7 головних прем'єр Каннського кінофестивалю 2023

7 головних прем'єр Каннського кінофестивалю 2023 Кадр із фільму "Астероїд-Сіті". Фото: focusfeatures.com

76-й Каннський кінофестиваль розпочався 16 травня у Франції. Захід триватиме до 27 травня. З його програми ми виділили фільми, на які чекаємо найбільше. Це сімка цікавих прем'єр цьогорічного кінофоруму, які варто проглянути, коли вони вийдуть у кінотеатрах і на стримінгах. 

Вбивці квіткової повні

Режисер: Мартін Скорсезе

Мабуть, найгучніша новинка нинішнього Каннського кінофестивалю — довгоочікуване епічне полотно американського класика Мартіна Скорсезе "Вбивці квіткової повні" тривалістю 3 години 26 хвилин. 

Події розгортаються у 1920-х роках на території індіанського племені Осейдж в однойменному окрузі штату Оклахома, США. Хтось починає вбивати місцевих жителів, які розбагатіли після виявлення родовищ нафти. До 1923-го, за офіційними даними, кількість жертв досягла 20. Наступного року Бюро розслідувань посилає в Осейдж своїх агентів для розкриття серії злочинів проти індіанців, за сюжетом.

Кримінальна драма створена на основі бестселера Девіда Ґренна "Вбивці квіткової повні: таємниця індіанських убивств та народження ФБР". Фільм називають хронікою одного з найжахливіших розділів у складній історії Сполучених Штатів. 

На виробництво стрічки кінокомпанія Paramount Pictures і стримінговий сервіс Apple TV+ виділили режисерові 200 млн доларів. Головні ролі виконали Джессі Племенс, Роберт Де Ніро, Леонардо Ді Капріо і Лілі Гладстон. 

Індіана Джонс і реліквія долі

Режисер: Джеймс Менґолд 

Американський актор Гаррісон Форд востаннє повернувся до образу легендарного археолога, якого вперше зіграв 43 роки тому. "Індіана Джонс і реліквія долі" — п'ята і фінальна частина культової франшизи про шукача пригод та авантюриста. Входить у десятку найдорожчих фільмів усіх часів — бюджет становить 295 млн доларів. 

Дія пригодницького екшену відбувається 1969-го під час космічних перегонів між СРСР і США. Герою вже втретє у кар'єрі доводиться зіткнутися з нацистами. До того ж очікується флешбек у 1944 рік, де з'явиться омолоджений за допомогою комп'ютерної графіки Гаррісон Форд.

Вперше в серії фільмів про Індіану Джонса режисер не Стівен Спілберг, а автор сюжету не Джордж Лукас. Стрічку зняв постановник "Лоґана" та "Аутсайдерів" Джеймс Менґолд. Окрім Форда ролі виконали Мадс Міккельсен, Антоніо Бандерас, Фібі Воллер-Брідж і Джон Ріс-Девіс.  

Астероїд-Сіті

Режисер: Вес Андерсон

Дія розгортається 1955-го у вигаданому американському пустельному містечку. Там влаштовують з'їзд юних астрономів. Організований, щоб об'єднати учнів і батьків з усієї країни для відпочинку, спілкування та наукових змагань. Усе змінюється через появу НЛО. 

Фантастична драмедія режисера Веса Андерсона, серед попередніх робіт якого — "Готель "Ґранд Будапешт" і "Французький вісник". У переповненому зірковими іменами касті є, зокрема, Джейсон Шварцман, Скарлетт Йоганссон, Том Генкс, Тільда Свінтон, Едрієн Броуді. 

Стихії

Режисер: Пітер Сон

Події відбуваються у місті Стихій. Там разом мешкають вогняні, водяні, земляні та повітряні жителі. Головні персонажі — розумна, смілива, енергійна дівчина зі стихії вогню на ім'я Теплинка та життєрадісний хлопець, представник стихії води Плин, який звик у житті пливти за течією. Вони протилежності, але знаходять одне в одному спільні риси. Їхня випадкова зустріч і подальші стосунки змінюють погляди Теплинки на світ.

27-й мультфільм студії Pixar. Режисер "Доброго динозавра" Пітер Сон придумав історію на основі власного досвіду дорослішання в сім'ї іммігрантів із Кореї в Нью-Йорку. 

Ідол

Режисер: Сем Левінсон

Далі у нашому списку не фільм, а серіал про темний бік шоубізнесу, над яким працювали автор "Ейфорії" Сем Левінсон і співак The Weeknd. 

Місце дії — Лос-Анджелес. У центрі оповіді — співачка, яка потрапляє в аб'юзивні стосунки з власником нічного клубу, що виявляється лідером сучасного культу. 

Головні ролі у драмі телеканалу HBO зіграли Лілі-Роуз Депп і The Weeknd.

Звідки куди

Режисер: Мачек Хамела

Також у добірці — дві прем'єри на тему російсько-української війни. "Звідки куди" — документальний фільм спільного виробництва Польщі, Франції та України. Розповідає про евакуацію вимушених переселенців після початку повномасштабного вторгнення.

За словами польського режисера Мачека Хамели, це колективний портрет українців у пошуках безпечного місця. В автобусі дорогою за кордон вони діляться своїм досвідом, травмами і переживаннями. Тоді як за кермом — сам постановник.

Торік Хамела волонтерив під час перших евакуацій із польсько-українського кордону та Чернігівщини й Донеччини. Тоді в нього і з'явилася ідея задокументувати цей процес. 

Як це було

Фільм Як це було
Фото: твіттер ukraine_world

Режисери: Анастасія Солоневич і Даміан Коцур

Дія польсько-української короткометражної стрічки "Як це було" також розгортається під час повномасштабної війни. Тільки тут у центрі уваги героїня, яка після евакуації за кордон повертається до України. За сюжетом, Валерія приїжджає з Берліна до рідного Києва. З'ясовує, що її мати і сестра будуть у місті наступного дня. До їхнього приїзду проводить час зі своїм другом Кирилом. Водночас вона вагається, чи залишатися їй удома, чи їхати знову до Німеччини.

15-хвилинну драму про один день у столиці під час війни зняли українська режисерка Анастасія Солоневич і поляк Даміан Коцур. Задум картини виник із нотаток Солоневич, яка після 24 лютого записувала свої спостереження та міркування. Після розмови з Коцуром вона вирішила створити кіно про досвід українців, які повернулися на Батьківщину вперше після повномасштабного вторгнення. 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації