Національна опера України: що подивитися у вересні

Національна опера України: що подивитися у вересні Балет "Широко заплющені очі". Фото: Національна опера України

Національний академічний театр опери та балету України імені Тараса Шевченка проведе у вересні 15 вистав. У столичному закладі поділилися анонсами заходів першого місяця осені.

Вереснева афіша Національної опери багата на яскраві події. Це найпопулярніші зразки світової та української оперної та балетної класики, сучасні постановки, вистави-присвяти. Покази все ще будуть лише "денні" та тільки у п’ятницю, суботу й неділю, а кількість глядачів в залі дуже обмежена — 459 місць. Проте ми своїм репертуаром гарантуємо радість від зустрічі з улюбленими виставами та артистами, що допоможе нам усім уникнути постстресового емоційного вигорання, — зазначено в описі.

ДЕ? Вул. Володимирська, 50. Національний академічний театр опери та балету України імені Тараса Шевченка

СКІЛЬКИ? 200-1000 грн

Ось що розповідають у Національній опері про події найближчого місяця.

Вечір балетів "Широко заплющені очі" та "Доктор Фауст"

Розпочинається місяць із двох сучасних одноактних балетів у постановці Віктора Іщука "Широко заплющені очі" та "Доктор Фауст".

На створення постановки "Широко заплющені очі" балетмейстера надихнув однойменний фільм Стенлі Кубрика. У виставі звучить музика Йоганна Себастьяна Баха та Фредеріка Шопена. Лейтмотив балету — Goldberg Variations Баха.

Солісти: Наталія Мацак, Сергій Кривоконь, Катерина Курченко, Віктор Іщук та інші.

Балет "Доктор Фауст" — це неокласична вистава в жанрі сатиричної трагедії за мотивами однойменних творів Йоганна Воольфганга фон Гете та Крістофера Марлоу. У постановці використовуються техніки неокласичного, класичного, історико-побутового танцю, пантоміми, а також вокал. 

У виконавському складі є Іван Авдієвський, Інна Бузило, Катерина Курченко, Микита Кайгородов, Лілія Гревцова, артисти балету та хор Національної опери. Диригент — Микола Дядюра.

КОЛИ? 1 вересня о 17:00

Опера Жоржа Бізе "Кармен"

Опера Кармен
Фото: Національна опера України

Трагічну історію пристрасного кохання циганки Кармен та її коханого сержанта Хозе втілять Анжеліна Швачка та Дмитро Кузьмін. Також у ролях: Анастасія Поважна, Ігор Євдокименко, Богдан Тарас. Диригент — Алла Кульбаба.

КОЛИ? 2 вересня о 15:00

Балет "Весілля Фігаро"

Комічний балет на музику Вольфганга Амадея Моцарта у постановці Віктора Яременка. У головних ролях: Ярослав Ткачук, Тетяна Льозова, Олександр Габелко, Катерина Козаченко, Олександр Скулкін, Олексій Швидкий. Диригент — Герман Макаренко.

КОЛИ? 3 вересня о 15:00

Опера Джузеппе Верді "Набукко"

Цей ранній твір приніс молодому генію світову славу, а знаменитий хор юдейських рабів Va pensiero став свого часу символом об’єднання Італії.

Опера у постановці Анатолія Солов’яненка з успіхом йде на сцені Національної опери понад сім років. У виконавському складі заявлені Геннадій Ващенко, Вікторія Ченська, Алла Позняк, Сергій Магера, Дмитро Іванченко. Диригент — Алла Кульбаба.

КОЛИ? 8 вересня о 17:00

Балет Адольфа Адана "Корсар"

Романтичний балет із використанням музики Лео Деліба у постановці Віктора Яременка став прикрасою репертуару Національної опери. У головних партіях: Ян Ваня, Ілона Кравченко, Катерина Миклуха, Володимир Кутузов, Олександр Скулкін, Олександр Габелко. Диригент — Герман Макаренко.

КОЛИ? 9 вересня о 15:00

Опера Семена Гулака-Артемовського "Запорожець за Дунаєм"

Опера Запорожець за Дунаєм
Фото: Національна опера України

Шедевр української класики у музичній редакції Мирослава Скорика та сценічній редакції Анатолія Солов’яненка. Виконавці головних ролей: Богдан Тарас, Наталія Николаїшин, Ксенія Бахрітдінова-Кравчук, Дмитро Кузьмін, Олександр Бойко. Диригент — Віктор Олійник.

КОЛИ? 10 вересня о 15:00

Балет "Грек Зорба"

Сучасний балет на музику Мікіса Теодоракіса. Цього разу колектив театру присвячує виставу пам’яті соліста балету Олександра Шаповала, який на початку повномасштабного російського вторгнення пішов на фронт добровольцем у ЗСУ, де служив гранатометником. Життя воїна обірвалося 12 вересня 2022-го на Донеччині.

Свого часу Шаповал виконував одну з головних ролей цього балету — палко закоханого та чистого душею американця Джона. За сюжетом, він туристом приїжджає до невеличкого грецького містечка, де закохується у місцеву красуню Марину. У виставі відбувається конфлікт двох світів та цивілізацій. З одного боку, молодого американця, якому доводиться вчитися розуміти новий для нього світ і народ. А з іншого — людину землі та гір Алексіса Зорбу.

У головних ролях цього разу на сцену вийдуть: Ярослав Ткачук, Катерина Кухар, Микита Сухоруков.

КОЛИ? 15 вересня о 17:00

Опера Миколи Лисенка "Наталка Полтавка"

Перлина українського оперного мистецтва — сповнена гумору, танців та фольклору історія кохання. Музична редакція Мирослава Скорика. Сценічна редакція Анатолія Солов’яненка.

Опера Миколи Лисенка належить до визначних творів української музичної культури. Композитора привабив сюжет "Наталки Полтавки" Івана Котляревського щирим розкриттям життя народу і реалістичним відображенням народного побуту. Але навіть у класичні твори час вносить свої корегування — так у виставу зайшов мем про паляницю.

У ролях: Ольга Матушенко, Наталя Кисла, Дмитро Кузьмін, Богдан Тарас, Руслан Танський, Геннадій Ващенко.

КОЛИ? 16 вересня о 15:00

Балет Адольфа Адана "Жізель"

За сюжетом романтичного балету, граф Альберт закохався в селянську дівчину Жізель. Однак він вже заручений із заможною аристократкою Батильдою, тож змушений удавати з себе селянина. Дівчину також кохає лісник Ганс, який розкриває їй правду про графа. Не витримавши жахливої зради коханого, Жізель божеволіє і помирає. Альберт не може її забути, тож таємно відвідує цвинтар. Там його чекає остання зустріч із духом коханої, що рятує його від смерті.

У ролях: Ілона Кравченко, Микита Сухоруков, Михайло Дробот, Олеся Воротнюк, Ксенія Іваненко.

КОЛИ? 17 вересня о 15:00

Балет Людвіга Мінкуса "Баядерка"

Вистава посідає особливе місце в історії українського хореографічного мистецтва, бо саме нею 2 жовтня 1926 року започаткувала свою історію київська балетна трупа. В основі сюжету — східна романтична легенда про трагічне кохання баядерки та воїна.

У головних ролях: Наталія Мацак, Сергій Кривоконь, Олександра Панченко, Михайло Загреба.

КОЛИ? 22 вересня о 17:00

Опера Джакомо Пуччіні "Флорія Тоска"

На створення опери композитора надихнула вистава, створена спеціально для акторки Сари Бернар за однойменною драмою Віктор’єна Сарду. Опера вважається однією з найпопулярніших у світі. Виконавці: Вікторія Ченска, Олег Злакоман, Олександр Мельничук, Сергій Ковнір.

КОЛИ? 23 вересня о 15:00

Балет Людвіга Мінкуса "Дон Кіхот"

Цього разу спектакль присвячений ювілею балетмейстера Віктора Литвинова. Балет за романом Мігеля Сервантеса має незмінний успіх у публіки та підкорює глядачів різних поколінь. Секрет успіху — у мелодичній темпераментній музиці Людвіга Мінкуса та яскравих колоритних персонажах. Цю виставу часто називають справжнім святом танцю.

Головні партії виконують Ольга Голиця, Микита Сухоруков, Сергій Литвиненко, Микита Кайгородов.

КОЛИ? 24 вересня о 15:00

Балет Євгена Станковича "Вечори на хуторі біля Диканьки"

Балет Вечори на хуторі біля Диканьки
Фото: Національна опера України

Балет у постановці Віктора Литвинова за повістю Миколи Гоголя "Ніч перед Різдвом". Ця вистава є своєрідною присвятою до ювілею балетмейстера-постановника.

Прекрасна Оксана, закоханий у неї Вакула, заповзятлива Солоха, хитрий Чорт — усі поринають у коло інтриг різдвяної ночі. Цього разу сюжет — захоплива фантасмагорія з яскравими характерами, наповнена колоритом, щедрівками й колядками — оживає у вигляді балету.

За словами диригента-постановника Алліна Власенка, володіючи всіма досягненнями музики 20-21 століть композитор Євген Станкович віднайшов адекватні та нестандартні музичні засоби у вирішенні образів. "Драматургія цього спектаклю так само потребує нестандартного мислення і в музиці, і в хореографії, і у сценографії. Під таку музику поставити традиційний балет неможливо. Це повинна бути фантасмагорія".

У ролях: Тетяна Льозова, Ярослав Ткачук, Олена Карандєєва, Райса Бетанкоурт, Даніїл Сілкін, Микита Кайгородов.

КОЛИ? 29 вересня о 17:00

Опера Джузеппе Верді "Травіата"

Класичний шедевр в осучасненій авангардній постановці Анатолія Солов’яненка. Сучасні сукні, мініспідниці, модні ф’южн-інтер’єри, селфі на сцені, нічні клуби, дим від кальянів, SMS-ки замість листів на папері. У головних ролях: Тамара Калінкіна, Дмитро Кузьмін, Геннадій Ващенко, Анжеліна Швачка.

КОЛИ? 30 вересня о 15:00

Джерело: пресреліз Національної опери України

Читай також: Очікувані вистави та визначні режисери: Анатолій Солов'яненко розповів про новий сезон у Національній опері

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
01.jpeg - Ілля Прокопенко
Фанат культури. Пишу про те, що варто дивитися, читати, слухати й не лише

Може бути цікаво

Легендарний військовий із "Азовсталі" проведе благодійне тренування для киян - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Легендарний військовий із "Азовсталі" проведе благодійне тренування для киян

Хто займатиметься усуненням аварії на Дегтярівському шляхопроводі - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Хто займатиметься усуненням аварії на Дегтярівському шляхопроводі

Український бренд CHER'17 випустив першу plus-size колекцію одягу з гуртом KAZKA - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Український бренд CHER'17 випустив першу plus-size колекцію одягу з гуртом KAZKA

В Україні випустили пам'ятні монети, присвячені борщу - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

В Україні випустили пам'ятні монети, присвячені борщу

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації