Художні виставки серпня, які тобі варто відвідати

Художні виставки серпня, які тобі варто відвідати Колаж Іллі та Олександри Чичкан "Пташиний цвинтар", 2023. Фото надала пресслужба Київської картинної галереї

У які музеї та галереї Києва варто потрапити у серпні? Відповідь шукай у нашій добірці художніх виставок, що відкрилися у столиці цього місяця. Розповідаємо про п'ять особливо цікавих проєктів. 

Читай також: Цікавий тиждень: куди піти в Києві 14-18 серпня

Біля корита

Виставка Біля корита
Афіша: Imagine Point

У галереї Imagine Point працює так звана антикорупційна виставка представників нефігуративного живопису Віктора Дейсуна та Василя Змієвця. Художники показали новий проєкт із соціальним коментарем "Біля корита". Це створені протягом останніх років артоб'єкти та фото, що наголошують на явищі корупції в українській політичній системі.

Проєкт "Біля корита" — це спроба через мистецьку складову підкреслити політичні аспекти в українському історичному й сучасному дискурсі та підважити загальновідомі факти, про які "зазвичай не говорять". Актуалізуючи питання корупції та політичних ігор, які відбуваються біля "корита влади", подібні проєкти є агентами змін, що провокують їх обговорення, — зазначено в описі. 

  • ДЕ? Просп. Голосіївський, 86/1. Imagine Point
  • КОЛИ? До 26 серпня, 12:00-18:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Гостинець

Виставка Гостинець
Афіша: Shtein

У просторі thesteinstudio розпочалася колективна виставка, що об'єднала вісьмох сучасних українських художників. Її учасниками стали Катя Лесів, Катерина Алійник, Лада Вербіна, Євген Коршунов, Ольга Штейн, Інга Леві, Діана Халілова та Тамара Турлюн. Головна тема проєкту "Гостинець" — їжа як форма пам'яті та її роль і значення у житті людини. Складається з утілених у різних мистецьких формах історій, пов'язаних із традицією приготування та споживання їжі. Як підкреслюють організатори, ця тема "надзвичайно актуалізується під час повномасштабного вторгнення". Адже кожен з етапів — від вирощування до споживання — набуває додаткових сенсів.

В Україні немає жодної сім’ї, в якій не переживали б родові травми після Голодоморів, воєн та репресій радянської тоталітарної машини. Водночас Україна вважається "житницею світу" та постачає зерно навіть в умовах ведення бойових дій. Місце й роль їжі та обрядовості, пов'язаною з нею, змінюється під впливом історичних подій, — каже кураторка виставки, художниця Тамара Турлюн.

  • ДЕ? Вул. Лютеранська, 6. thesteinstudio
  • КОЛИ? До 31 серпня, 11:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Сергій Животков. Постлюдія

Виставка Сергій Животков. Постлюдія
Афіша: Stedley Art Foundation

У галереї White Space триває ретроспективна виставка художника Сергія Животкова, який загинув 2000 року у 38-річному віці. Його називають майстром буремного покоління 1980–1990-х, який залишався вірним живописному аскетизму, гармонійній палітрі майстрів раннього Відродження, ліричній проникливості та медитативному художньому процесу. Експозиція містить картини, які входять до "Біблійної серії" 1990–1998-х. Серед них — невеликі композиції "Розп'яття", "Мадонна" та "Успіння" і масштабна "Таємна вечеря". За словами художниці й мистецтвознавиці Ольги Петрової, це "артистична бесіда митця з першообразами".

Аура полотен Сергія Животкова — для того, хто володіє культурою споглядання, веде до найпотаємнішого. Дарує проникнення у підсвідомість митця, в особливий стан його осяяної душі, враженої красою. У сторожкій тиші його робіт відчувається магія таємниці, загадковості та нез'ясованої тривоги. Художник залишив у полотнах згадку про втрачену в нашому критично налаштованому світі романтику, поезію та елегійні роздуми. А виставка "Постлюдія" лишає легкий смуток та філософування, віддаючи шану творчому шляху митця та його служінню мистецтву, — розповідає Ольга Петрова. 

  • ДЕ? Вул. Богдана Хмельницького, 62-б. White Space
  • КОЛИ? До 3 вересня, 11:00-17:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний за попередньою домовленістю

Український колаж

Виставка Український колаж
Афіша: Київська картинна галерея

У Київській картинній галереї стартувала виставка, на якій зібрано колажні роботи кількох поколінь вітчизняних митців. В експозиції представлено 13 авторів, зокрема Сергій Святченко, Ілля Чичкан, Сергій Параджанов, Тіберій Сільваші, Олександр Ройтбурд, Юрій Іллєнко, Юрій Вакуленко. У різні роки вони віддали данину естетиці колажу, техніка якого надихала їх, рухала творчі ідеї та сприяла розкриттю нових граней таланту. Як зазначають у музеї, твори дають змогу простежити розвиток українського колажу протягом століття.

Колаж залишає багато свободи для інтерпретації. Це мистецтво живиться натхненням із найрізноманітніших джерел. У неочевидну та парадоксальну естетичну єдність різнорідні елементи поєднує фантазія художника. У будь-якому вияві колаж — це семантично багатокодований смисловий простір. Саме тому він здатен розпізнавати неочевидні зв'язки предметів і явищ, — йдеться в анонсі. 

  • ДЕ? Вул. Терещенківська, 9. Національний музей "Київська картинна галерея"
  • КОЛИ? До 6 вересня, 11:00-18:00
  • СКІЛЬКИ? 100-200 грн

Моя історія. 32 роки Незалежності

Виставка Моя історія. 32 роки Незалежності
Фото: Музей Києва

У Музеї Києва триває колективна виставка до 32-ї річниці Незалежності, присвячена відображенню сучасної історії України у візуальних мистецтвах. Складається з трьох частин. У центральній представлені артоб'єкти 33 сучасних художників. Зокрема, роботи Івана Марчука, Анатолія Криволапа, Олександра Животкова, Павла Макова, Владислава Шерешевського, Матвія Вайсберга, Олександра Дубовика. Також є колекція пам'ятних монет від Національного банку та художніх марок від Укрпошти, які репрезентують різні роки Незалежності. 

На особливу увагу заслуговують твори мистецтва, якими проілюстровано кожен рік Незалежності. Вони підібрані з приватних колекцій та музейних зібрань. Чимало з них було неможливо побачити дотепер. Різноманітність форм вражає: живопис, скульптура, декоративне мистецтво, фото, відео та інсталяції. У цьому проєкті немає випадкових робіт. Усі вони так чи інакше перегукуються з тими історичними подіями, що відбувались у країні, та є свідченням розвитку і становлення нашої держави, — зазначено в афіші.

  • ДЕ? Вул. Богдана Хмельницького, 7. Музей історії міста Києва
  • КОЛИ? До 5 листопада, 12:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? 70-140 грн

Читай також: що треба знати про виставку "Моя історія. 32 роки Незалежності"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
01.jpeg - Ілля Прокопенко
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації