Найцікавіші театральні вистави серпня, на які варто потрапити
Київські театри розпочинають свої нові театральні сезони цього місяця. Про деякі цікаві прем'єри найближчих днів розповідаємо у матеріалі.
Читай також: Цікаві вихідні: куди піти в Києві 12-13 серпня
Піна днів
"Чорно-біла вистава про любов" за мотивами роману французького письменника Бориса Віана, який інсценізував Олексій Доричевський. Постановка режисерки Наталії Сиваненко розповідає про людей, які вчаться кохати, але стикаються із загрозами не тільки для своїх стосунків, а й для життя.
Вони тонули одне в одному, але вчилися плавати. Ігнорували побут, але вчилися тримати баланс. Перше найяскравіше почуття, вечірки, прогулянки, філософські лекції та палкі дискусії, смак губ і дотик руки коханої людини. Все це може зникнути, коли їхній світ опиниться на межі катастрофи і змусить ухвалювати важкі дорослі рішення, — інтригують у театрі.
- ДЕ? Вул. Васильківська, 1. Сцена 6 Національного центру Олександра Довженка
- КОЛИ? 17-18 серпня о 19:00
- СКІЛЬКИ? 250-800 грн
У темряві
Вистава за мотивами п'єси шведського драматурга Йоргена Хердта, в основі якої — події завершення Другої світової. У центрі сюжету — двоє українських акторів в умовах повномасштабної війни. Їхнє багаторічне партнерство вимушено зупинене. Він залишився в Україні, вона опинилася у Швеції. Згодом вони нарешті зустрічаються в Києві. Ця зустріч стає нагодою "з різних точок відліку поговорити про одне й те саме – дезорієнтацію життя з чорним, як фоном, обличчям війни".
Неймовірно, наскільки цей сюжет актуальний і співзвучний трагічним подіям в Україні сьогодні. У сюжетну лінію п'єси вплітається реальна історія акторів Катерини Кістень та Ігоря Рубашкіна, які грають головних героїв. Уперше в такому прочитанні виставу представили у квітні цього року на фестивалі Bouquet Kyiv Stage у Тбілісі, — йдеться в описі.
- ДЕ? Вул. Володимирська, 24. Національний заповідник "Софія Київська"
- КОЛИ? 19 серпня о 15:00
- СКІЛЬКИ? 150-300 грн
Сон літньої ночі
Нова постановка за п'єсою англійського драматурга Вільяма Шекспіра "Сон літньої ночі" литовської режисерки Андри Каваляускайте. У цій версії комедії йдеться "не про далекий чарівний світ, а про наші з вами сни — магічні, спокусливі чи кошмари". Через класичний текст постановниця "порушує важливі особистісні теми". Жанр характеризують як "чорний сон".
Коли у пошуках порятунку, правди й ніжності ми ховаємося у мріях? Коли сон випускає найбільші страхи, які ховаємо навіть від самих себе? Коли уві сні безпечніше, ніж наяву? Коли не хочемо прокидатися? Чи хочемо, та не можемо? Коли сміємося до сліз, але ці сльози ранять наше серце? — запитують у театрі.
- ДЕ? Андріївський узвіз, 20-б. Київський академічний драматичний театр на Подолі
- КОЛИ? 19 серпня о 16:00, 25 серпня о 18:00
- СКІЛЬКИ? 250-750 грн
Литовці
Опера італійського композитора Амількаре Понк'єллі за мотивами поеми "Конрад Валенрод" польського поета Адама Міцкевича. Описує литовців, які б'ються з німецьким Тевтонським орденом під час воєн із хрестоносцями. Концертне виконання твору за участю провідних солістів Національної опери пройде під керуванням головного диригента театру Миколи Дядюри.
Цього року в День державності Литви 6 липня колектив Національної опери представив оперу у Вільнюсі. Подію транслювали наживо в етері литовських телеканалів. Вистава виконується досить рідко, однак цей виступ українських артистів став знаковою подією для митців і подякою Литві за підтримку й допомогу Україні під час повномасштабного російського вторгнення, — сказано в описі.
- ДЕ? Вул. Володимирська, 50. Національний академічний театр опери та балету України ім. Шевченка
- КОЛИ? 20 серпня о 15:00
- СКІЛЬКИ? 200-1000 грн
Кортес
Вистава режисерки Тетяни Губрій за п'єсою сучасної драматургині Лєни Лягушонкової. Головний герой — іспанський конкістадор Ернан Кортес, який у 16 столітті очолив висадку європейців в Америці. За сюжетом, мандрівники вирішили "врятувати" імперію ацтеків від їхніх первісних традицій жертвоприношень і рабовласництва. Задля цього "користуються звичними для себе засобами — вбивствами, мародерством і руйнуванням". Жанр окреслюють як "майже епічна комедія".
Це історія про важливість культурної самоідентифікації та необхідності прощання зі своїм колоніальним минулим. Головне питання, яке постає перед героями: хто з них варвар, а хто — бог? "Якщо країна між війною і ганьбою вибирає ганьбу, вона отримає й війну, й ганьбу", — казав Вінстон Черчилль. "І немає правильного вибору, коли вибираєш між двома сортами погані", — доповнює герой "Кортесу", — зазначено в анонсі.
- ДЕ? Вул. Шовковична, 7а. Київський академічний театр "Золоті ворота"
- КОЛИ? 20 серпня о 18:00
- СКІЛЬКИ? 400 грн
Читай також: Національна опера України: що подивитися у серпні