
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Читай також: Гід на тиждень: куди піти в Києві 24 лютого - 2 березня  

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації