Де відсвяткувати Масницю у Києві: гід головними столичними локаціями

Де відсвяткувати Масницю у Києві: гід головними столичними локаціями Колаж: "ТиКиїв"

Сьогодні, ​11 березня, розпочинається Масляний тиждень, який триватиме до неділі, 17 березня. За традицією зиму проводжають народними забавами, піснями й смачними млинцями. Гуляння триватимуть до Великого посту, а закінчаться спалюванням солом'яного опудала. Як і у попередні роки, через воєнний стан більшість святкувань пройдуть скромніше, ніж зазвичай. Утім, традиційні локації підготували чимало цікавих активностей.

ВДНГ. Національний комплекс "Експоцентр України"

Фото: ВДНГ

​"Зимова Країна" на ВДНГ традиційно завершиться дводенною Масницею. Гостям пропонують послухати веснянки, побачити відтворення обрядів, скуштувати страви національної кухні та взяти участь у тематичних майстер-класах. Спеціально до Масниці територію комплексу прикрасять декораціями з сіна. Їх доповнять різнобарвними стрічками, що символізують настання весни. Ще одне яскраве доповнення Масниці на ВДНГ — ходулісти, які протягом двох днів зустрічатимуть гостей. Кульмінацією свята традиційно стане вогняне шоу зі спалюванням опудала зими. 

Фото: ВДНГ

На центральній площі ВДНГ встановлять і невелику сцену, де протягом двох днів виступатимуть народні гурти та колективи. Щогодини з 12:00 до 18:00 тут показуватимуть виставу про історію свята — "Ой на Масницю!".

Фото: ВДНГ

У суботу, 16 березня, на сцені виступатимуть народний фольклорний ансамбль "Громиця", гурти "Шум'я" та "ДваТри".

Фото: ВДНГ

У неділю, 17 березня, заплановані виступи гуртів "ГуляйГород", SoloMia та дитячого фольклорного ансамблю "Зернятко". Усе це відбуватиметься на центральній площі Експоцентру. Тут буде бар вареників і фудкорт з великим різноманіттям страв: від бограча до гриля. Поруч працюватиме і зона майстер-класів.

  • ДЕ? Київ, ВДНГ, просп. Академіка Глушкова, 1
  • КОЛИ? 16-17 березня. Графік роботи: 12:00-21:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Мамаєва Слобода

Фото: музей живої історії "Мамаєва Слобода"

Доторкнутися до давніх традицій нашого народу у козацькому стилі можна на цій унікальній локації. Якщо тобі завжди хотілося дізнатися, як жили наші відважні предки — обов'язково завітай сюди. Тут є традиційні хати, садиби, пасіка та водяний млин, а ще триголова дерев'яна церква Покрови Пресвятої Богородиці.

Фото: музей живої історії "Мамаєва Слобода"

Святкування пройде в дусі українських традицій. Млинців і спалення опудала не буде, натомість ліпитимуть традиційні українські вареники з сиром, відбудеться майстер-клас з народного танцю, волочіння та розтанцьовування Колодки — вербовеє колесо — заклик весни, а також відвідувачів пригощатимуть унікальною прадідівською стравою "смажені вареники" та хмільною Пані Вишнею.

  • ДЕ? Музей живої історії "Мамаєва Слобода", вул. Михайла Донця, 2
  • КОЛИ? 16-17 березня
  • СКІЛЬКИ? Вартість квитка — 400 гривень. У вартість включено вхідний квиток до музею, двогодинна святкова програма, майстер-клас із ліпки вареників, пригощання

Щоб взяти участь у святкуванні, реєструйся за телефоном: 099-478-41-30 (вайбер, телеграм). Кількість місць обмежена.​

Музей "Пирогів"​

Фото: музей "Пирогів" 

Уже два десятки років у Пирогові відзначають стародавнє свято під назвою "Масниця. Колодій". Гостей розважатимуть традиційними народними забавами, запросять до танцю, пригощатимуть смачними стравами: варениками, млинцями та узваром. Тут можна послухати народні пісні та виступи народних колективів. Завершенням свята стане "Кострубонька" — обряд спалювання опудала, що уособлює зиму.

  • ДЕ? Вул. Академіка Тронька, 1. Національний музей народної архітектури та побуту України "Пирогів" 
  • КОЛИ? 16-17 березня 
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Арт-завод "Платформа"

Фото: арт-завод "Платформа" 

Зануритись в таємничу атмосферу давніх традицій і спалити символ зими запрошує і арт-завод "Платформа". На тебе чекають виступи Юлії Юріної із програмою "Ґвара", The DOOX, NAZVA, Rohata Zhaba, Zapal band, Ярра. Також у програмі: бойовий гопак, танець з шаблями, жонглювання гирями, а ще шоу на литаврах й барабанах, шоу театру вогню "Ясне сонце": "Палаюче колесо",  "Вогненний лабіринт" та "Спалення Марени". Гості зможуть взяти участь у майстер-класах з карбування металу, гончарства, ковальського мистецтва та виготовлення традиційних народних оберегів. А закінчиться все також обрядом спалювання символу зими. 

  • ДЕ? Вул. Я. Гніздовського, 1А, Арт-завод "Платформа" 
  • КОЛИ? 16-17 березня 
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

​Українське село​

Фото: фейсбук етнокомплексу "Українське село" 

Ще одна локація, де можна поринути у стародавні традиції, — етнографічний комплекс "Українське село". Цими вихідними тут заплановані майстер-класи з народних ремесел, оглядова екскурсія експозицією музею, народні ігри для дітлахів просто неба, а завершать гуляння феєричним спалюванням опудала. На фудкортах гостям запропонують вареники, гарячі страви, куліш та шашлик. 

  • ДЕ? Вул. Димитрівська, 1, с. Бузова, Києво-Святошинський р-н
  • КОЛИ? 16-17 березня 
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_1490.JPG - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації