Куди піти на День Києва

Куди піти на День Києва Колаж: "ТиКиїв"

В останню неділю травня відзначаємо День Києва. Як краще його провести? Маємо для тебе кілька варіантів. У цьому матеріалі — деякі цікаві події найближчих вихідних з нагоди Дня народження української столиці. 

Ярмарок народного мистецтва

Ярмарок народного мистецтва
Афіша: Музей Гончара

Майстри з різних куточків України привезуть свої мистецькі вироби на ярмарок народного мистецтва, що проходитиме на подвір'ї Музею Івана Гончара. Буде представлено різноманіття ремесел — гончарство, вишивка, ткацтво, соломоплетіння, лозоплетіння, свічкарство, писанкарство, лялькарство, витинанкарство, плетіння з листя кукурудзи та трави, дереворізьблення, кобзарство, ковальство. 

Також підготували майстер-класи. Можна буде навчитися самостійно створювати свічки з воску, глиняні свищики, коників з трави, ляльок з листя кукурудзи, гончарні та різьблені вироби з дерева. 

У музеї запрошують побачити красу українського народного мистецтва, підтримати майстрів своєю увагою, дізнатися більше про ремесла та знайти вироби, що прикрасять житло або стануть подарунком близьким. 

  • ДЕ? Вул. Лаврська, 19. Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара"
  • КОЛИ? 27-28 травня, 10:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? 50 грн

Київський маркет

Київський маркет
Афіша: "Всі. Свої"

Понад 170 столичних брендів створюють цікаву локальну продукцію. Речі їхнього виробництва можна буде роздивитися та придбати на Київському маркеті.

Дводенний захід, присвячений Дню народження міста, організовує магазин "Всі. Свої". Буде не лише великий вибір одягу, а й сумки, прикраси, сувеніри, текстиль і декор для дому, інтер'єрні іграшки, свічки та їжа. Зокрема, тут знайдеться ціла низка різноманітних виробів із символікою Києва. 

У закладі запрошують завітати на маркет, щоб відчути святковий настрій, зізнатися в любові рідному місту разом із брендами та підтримати українських виробників. 

  • ДЕ? Вул. Десятинна, 12. Магазин "Всі. Свої"
  • КОЛИ? 27-28 травня, 10:00-20:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Фестиваль "КиївКіноФест"

КиївКіноФест
Афіша: Кінотеатр "Жовтень"

Субота й неділя — останні дні фестивалю класичного вітчизняного кіно, що проходить до Дня Києва в кінотеатрі "Жовтень". Усі покази відбуваються за участі кінознавців "Довженко-Центру".

27 травня о 14:50 покажуть комедію "За двома зайцями" 1961 року режисера Віктора Іванова. Її оригінальну україномовну звукову доріжку реставратори "Довженко-Центру" знайшли у Маріупольському фільмофонді та відновили 2013-го. О 16:00 буде сеанс комедії "Штепсель одружує Тарапуньку" 1957 року режисерів Юхима Березіна та Юрія Тимошенка. 

Паралельно в галереї на другому поверсі закладу триватиме виставка світлин фотографа Сергія Рістенка Kyiv on air. 

28 травня о 17:15 ти зможеш переглянути драму "Приятель небіжчика" 1997-го В'ячеслава Криштофовича. Паралельно з 11:00 до 18:00 на площі перед кінотеатром триватиме ярмарок "Неречизм", на якому представлять свої вироби та твори молоді митці й локальні бренди. А у своп-зоні можна буде обмінятися вживаними й новими речами, зокрема одягом, книжками, біжутерією.

Ще о 14:00 у кафе кінотеатру "Жовтень" розпочне роботу виставка стріт-арт-фоторобіт Антона Борисенка Surface and inner mood of the city. Експозиція триватиме до 11 червня. 

  • ДЕ? Вул. Костянтинівська, 26. Кінотеатр "Жовтень"
  • КОЛИ? 27-28 травня, 11:00-19:30
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний, квитки на фільми - 140 грн

Фестиваль Kyiv Forever

Фестиваль Kyiv Forever
Афіша: Музей Києва

П'ять виставок, дві лекції та шість майстер-класів — саме таке наповнення пізнавально-розважальної програми для дорослих і дітей у Музеї Києва.

27 травня проведуть лекцію "Особливості виготовлення одягу у ранньому Середньовіччі" та майстер-класи з виготовлення свічок з бортного воску і з малювання київських мостів, середньовічного в'язання голкою.

28 травня буде лекція "Київська археологія часів російсько-української війни: нові виклики та перспективи" та майстер-класи з основ кириличного письма, а також створення середньовічної ілюстрації, гончарних виробів у традиційній техніці часів Київської Русі та оберега за подобою чумацької ікони на рибі. 

Протягом двох днів ти зможеш побачити експозиції "Києве мій", Kyiv Forever, "Made in Kyiv. Археологія повсякдення", "Історія у склі" та "ІХТІС. Ікона на рибі". Ще працюватимуть кав'ярня, дитяча зона з тематичними розмальовками й демонстраційні локації — скрипторій середньовічного писаря, майстерня середньовічного ілюмінатора та локація виробів із бортного воску.

Організатори фестивалю обіцяють мандрівку в часі на тисячу років назад. 

  • ДЕ? вул. Богдана Хмельницького, 7. Музей історії міста Києва
  • КОЛИ? 27-28 травня, 12:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? 40-500 грн

Фестиваль "Azov Артнаступ"

Azov Артнаступ
Фото: Azov One

Благодійний мистецький фестиваль на підтримку полку "Азов" проведуть на території парку розваг X-Park. Очікуються концерти, стендап, фотозони, фудкорти та ярмарок із мерчем від громадської організації Azov One. 

Серед учасників події — співаки Dantes і Positiff, співачки Руслана, Злата Огнєвіч, Дарія Астаф'єва, Lida Lee, гурти "Воплі Відоплясова" та Tember Blanche, комік Василь Байдак. Ведучий шоу — Тимур Мірошниченко. Всі зібрані кошти обіцяють перерахувати на потреби артилерії бригади Національної гвардії України "Азов". 

  • ДЕ? Парк "Муромець". Спортивно-розважальний комплекс X-Park
  • КОЛИ? 27 травня, 12:30-19:00
  • СКІЛЬКИ? Донат від 400 грн

Відкриття фестивалю "Протасів Яр"

Фестиваль "Протасів Яр"
Афіша: фестиваль "Протасів Яр"

Фестиваль пам'яті громадського активіста та військового Романа Ратушного "Протасів Яр" триватиме з травня до вересня. Буде складатися з концертів, кінопоказів, лекцій, екскурсій та інших заходів, у межах яких планують збирати кошти на підтримку захисників України. 

Відкриття відбудеться 27 травня. Розпочнеться о 15:00 на головній локації у Протасовому Яру зі звернення письменниці Світлани Поваляєвої, матері Романа Ратушного. Також у програмі — дискусії "Феномен українського волонтерства" та "Громадянське суспільство під час війни і світ".

Музична частина пройде з 19:00 у будівлі Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків. Виступатимуть співачка і композиторка Мар'яна Садовська, вокальний дует "Тельнюк: Сестри" та гурт "Крихітка" на чолі з Олександрою Кольцовою.

  • ДЕ? Галявина Протасового Яру; Вул. Клінічна, 25. "Буряки-Хол" в Інституті біоенергетичних культур і цукрових буряків
  • КОЛИ? 27 травня, 15:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

День Києва в Історичному музеї

День Києва в Історичному музеї
Афіша: Національний музей історії України

Національний музей історії України підготував спеціальну програму до Дня міста. 28 травня о 12:00 виступлять майстри-реконструктори старосвітських музичних інструментів. Вони виконуватимуть старовинні  українські пісні в супроводі давніх інструментів. Можна буде не тільки послухати звучання, а й дізнатися про їхню історію та долучитися до створення. 

О 13:00 учасники клубу історичної реконструкції "Росичі" покажуть середньовічні обладунки, одяг та амуніцію, а також влаштують лицарські турніри. 

О 14:00 відбудеться концерт учасників студії при Національній капелі бандуристів імені Георгія Майбороди під керівництвом.

А о 15:15 буде виступ представників київської школи ірландського танцю Shannon River. Після нього — майстер-клас із традиційних танців цієї країни.

Також о 15:00 почнеться екскурсія "Від града Кия до Володимира". Під час прогулянки історичним серцем столиці ти матимеш змогу дізнатися цікаві факти про заснування і розквіт середньовічного Києва та пам'ятки тієї доби.

  • ДЕ? Вул. Володимирська 2. Національний музей історії України
  • КОЛИ? 28 травня, 12:00-16:30
  • СКІЛЬКИ? На частину подій вхід вільний, на інші — 50-250 грн

Кінопоказ "Як тебе не любити 2.0"

Спецпоказ Як тебе не любити 2.0
Афіша: Takflix

Шість фільмів увійшло до добірки короткого метру про Київ "Як тебе не любити 2.0" від онлайн-кінотеатру Takflix. Спецпоказ з обговоренням за участі режисерки та засновниці платформи Надії Парфан відбудеться в межах проєкту "Кінопростор" в "Українському Домі".

У програмі є цьогорічні короткометражні новинки — драми "Це побачення" Надії Парфан із конкурсної програми Берлінського кінофестивалю та "Театральна" Аліни Панасенко і документалістика "Голубівники Києва" Михайла Волкова. А також анімація "Виходь, Маша" 2021-го Юлії Шалімової і документалка "Присвячується молоді всього світу ІІ" 2019-го Яреми Малащука та Романа Хімея. Ще одна стрічка добірки — незавершена експериментальна класична робота Сергія Параджанова "Київські фрески" 1966 року. 

  • ДЕ? Вул. Хрещатик, 2. Національний центр "Український Дім"
  • КОЛИ? 28 травня, 16:00
  • СКІЛЬКИ? 100 грн
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
01.jpeg - Ілля Прокопенко
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

Великдень на Київщині: чи діятиме комендантська година та які заходи безпеки передбачені - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Великдень на Київщині: чи діятиме комендантська година та які заходи безпеки передбачені

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора

У Києві зафіксували рекордний паводок: чи несе він загрозу місту - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

У Києві зафіксували рекордний паводок: чи несе він загрозу місту

Експеримент з озеленення: у Києві висадять декоративні луки та частково відмовляться від косіння трави - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

Експеримент з озеленення: у Києві висадять декоративні луки та частково відмовляться від косіння трави

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації