Цікаві виставки, на які варто вирушити в липні

Цікаві виставки, на які варто вирушити в липні Картина Григорія Світлицького "Вітряк". Фото: Goldens

Які музеї варто відвідати в Києві цього місяця? Щоб підказати тобі кілька варіантів, ми підготували добірку найочікуваніших виставок липня. Але вирішили не обмежуватися одним переліком. Тож пропонуємо до уваги ще п'ять цікавих нових експозицій.

Концентрація волі

Виставка Концентрація волі
Фото: National Academy of Arts of Ukraine

28 сучасних українських митців візьмуть участь у колективній виставці в Національній академії мистецтв. Це третя й фінальна частина проєкту "Концентрація волі", який послідовно проходить у трьох просторах за участі різних авторів. Також в Інституті проблем сучасного мистецтва та в Центрі сучасного мистецтва М17. Серед учасників нової виставки — Матвій Вайсберг, Юрій Вакуленко, Олег Векленко, Соломія Гороб'юк, Магдалена Ґриська, Сергій Западня, Олексій Іванюк, Ірина Каленик, Вікторія Карташова, Дмитро Козацький. Експозиція містить живопис, графіку, фотографію, відео, інсталяцію, скульптуру.

Ідея — показати, як засобами сучасного мистецтва розкривається українська візія волі як ментальної сили, що допомагає сьогодні у визвольній боротьбі українського народу проти російської агресії. 

Щоб знайти найбільш відповідні твори, було проведено міжнародний open call, а також запрошено авторів, роботи яких стали знаковими під час широкомасштабного вторгнення росії.

Учасниками проєкту "Концентрація волі" стали понад 100 художників, — зазначено в анонсі.  

  • ДЕ? Вул. Бульварно-Кудрявська, 20. Національна академія мистецтв України
  • КОЛИ? З 12 липня, 11:00-17:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Григорій Світлицький. Поетика українського символу

Виставка Григорій Світлицький. Поетика українського символу
Фото: Goldens

Григорій Світлицький 1946 року першим в Україні отримав звання народного художника. Його називають майстром світлового живопису та одним із ключових вітчизняних митців початку 20 століття. Один із лейтмотивів творчості — ліричний пейзаж, особливе місце в якому посідають мотиви місячної ночі. Також зображував квіти та фрукти й сцени сільського життя. Ретроспективна виставка в аукціонному домі Goldens об'єднала 34 картини зі спадщини художника. 

Назва виставки не є випадковою, адже митець приділяв велику увагу відтворенню душі наших земель. Красиві поля, луки, ліси, річки по-особливому надихали ліричну натуру Світлицького на творчість. У своїх творах майстер пішов далі традиційного змальовування світу. Кожну роботу він наділяв духом часу та місця. Поетично зображував українські символи — мазанки, церкви, корчми, паркани, вітряки, а також працьовитих людей, — сказано в описі. 

  • ДЕ? Вул. Леоніда Первомайського, 4. Goldens
  • КОЛИ? До 22 липня, 12:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Україна соборна. Юрій Химич

Виставка Україна соборна. Юрій Химич
Фото: Музей книги і друкарства України

Юрія Химича називають художником-неомодерністом, який у другій половині 20 століття створив канон українського архітектурного пейзажу. До виставки увійшли роботи, виконані темперою, аквареллю та гуашшю. У них переважно змальовуються пам'ятки архітектури, зокрема релігійні споруди. 

Упродовж пів століття Химич працював над головним художнім проєктом життя — монументальним циклом "Україна: поліптих", інша назва якого "Україна соборна". У жанрі "живописного серіалу" митець створив цілісний, витриманий у єдиному стилі цикл, що відтворює ключові архітектурні пам'ятки країни та створює у глядача єдиний візуальний образ України, — зазначено в описі.

  • ДЕ? Вул. Лаврська, 9, корп. 9. Музей книги і друкарства України
  • КОЛИ? До 20 серпня, 10:00-17:00
  • СКІЛЬКИ? 100 грн

Впливи. Закентій Горобйов

Виставка Впливи. Закентій Горобйов
Фото: Dymchuk Gallery

Закентій Горобйов — сучасний графічний дизайнер і художник, який фокусується передусім на каліграфії та леттерингу. Часто створює роботи з матеріалів, які вже були у використанні та мають власну історію. На персональній виставці в галереї Dymchuk Gallery можна побачити нові зразки його творчості. А саме графічні роботи на папері, дереві й текстилі, створені протягом 2021-2023 років. 

До серії "Трансформація" входять роботи, зроблені зі знайденого дерева. Перша з них була створена з дошки, що залишилась після демонтажу барикади на лівому березі Києва. Маючи в собі ідею спротиву, матеріал змінює свою форму, щоб дати приклад переосмислення минулого і відповіді на нові виклики.

Серія "Київ воєнний" поєднує каліграфію і колаж. Фіксує мистецькі спостереження за Києвом від початку збройної агресії з боку росії. Попри воєнний стан, блокпости, протитанкові їжаки, зруйновані ворогами будинки, місто є живим і яскравим, із чудовою природою і людьми, які не втратили гумору, — йдеться в описі.

  • ДЕ? Вул. Ярославська, 21. Dymchuk Gallery
  • КОЛИ? До 20 серпня, 12:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Кричевський. Саєнко. Майстер і учень

Виставка Кричевський. Саєнко. Майстер і учень
Фото: Музей української діаспори

З нагоди 150-річчя фундатора стилю українського архітектурного модерну Василя Кричевського та напередодні 125-річчя його послідовника Олександра Саєнка відкрили їхню спільну виставку в Музеї української діаспори. В експозиції є орнаменти, ескізи інтер'єрів, зразки книжкової графіки та акварелі Кричевського, а також ранні твори його учня Саєнка. Ідея проєкту — продемонструвати творчий діалог та історію співпраці вчителя й учня. 

Виставка розповідає про тяглість традиції Кричевського, паросткам якої вдалося прорости попри репресії та терор. Визначальні для національної ідентичності ідеї совєцька імперія намагалася знищити разом з послідовниками і навіть пам'яттю про них. Тож історія про майстра та вірного йому учня — рідкісна й цінна, — каже кураторка виставки, мистецтвознавиця Оксана Підсуха.

  • ДЕ? Вул. Князів Острозьких, 40-б. Музей української діаспори
  • КОЛИ? До 19 січня 2024 року, 11:00-18:00
  • СКІЛЬКИ? 120 грн
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
01.jpeg - Ілля Прокопенко
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації