Де відсвяткувати Масницю в Києві: гід головними столичними локаціями

Вже розпочався Масляний тиждень, який триватиме до неділі, 2 березня. За традицією зиму проводжають народними забавами, піснями та смачними млинцями. Гуляння триватимуть до Великого посту, а закінчаться спалюванням солом'яного опудала. Як і в попередні роки, через воєнний стан святкові заходи проведуть скромніше, ніж зазвичай. Утім, традиційні локації підготували чимало цікавих активностей.
ВДНГ. Національний комплекс "Експоцентр України"

"Зимова Країна" на ВДНГ традиційно завершиться дводенною Масницею. У перші вихідні весни, 1 та 2 березня, територія виставкового комплексу перетвориться на центр народних гулянь, колориту й весняних розваг. У програмі святкування: народні обряди, музика, смачні частування та цікаві активності.

На фольклорній сцені виступатимуть ансамблі "Громиця", "Зернятко", SoloMia, "Кралиця", гурти "ДваТри", "GG ГуляйГород", Baika Band, капела "Збитень" та дитячо-юнацька вокальна студія "Нота". Програму доповнять колективні співи веснянок, гаївок і майстер-класи з народних танців та хороводів.
Крім того, відбуватимуться вуличні вистави та виступи ходулістів. А всі охочі зможуть взяти участь у майстер-класах з гончарства, виготовлення виробів із соломи, хусткування та інших автентичних ремесел.

Територію ВДНГ прикрасять різнобарвні квіткові композиції, українські стрічки, гілки з помпонами та велетенська мотанка — символ весни й родинного тепла. На локації ще облаштують лабіринти й фотозони із сіна.
На фудкортах діятиме особливе меню, яке поєднає давні рецепти із сучасними смаками. Солоні й солодкі вареники з різноманітними начинками, млинці, трав'яні чаї, наливки й інші традиційні частування.

Яскравим фіналом святкувань стане спалення Коструба, що символізуватиме прощання із зимою. На гостей чекатиме також вогняне шоу від театру вогню "Ясне сонце".
- ДЕ? ВДНГ, просп. Академіка Глушкова, 1
- КОЛИ? 1-2 березня, 12:00-20:00
- СКІЛЬКИ? Вхід вільний
Мамаєва Слобода

Доторкнутися до давніх традицій нашого народу в козацькому стилі можна на цій унікальній локації. Якщо тобі завжди хотілося дізнатися, як жили наші відважні предки — обов'язково завітай сюди. Тут є традиційні хати, садиби, пасіка та водяний млин, а ще триголова дерев'яна церква Покрови Пресвятої Богородиці.

У програмі — майстер-клас із ліплення вареників, обряд "волочіння Колодки" та уроки народних танців. Також відбудеться символічний обряд "Вербове колесо", що закликає весну. Гостей частуватимуть варениками та хмільними вишневими напоями, і все це — під музичний супровід гурту Bozhedary.
- ДЕ? Музей живої історії "Мамаєва Слобода", вул. Михайла Донця, 2
- КОЛИ? 1-2 березня, 16:00-18:00
- СКІЛЬКИ? 520 грн — для дорослих, 420 грн — для дітей
Музей просто неба в Пирогові

Уже два десятки років у Пирогові відзначають стародавнє свято під назвою "Масниця. Колодій". Гостей розважатимуть традиційними народними забавами, запросять до танцю та пригощатимуть смачними стравами: варениками, млинцями й узваром.
Тут можна послухати виступи народних колективів та приєднатись до веселих ігор, хороводів, конкурсів та забав для всієї родини. Завершенням свята стане "Кострубонька" — обряд спалювання опудала, що уособлює зиму.
- ДЕ? Вул. Академіка Тронька, 1, Національний музей народної архітектури та побуту України "Пирогів"
- КОЛИ? 1-2 березня, з 12:00
- СКІЛЬКИ? 150 грн
"Арт-завод Платформа"

Збиратися разом на "Коло Свароже. Колодій" від "Арт-завод Платформа" — це багаторічна традиція киян. У ці дні заплановані виступи переможців "Євробачення-2022" KALUSH ORCHESTRA, етноф'южн-гурту EtnoGen, гурту Wahomo та колективу Чумацький Шлях (CH.SH), який запалить у жанрі Folk Alternative Metal.
Також у програмі: майстер-класи, шоу світлових барабанів, бойовий гопак та видовищні ходулісти-бики. Ще працюватиме виставка репродукції картин відомої франківської художниці Марти Пітчук. А на фудкортах можна буде скуштувати традиційні млинці та вареники. Завершиться свято вогняним шоу зі спаленням Марени — символу зими.
- ДЕ? Вул. Я. Гніздовського, 1А, "Арт-завод Платформа"
- КОЛИ? 1-2 березня, з 12:00
- СКІЛЬКИ? 300 грн
Українське село

Ще одна локація, де можна поринути у стародавні традиції, — етнографічний комплекс "Українське село". Цими вихідними тут заплановані майстер-класи з народних ремесел, оглядова екскурсія експозицією музею, розспівування весняних пісень, обрядові дійства та ігри для дітлахів просто неба.

На фудкортах гостям запропонують млинці, вареники, козацький куліш, шашлик, гарячі напої та глінтвейн у казані. А завершать гуляння феєричним спалюванням солом'яного Коструба.
- ДЕ? Вул. Димитрівська, 1, с. Бузова, Києво-Святошинський р-н
- КОЛИ? 1-2 березня, 13:00-15:00
- СКІЛЬКИ? Вхід вільний