Найочікуваніші художні виставки липня, які варто відвідати
У липні в різних музеях Києва працюватимуть цікаві художні виставки. Ми виділили з них п'ятірку проєктів, з яких радимо цього місяця розпочати ознайомлення з мистецтвом.
Виставка "Передчуття перемоги"
Виставка "Передчуття перемоги" пройде в межах проєкту "Перемога Гідності". На ній будуть представлені роботи шести сучасних художників — Олега Тістола, Олексія Аполлонова, Олександра Сухоліта, Миколи Білоуса, Марини Скугарєвої та Олени Придувалової. У своїх картинах вони діляться власним досвідом переживання війни та візіями українського майбуття.
Митці тонко відчувають час і передчувають майбутні події. Іноді, здається, навіть передбачають їх. Передчуття перемоги — це стан віри, в якому вони працюють тут і зараз. І дають нам можливість спостерігати творчий процес, запросивши відвідувачів у куточки своїх майстерень, інстальовані в залах музею, — йдеться в анонсі.
- ДЕ? Вул. Михайла Грушевського, 6. Національний художній музей України
- КОЛИ? 6-20 липня, 14:00, 16:00
- СКІЛЬКИ? Вхід вільний на екскурсіях за попередньою реєстрацією
Виставка фіналістів конкурсу "Українська міфологія"
105 роботів фіналістів Міжнародного конкурсу малюнків "Українська міфологія", який навесні провели Музей народного декоративного мистецтва та онлайн-музей UA.Heritage, презентують на однойменній виставці. Це авторські версії зображень персонажів українських міфів, які журі відібрало серед творів 347 учасників із 18 країн.
Метою конкурсу була популяризація прадавніх фольклорних традицій та українського культурного спадку. Спонукання до творчості у контексті української та світової художніх традицій. Пізнання справжньої графіки української мови та писемної традиції. Утвердження поваги до своєї держави, значущості України у світовій історії та культурі, — зазначено в описі.
- ДЕ? Вул. Лаврська, 9, корп. 29. Національний музей українського народного декоративного мистецтва
- КОЛИ? 6-23 липня, 10:00-17:00
- СКІЛЬКИ? 100 грн
Виставка "Рани міст"
Виставку "Рани міст" підготувала творча група Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Учасниками стали п'ятеро художників: Анатолій Погорілий, Максим Малильо, Єлизавета Державицька, Орест Гірний, Роман Дорчинець. У своїх творах вони осмислюють трагічне сьогодення крізь призму руйнівного впливу війни на архітектуру.
Молоді київські автори документують частину нашої дійсності, акцентуючи на втратах, які несе українська архітектура. Кожен по-своєму відображає тему пораненого міста. Та на меті творчої групи не проста констатація фактів. Кожна робота стала можливістю привернути ще більше уваги світу до втрат, що несуть наші культура та мистецтво, — йдеться в афіші.
- ДЕ? Вул. Терещенківська, 9. Національний музей "Київська картинна галерея"
- КОЛИ? З 7 липня до 6 серпня, 11:00-18:00
- СКІЛЬКИ? 75-150 грн
Виставка "Марія малює. 100 творів Примаченко"
У проєкті "Марія малює" можна буде побачити 100 картин Марії Примаченко з приватної колекції мистецтвознавця Едуарда Димшица, які раніше ніколи не виставлялися. Більшість представлених робіт — це реакція художниці на події у країні та її житті. Зокрема, на Другу світову та окупацію, загибель коханого на фронті, післявоєнну бідність, Чорнобильську трагедію. Примаченко змальовувала фантастичних істот і квіткові декоративні панно з акцентом на боротьбі добра і зла. Частиною події буде освітня програма з лекцій, обговорень і майстер-класів.
Марія Примаченко та її картини стали символом української незламності. Назва проєкту відсилає до альтруїстичного світогляду художниці, її стійкості та відданості своєму всесвіту. Саме тому слоганом виставки став вислів самої авторки: "Щоб люди жили, як квіти цвіли", — сказано в описі.
- ДЕ? Вул. Хрещатик, 2. Національний центр "Український Дім"
- КОЛИ? З 7 липня до 27 серпня, 11:00-19:00
- СКІЛЬКИ? 50-100 грн
Галерея-виставка "Україна. Становлення державності"
Центральне місце у проєкті "Україна. Становлення державності" зайняли 12 фігур українських історичних діячів, виготовлених із кібершкіри. Серед них — Іван Мазепа, Костянтин Острозький, Пилип Орлик, Андрей Шептицький. Також в експозиції — інформаційні стенди, де відтворили документи, печатки, гроші, прапори, герби, мапи. Крім того, є відео- та аудіоконтент і VR-технології.
Виставка в інтерактивній, сучасній формі представляє нашу тисячолітню історію за одну годину. Має на меті ознайомити українців та іноземців із правдивою історією України-Русі та стародавніми зв'язками з Європою і висвітлити становлення державності за 1100 років, — зазначено в афіші.
- ДЕ? Вул. Лаврська, 9, корп. 4. Національний заповідник "Києво-Печерська лавра"
- КОЛИ? До кінця року, 10:00-18:00
- СКІЛЬКИ? 75-150 грн