Де відсвяткувати Масницю у Києві: гід головними столичними локаціями
Сьогодні, 11 березня, розпочинається Масляний тиждень, який триватиме до неділі, 17 березня. За традицією зиму проводжають народними забавами, піснями й смачними млинцями. Гуляння триватимуть до Великого посту, а закінчаться спалюванням солом'яного опудала. Як і у попередні роки, через воєнний стан більшість святкувань пройдуть скромніше, ніж зазвичай. Утім, традиційні локації підготували чимало цікавих активностей.
ВДНГ. Національний комплекс "Експоцентр України"
"Зимова Країна" на ВДНГ традиційно завершиться дводенною Масницею. Гостям пропонують послухати веснянки, побачити відтворення обрядів, скуштувати страви національної кухні та взяти участь у тематичних майстер-класах. Спеціально до Масниці територію комплексу прикрасять декораціями з сіна. Їх доповнять різнобарвними стрічками, що символізують настання весни. Ще одне яскраве доповнення Масниці на ВДНГ — ходулісти, які протягом двох днів зустрічатимуть гостей. Кульмінацією свята традиційно стане вогняне шоу зі спалюванням опудала зими.
На центральній площі ВДНГ встановлять і невелику сцену, де протягом двох днів виступатимуть народні гурти та колективи. Щогодини з 12:00 до 18:00 тут показуватимуть виставу про історію свята — "Ой на Масницю!".
У суботу, 16 березня, на сцені виступатимуть народний фольклорний ансамбль "Громиця", гурти "Шум'я" та "ДваТри".
У неділю, 17 березня, заплановані виступи гуртів "ГуляйГород", SoloMia та дитячого фольклорного ансамблю "Зернятко". Усе це відбуватиметься на центральній площі Експоцентру. Тут буде бар вареників і фудкорт з великим різноманіттям страв: від бограча до гриля. Поруч працюватиме і зона майстер-класів.
- ДЕ? Київ, ВДНГ, просп. Академіка Глушкова, 1
- КОЛИ? 16-17 березня. Графік роботи: 12:00-21:00
- СКІЛЬКИ? Вхід вільний
Мамаєва Слобода
Доторкнутися до давніх традицій нашого народу у козацькому стилі можна на цій унікальній локації. Якщо тобі завжди хотілося дізнатися, як жили наші відважні предки — обов'язково завітай сюди. Тут є традиційні хати, садиби, пасіка та водяний млин, а ще триголова дерев'яна церква Покрови Пресвятої Богородиці.
Святкування пройде в дусі українських традицій. Млинців і спалення опудала не буде, натомість ліпитимуть традиційні українські вареники з сиром, відбудеться майстер-клас з народного танцю, волочіння та розтанцьовування Колодки — вербовеє колесо — заклик весни, а також відвідувачів пригощатимуть унікальною прадідівською стравою "смажені вареники" та хмільною Пані Вишнею.
- ДЕ? Музей живої історії "Мамаєва Слобода", вул. Михайла Донця, 2
- КОЛИ? 16-17 березня
- СКІЛЬКИ? Вартість квитка — 400 гривень. У вартість включено вхідний квиток до музею, двогодинна святкова програма, майстер-клас із ліпки вареників, пригощання
Щоб взяти участь у святкуванні, реєструйся за телефоном: 099-478-41-30 (вайбер, телеграм). Кількість місць обмежена.
Музей "Пирогів"
Уже два десятки років у Пирогові відзначають стародавнє свято під назвою "Масниця. Колодій". Гостей розважатимуть традиційними народними забавами, запросять до танцю, пригощатимуть смачними стравами: варениками, млинцями та узваром. Тут можна послухати народні пісні та виступи народних колективів. Завершенням свята стане "Кострубонька" — обряд спалювання опудала, що уособлює зиму.
- ДЕ? Вул. Академіка Тронька, 1. Національний музей народної архітектури та побуту України "Пирогів"
- КОЛИ? 16-17 березня
- СКІЛЬКИ? Вхід вільний
Арт-завод "Платформа"
Зануритись в таємничу атмосферу давніх традицій і спалити символ зими запрошує і арт-завод "Платформа". На тебе чекають виступи Юлії Юріної із програмою "Ґвара", The DOOX, NAZVA, Rohata Zhaba, Zapal band, Ярра. Також у програмі: бойовий гопак, танець з шаблями, жонглювання гирями, а ще шоу на литаврах й барабанах, шоу театру вогню "Ясне сонце": "Палаюче колесо", "Вогненний лабіринт" та "Спалення Марени". Гості зможуть взяти участь у майстер-класах з карбування металу, гончарства, ковальського мистецтва та виготовлення традиційних народних оберегів. А закінчиться все також обрядом спалювання символу зими.
- ДЕ? Вул. Я. Гніздовського, 1А, Арт-завод "Платформа"
- КОЛИ? 16-17 березня
- СКІЛЬКИ? Вхід вільний
Українське село
Ще одна локація, де можна поринути у стародавні традиції, — етнографічний комплекс "Українське село". Цими вихідними тут заплановані майстер-класи з народних ремесел, оглядова екскурсія експозицією музею, народні ігри для дітлахів просто неба, а завершать гуляння феєричним спалюванням опудала. На фудкортах гостям запропонують вареники, гарячі страви, куліш та шашлик.
- ДЕ? Вул. Димитрівська, 1, с. Бузова, Києво-Святошинський р-н
- КОЛИ? 16-17 березня
- СКІЛЬКИ? Вхід вільний